اوقات شرعی

 

آخرین اخبار

7. شهريور 1397 - 12:34   |   کد مطلب: 29789
نماینده مردم همدان در مجلس شورای اسلامی:
مدیران بی انگیزه ترمز رونق تولید، اشتغال و اقتصاد
نماینده مردم همدان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مدیران بی انگیزه ترمز رونق تولید، اشتغال و اقتصاد هستند افزود: برخی از مدیران بقدری بی حال هستند که مانند فردی که در بخش مراقبت های ویژه بستری است، فقط علائم حیاتی دارند، و شما تردید دارید که آیا شما را می بیند یانه، آیا تولید واشتغال و ضرورتهای آن را درک می کند یا نه، این مدیران موجب رکود اقتصاد هستند.
مدیران بی انگیزه ترمز رونق تولید، اشتغال و  اقتصاد

به گزارش صبح الوند، دکتر حاجی بابایی درجمع اعضای خانه کارگری گفت: مشکل اصلی چرخه تولید وکارگر ما این است که، در حال حاضر در کشوررونق اقتصادی نداریم،

 

وی افزود: برای حل این مشکل باید از موانعی که رکود ایجاد کرده بگذریم، که در این میان بزرگترین مانع کسب وکار بانکها هستند، که به دلیل این نوع عملکرد بانکها بیشتر منجر به تعطیلی تولیدها شده است،

 

نماینده مردم همدان بیان داشت: مشکل بعدی که کارگر ایرانی را بیکار می کند، واردات بی رویه به ویژه در خصوص کالاهای پر زرق وبرق وغیر ضروری ، همچنین کالاهایی که در کشور تولید می شوند است، این برای تولید وکار و کارگر ایرانی کمر شکن است‌

 

وی در تبیبن این موضوع گفت: این نوع واردات متاسفانه سودکلان برای افراد خاص دارد، از جمله می توان به واردات خودرو اشاره داشت،ورود این همه خودرو بی شک برای عده ای سود کلانی در برداشته است.

 

عضو کمیسیون بودجه ومحاسبات مجلس تضعیف و کاهش  صادرات را علت دیگر،تضعیف تولید و کار وکارگر برشمرد و گفت: با تضعیف صادرات تولید سرمایه متوقف می شود واین ضربه برای  تولید و  اشتغال است.

 

وی به ضرورت اصلاح قانون تجارت اشاره داشت وگفت: کمیسیون اقتصادی مجلس در حال تدوین طرحی در این زمینه است، زیرا در صورت عدم اصلاح قانون تجارت مشکلات اقتصادی بیشتری در حوزه تولید سرمایه در پیش رو خواهیم داشت.

 

حاجی بابایی به مالیات و قانون مالیات هم اشاره کرد و گفت: قانون مالیات ضد اشتغال است، مالیات های غیر متعارف وناعالانه، کمر تولیدکننده رامی شکند، این قانون مالیات فشار به تولید است.

 

وی به فرارهای مالیاتی هم نظر داشت و گفت: کسبه ها به راحتی مالیات پرداخت می کنند و برای دانه درشت هایی مانند سلطان سکه به انواع اشکال راه فراروگریز مالیاتی وجود دارد،که بیشتردولتها موفق نشدند، این مشکل را حل کنند.

 

نماینده همدان،مصیبت دیگر تولید واشتغال را مدیران خصولتی برشمرد و گفت: مدیران خصولتی که یک پای آنها در بخش دولتی وپای دیگرشان در بخش خصوصی است، عامل تخریب در در کسب وکار هستند عامل توقف تولید شده اند،این افراد با رانت اطلاعاتی تولید واشتغال را متوقف کرده اند، دربخش خصوصی نیز بشدت کندی حرکت به وجود آورده اند‌

 

وی شرکتهای خصولتی را مخرب تر از مدیران  خصولتی دانست وگفت: در تمام دولتها این شرکتها وجود داشته اند،شرکتهایی که از پول دولت استفاده می کنندو منافع خاصی برای این بخش ندارندو به سبب ماهیت خصولتی خود برای تولید واشتغال زیان آور هستند.

 

رئیس کمیسیون تلفیق برنامه ششم، موانع قانونی را نیز موجب وقفه تولید و اشتغال دانست وگفت: در تدوین قانون برنامه ششم نهایت تلاش ما این بوده است که قوانین دست وپاگیر را برداریم و تسهیلات قانونی برای تولید واشتغال تعریف وتصویب کنیم.

 

وی از موانع اداری به کم تحرکی و بی حالی مدیران ،عدم صدور به موقع مجوز های لازم و بی دردی و عدم درک تولید کننده ها دانست وگفت: برخی از مدیران بقدری بی حال هستند که مانند فردی که در بخش مراقبت های ویژه بستری است، فقط علائم حیاتی دارند، و شما تردید دارید که آیا شما را می بیند یانه، آیا تولید واشتغال و ضرورتهای آن را درک می کند یا نه، این مدیران موجب رکود اقتصاد هستند.

 

حاجی بابایی گفت: سرمایه داری،درد کارگر را نمیداند و درک نمی کند،نمی تواند مدیر کارآمدی باشد زیرا لازمه مدیریت موفق، مدیریت در بین وبا مردم بودن است، باید مدیر در میدان باشند، برای حل مشکلات به روی خاکریز برود، درد کارگر را دردخود بداند.مسئولی که صدکیلومتر با مردم فاصله دارد، نمی تواند، منشاء تولید و اشتغال موثر شود.

 

وی از مدل استیضاح های مجلس نیز انتقاد کرد وگفت: گرفتاری این مدل استیضاح این است که امروز برای استیضاح وزیری خاص امضاء جمع می شود وفردا نماینده محترم ، پس دریافت ۵۰ مورد سهمیه اشتغال درحوزه انتخابیه خود، امضای خود را پس می گیرد.

 

این نماینده مجلس دهم گفت: گرچه به نوعی باز نمایندگان محترم دغدغه مردم و اشتغال را دارند ولی این انفعال و ریزه خواری موجب اشتغال پایدار نمی شود.

 

وی با بیان اینکه نمی شود با قطره چکانی کارکرد افزود: بایدچشمه ای به راه انداخت تادرنتیجه آن شادابی ونشاط را شاهد باشیم، باید پروژه های بزرگ تعریف کرد.

 

عضو کمیسیون بودجه ومحاسبات مجلس گفت: برای مثال رونق بخش مسکن با ایجاد ۳۶۰۰ شغل مستقیم و غیر مستقیم در رونق اقتصادی کشور موثر است.

 

وی تاکید کرد: با تعریف پروژه های بزرگ و ملی می توانیم به جای ۵۰ مورد درخواست، اشتغال از وزیر، هزاران شغل ایجاد کنیم، بی شک، این نوع نگاه است که می تواند منجر به افزایش تولید واشتغال در رونق اقتصادی وتحرک وبهبود وضعیت معیشتی مردم شود.

انتهای پیام/

دیدگاه شما

پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری
پرتال جامع آستان قدس رضوی: باب الرضا (ع) -حرم امام رضا (ع)
دانا
هواشناسی همدان