اوقات شرعی

 

آخرین اخبار

22. اسفند 1396 - 13:43   |   کد مطلب: 28948
مدیر روابط عمومی مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان همدان از مصدومیت حدود 15 نفر در آستانه چهارشنبه‌سوری براثر ترقه‌بازی خبر داد و گفت: خوشبختانه مصدودمیت این افراد منجر به قطع عضو نشده است.

به گزارش صبح الوند، عباس اولیاسمیع در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه همدان، بیان کرد: 51 پایگاه شهری و جاده‌ای برای طرح سلامت نوروزی و در شب چهارشنبه‌سوری نیز کلیه 20 پایگاه‌ شهری در حالت آماده‌باش خواهند بود.

وی یادآور شد: حداقل 40 نیروی عملیاتی و 10 نیروی ستادی در این پایگاه‌های آماده‌باش هستند و به تعداد پایگاه‌های شهری آمبولانس به‌کارگیری خواهد شد.

اولیاسمیع خاطرنشان کرد: فوریت‌های پزشکی استان آمادگی لازم برای به‌کارگیری اتوبوس آمبولانس، اتوبوس اتاق عمل و بالگرد را نیز دارد و در صورت لزوم از این تجهیزات استفاده خواهد کرد.

وی از رشد 40 درصدی مصدومیت‌های ناشی از چهارشنبه‌سوری در سال گذشته خبر داد و اظهار کرد: در سال گذشته 139 نفر دچار آسیب شدند.

وی با بیان اینکه در سال گذشته هیچ یک از مصدومان کشته نشدند، افزود: این به مفهوم عدم آسیب در چهارشنبه‌سوری سال گذشته نبود بلکه برخی از این افراد دچار نقص عضوهایی شدند که تا اواخر عمر خود با آن درگیر خواهند بود.

مدیر روابط عمومی مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان همدان با اشاره به اینکه شهرستان‌های همدان و بهار بیشترین آسیب را به خود اختصاص داده بودند، یادآور شد: نوجوانان و جوانان بیشترین گروه آسیب‌پذیر بودند که از ناحیه سر و صورت و چشم و دست‌ها عمدتا دچار آسیب شدند.

وی با تأکید بر اینکه چهارشنبه‌سوری یکی از سنت‌های دیرین ما است و نباید با عبور از خط قرمز موجب از بین رفتن سرمایه‌های اجتماعی شویم، اضافه کرد: در این زمینه بنرهای پویش «نه به آتش‌بازی» و آموزش لازم به شهروندان و گروه‌های هدف انجام شده است.

اولیاسمیع در پایان گفت: فوریت‌های پزشکی با همکاری نیروی انتظامی، آتش‌نشانی و هلال احمر در مسیرهای پرخطر همچون بلوارها قرار می‌گیرد و در صورت بروز هر گونه آسیب اقدامات پیش‌بیمارستانی انجام خواهد شد.

انتهای پیام

دیدگاه شما

پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری
پرتال جامع آستان قدس رضوی: باب الرضا (ع) -حرم امام رضا (ع)
دانا
هواشناسی همدان