اوقات شرعی

 

آخرین اخبار

21. اسفند 1394 - 10:13   |   کد مطلب: 17113
مسئول کانون های فرهنگی و هنری مساجد استان همدان گفت: مساجد بهترین سنگر و پایگاه برای مقابله با جنگ نرم دشمنان و حفاظت از نسل جوان در برابر فرهنگ وارداتی غرب است.
مساجد پایگاه های مقابله با جنگ نرم دشمنان است

به گزارش صبح الوند، هادی فیض منش در همایش سالروز تاسیس کانون های فرهنگی و هنری مساجد استان همدان اظهار داشت: مساجد در کشور ما همواره محلی عبادی سیاسی به شمار می رود و در زمان پیروزی انقلاب و هشت سال جنگ تحمیلی مدیریت از این اماکن مقدس انجام می شد.

وی گفت: کانون های فرهنگی هنری مساجد ٢٣ سال است که در کنار مساجد برای جذب نسل جوان ایجاد شده و جزو امن ترین مکان ها برای تربیت جوانان و نوجوانان به شمار می رود.

فیض منش اظهار کرد: هم اکنون ٢١ هزار کانون فرهنگی هنری در سطح کشور فعال است و در برخی مکان ها متناسب با شرایط جغرافیایی و جمعیت منطقه تعداد این کانون ها بیشتر یا کمتر است.

وی با بیان اینکه هم اکنون ٥٤٠ کانون فرهنگی هنری مساجد در استان همدان فعال است افزود: در حال حاضر ٢٨٥ کنابخانه در سطح این کانون ها وجود دارد و سالانه برنامه های متعددی در این کانون ها برگزار می شود.

مسئول کانون های فرهنگی و هنری مساجد استان همدان گفت: در حوزه های تجهیزات مشارکتی و کتابخانه ای بیش از ٨٨ میلیون ریال با نام تجهیزات مشارکتی در سالجاری در سطح استان جذب شده است.

وی اظهار کرد: دبیر خانه کانون های فرهنگی هنری مساجد دبیرخانه نمونه کشوری است و نگاه ها به حوزه کانون فرهنگی هنری مساجد یک نگاه فکری است.

فیض منش افزود: در حوزه مسجد نیز سعی بر این است که بهترین برنامه ها را ارائه داده و به صورت تخصصی در این مکان ها وارد کار فرهنگ و هنر شویم.

وی با بیان اینکه مساجد تنها محل انجام وظایف دینی نیست گفت: با نگاهی به تاریخچه مساجد می توان تاثیرات خوب اقتصادی، سیاسی و اجتماعی مساجد را در سالهای مختلف دید. 

مسئول کانون های فرهنگی و هنری مساجد استان همدان اظهار کرد: پرداختن به تربیت متعالی انسان، توجه به عمران معنوی مساجد و کارآمد سازی این کانون ها و مساجد از محوریت برنامه های کانون های مساجد استان است.

دیدگاه شما

پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری
پرتال جامع آستان قدس رضوی: باب الرضا (ع) -حرم امام رضا (ع)
دانا
هواشناسی همدان