اوقات شرعی

 

آخرین اخبار

22. آذر 1397 - 12:37   |   کد مطلب: 30302
بسیج جامعه پزشکی به عنوان یکی از اقشار بسیج، مسئولیت های متعددی را در راستای محرومیت زدایی از سطح کشور در مناطق محروم بر عهده دارد و با بهره مندی از نیروی های متخصص این حوزه با روحیه جهادی، در ارتقاء سطح بهداشتی و درمانی محرومان جامعه کمک شایانی داشته است

به گزارش صبح الوند به نقل از ایسنا، در راستای همین هدف بزرگ ۲۱ پزشک متخصص جامعه پزشکی تهران در تویسرکان از امروز به مدت سه روز کار خود را با ویزیت رایگان در آموزشگاه غیر انتفاعی کوثر با عنوان درمانگاه تخصصی شهدای مدافع حرم آغاز کردند.

 

معاون بسیج جامعه پزشکی تهران بزرگ در این باره ب هخبرنگار ایسنا گفت: بیماران محروم تویسرکان، در صورت نیاز به عمل جراحی به بیمارستان های تهران ارجاع می شوند.

 

مسعود جهانگیری افزود: در این درمانگاه 21 پزشک متخصص بسیج جامعه پزشکی تهران بزرگ از بیمارستان های بزرگ کشور همچون فارابی، لقمان حکیم، سینا، مرکز طبی کودکان و شهدای تجریش در خدمت مردم تویسرکان هستند.

 

وی با تأکید بر اینکه این گروه رکوردار راه اندازی بیمارستان صحرایی در مناطق محروم هستند، اظهار کرد: حتی تعدادی از پزشکان متخصص ما در آفریقا، سومالی و عتبات عالیات بوده و گاهی در بیش از 100 مورد راه اندازی بیمارستان های صحرایی با رویکرد محرومیت زدایی در سراسر کشور با روحیه جهادی و بسیجی خود گام برداشته اند.

 

گعاون بسیج جامعه پزشکی تهران بزرگ در ادامه گفت: در حال حاضر 21 پزشک متخصص در رشته های اطفال، زنان و زایمان، داخلی، اورتوپدی، اعصاب و روان، روانپزشک، طب سنتی، چشم پزشکی و دندانپزشکی و بخش رادیولوژی، سونوگرافی با فراهم ساختن همه امکانات و تجهیزات لازم که با خود آورده اند، روزانه بیش از یک هزار و 500 بیمار را به صورت رایگان ویزیت کنند.

 

جهانگیری تصریح کرد: در این درمانگاه موقت نه تنها خدمات به صورت پاراکلینکی ارائه می شود بلکه در صورت نیاز در هفته آینده بیماران به بیمارستان های بزرگ تهران برای بهره مندی از امکامات بیشتر و حتی جراحی به صورت رایگان ارجاع داده می شوند.

 

وی عنوان کرد: عمل مروارید چشم و در مواردی ارائه عینک رایگان به بیماران ارجاع شده از جمله مواردی است که برای خدمت رسانی به محرومان بیمار در بیمارستان های مربوطه تهران بزرگ هماهنگ شده است.

 

به گزارش ایسنا؛ به منظور ویزیت بیماران آسیب پذیر از اقشار کم درآمد جامعه درمانگاه موقت تخصصی شهدای مدافع حرم در کانون بسیج در روزهای21 و 22 و 23 آذر ماه جاری آماده خدمات رسانی به صورت رایگان به واجدین شرایط است.

 

این افراد می توانند برای ثبت نام به مراکز بهداشتی و درمانی شهر و روستا و پایگاه های سلامت مستقر در مراکز شهری مراجعه کنند.

 

در همین راستا فرمانده سپاه انصارالحسین(ع) استان همدان نیز به خبرنگار ایسنا گفت: تیم های بسیج جامعه پزشکی، با انگیزه و پرتوان خدمت می کنند.

 

سردار مظاهر مجیدی در حاشیه بازدید از روند اجرایی طرح بزرگ حضور پزشکان متخصص در تویسرکان بیان کرد: روحیه جهادی در کشور روز به روز قوی تر می شود تا جایی که حتی در حوزه های تخصصی نیز این روزها بیشتر از همیشه شاهد حضور جهادگران به ویژه در حوزه سلامت هستیم.

 

وی اظهار کرد: تیم های بسیج جامعه پزشکی، با انگیزه و پرتوان در خدمت رسانی به نیازمندان به ویژه در مناطق محروم از هیچ کوششی دریغ نمی کنند.

 

فرمانده سپاه انصارالحسین(ع) استان همدان عنوان کرد: این متخصصان جامعه پزشکی با روحیه جهادی و تلاش و همت خود وارد کارزار محرومیت زدایی شده اند و خدمات خود را به صورت رایگان ارائه می دهند.

انتهای پیام/

دیدگاه شما

پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری
پرتال جامع آستان قدس رضوی: باب الرضا (ع) -حرم امام رضا (ع)
دانا
هواشناسی همدان