اوقات شرعی

 

آخرین اخبار

22. فروردين 1399 - 14:50   |   کد مطلب: 32915
سردار مظاهر مجیدی ضمن تشکر از ابراز لطف رهبر انقلاب نسبت به بانوان جهادگر نهاوندی، بر آمادگی کامل سپاه، بسیج و گروه‌های جهادی استان همدان برای تحقق فرامین ایشان و رزمایش «کمک مومنانه» تأکید کرد.

به گزارش صبح الوند، سردار مجیدی، فرمانده سپاه انصارالحسین علیه السلام استان همدان یک روز بعد از بیانات رهبر انقلاب در خصوص بانوان جهادگر نهاوندی و تاکید ایشان بر رزمایش «کمک مومنانه» در جامعه، درگفتگو با خبرنگار عصر  همدان؛ گفت: از ابراز لطف رهبر انقلاب نسبت به بانوان جهادگر  نهاوندی تشکر می‌کنم.

وی افزود: بعد سخنان روز گذشته فرمانده معظم کل قوا و  تاکید ایشان بر استفاده از همه ظرفیت ها برای رزمایش همدلی و خدمت رسانی، آمادگی همه ظرفیت های سپاه، بسیج و گروه‌های جهادی را اعلام می کنم.

فرمانده سپاه انصار الحسین ع استان همدان درخصوص فعالیت های جهادگران سلامت اظهار داشت: در پی شیوع بیماری کرونا در سطح کشور، چند هزار بسیجی در قالب صدها گروه جهادی به صورت داوطلبانه  تحت نظارت و هماهنگی  قرارگاه های  جهادی در نقاط مختلف استان و از جمله شهرستان نهاوند فعالیت خود را شروع کردند.

مجیدی ادامه داد: در عرصه های مختلف و متنوع جهادی از غربالگری و ضدعفونی کردن محیط گرفته تا تولید ماسک، آموزش، اطلاع رسانی و کمک به مراکز درمانی و فعالیت و خدماتی را ارائه کردند که قدردان تلاشها و زحمات شبانه روزی و جهادی آنها هستیم.

 فرمانده سپاه انصار الحسین ع استان همدان خاطر نشان کرد: به حق این نوع فعالیت ها دوران هشت سال دفاع مقدس را توسط نسل سوم و چهارم انقلاب تداعی می کند و ابراز لطف رهبر معظم انقلاب، رسالت گروه‌های جهادی استان همدان را سنگین تر کرد.

علی سلگی، بسیجی تلاشگر و جهادی نهاوندی در گفتگو با خبرنگار عصر همدان اظهار کرد: یکی از گروه های جهادی شهرستان نهاوند، گروه جهادی بقیه الله(عج الله ) می‌باشد که ذیل قرارگاه جهادی شهید امیدی فعالیت کرده و  هسته مرکزی آن توسط برادران بسیجی جوان تشکیل شده است.

وی افزود: در همین راستا با توجه به نیاز شهرستان و در جهت خدمت به مردم تمرکز اصلی گروه بر تولید ماسک و تهیه و توزیع بسته های غذایی و بهداشتی قرار گرفت.

سلگی با بیان اینکه این گروه در تاریخ ۵ اسفند با شعار *سنگر همان سنگر است، مردم همان مردم*  با محوریت مسجد شروع به فعالیت کرد، گفت: این گروه در ۴ شعبه، مسجد محمدیه (بانوان پایگاه زکیه)، حوزه علمیه خواهران، پایگاه بسیج روستای توانه(بانوان پایگاه ام ابیها) و شعبه چهارم آستان مقدس شاهزاده محمد (بانوان فیلم عمار و حوزه فاطمه الزهرا) مشغول فعالیت هستند.

این جهادگر بسیجی با بیان اینکه در گروه جهادی بقیه الله (ارواحنافداه) کار تهیه مواد اولیه مورد نیاز (پارچه،نخ،کش،لایه چسب،چرخ خیاطی،برش و استریل) و همچنین بسته بندی بر عهده برادران است، گفت: خواهران در ۴ شعبه مشغول دوخت ماسک و اتو کردن اولیه می باشند.

وی ادامه داد: حدود ۵۰ نفر در کارگاه های خواهران مشغول خیاطی هستند و متوسط تولید روزانه ما توسط کارگاه ها دو هزار عدد می باشد و تا کنون حدود ۴۰ هزار ماسک تولید و بین مردم توزیع شده است.

سلگی عنوان کرد: گروه جهادی بقیه الله (ارواحنا فداه) در فاز دوم فعالیت خود، تعداد ۱۰۰ هزار عدد ماسک سه لایه پزشکی که توسط کارخانه تولید می شود را خریداری و هر هفته ۱۵ هزار عدد بین شهر و روستا توزیع می‌کند.

انتهای پیام/

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما