اوقات شرعی

 

16. اسفند 1396 - 5:58   |   کد مطلب: 28891
تاکید رئیس کمیسیون خدمات شهری شورای اسلامی شهر همدان :
اجرای طرح استقبال از بهار با محوریت رویداد همدان 2018
رئیس کمیسیون خدمات شهری حمل و نقل وترافیک شورای اسلامی شهر همدان از اجرای طرح استقبال از بهار و آماده سازی شهر برای نوروز 97 با محوریت رویداد بین المللی "همدان پایتخت گردشگری 2018 آسیا " خبر داد و گفت: طرح استقبال از بهار باید به نحو مطلوب و با نوآوری در کارها انجام شود.

به گزارش صبح الوند، کامران گردان در جلسه کمیسیون خدمات شهری حمل و نقل وترافیک شورا که با موضوع بررسی اقدامات شهرداری در ستاد استقبال از فصل بهار برگزار شد، بابیان اینکه پیامدهای توسعه شهری و پیچیدگی های معضلات زیست محیطی موجودیت فضای سبز و گسترش آن را برای همیشه اجتناب ناپذیر کرده است، گفت: توجه به فضای سبزشهرها به عنوان کانون تمرکز فعالیت و زندگی در حقیقت توجه به ریه های تنفسی شهر ها است.

 

گردان  با تاکید بر اینکه درختکاری و توجه به فضای سبز در ایران دارای پشتوانه ای دینی، ملی و علایق سنتی و تاریخی است، گفت: در دین مقدس اسلام و در بسیاری از احادیث و روایات مردم به کاشت درخت تشویق و ترغیب شده اند کمااینکه در جشن های خاص ایرانیان باستان نیز درخت کاشته می شده است.

 

وی در ادامه با بیان اینکه در بیش از 30 کشور جهان روزی را به عنوان روز درختکاری مدنظر قرار داده اند، گفت: در ایران نیز از 15 تا 22 اسفندماه هفته منابع طبیعی و درختکاری است تا از این طریق توجه به منابع طبیعی و کاشت درخت افزایش یابد.

 

گردان با اشاره به اینکه باید در اجرای طرح های شهری به افزایش سرانه فضای سبز توجه شود، گفت: توجه به کاشت گونه های بومی و پایدار در فضای سبز شهر ضروری است.

 

رئیس کمیسیون خدمات شهری شورای شهر همدان با تاکید بر اجرا و توسعه شبکه آبیاری مکانیزه و زیرسطحی شهر همدان عنوان کرد: باید رفته رفته حذف آب شرب از آب فضای سبز را در برنامه گنجاند.

 

وی افزایش فضای سبز در اجرای طرح ها و حذف تدریجی چمن در راستای صرفه جویی در مصرف آب را مورد تاکید قرار داد و گفت: شهرداری همدان باید در اجرای پروژه های عمرانی از قطع درختان خودداری کند.

 

رئیس کمیسیون خدمات شهری شورای شهر همدان در ادامه به برنامه های شهرداری همدان برای استقبال از فصل بهار اشاره کرد و با بیان اینکه معمولا اواخر هر سال اقدامات برای این میزبانی تقویت می شود، تاکید کرد: نباید کارها به روز آخر ختم شود.

 

گردان با تاکید براینکه باید المان هایی که برای نصب در نقاط مختلف شهر همدان آماده می شود کیفی باشند و طراوت و شادابی خاصی ایجاد کنند کمااینکه تعدادی از آنها نیز ماندگار باشد و پس از ایام نوروز نیز در سطح شهر باقی بمانند، گفت: المان ها باید هر چه سریعتر نصب شود.

 

وی با تاکید بر خودداری از انجام کارهای عجله ای در آماده سازی شهر، عنوان کرد: باید تمام اقدامات تا 28 اسفندماه انجام شده باشد.

 

رئیس کمیسیون خدمات شهری شورای شهر همدان با اشاره به میزبانی همدان از دو رویداد بین المللی در سال 2018 عنوان کرد: شهرداری همدان به عنوان مسئول کمیته تبلیغات این رویداد انتخاب شده و باید در این خصوص با تمام توان کار شود.

 

گردان همچنین با انتقاد از آماده نشدن نرخ نامه پیشنهادی برای تاکسی و اتوبوس های شهر در سال جدید خواستار سرعت در ارائه این نرخ شد.

 

وی در ادامه با بیان اینکه همدان از معدود استان‌هایی است که تعدادی از اتوبوس های آن مجهز به کتابخانه و وای فای است تا در ایام نوروز به مردم خدمت‌رسانی کنند، افزود: در بخش جمع‌آوری دست‌فروشان و رفع سد معبر نیز شهرداری همدان اقدامات مناسبی را انجام داده و امیدواریم پس از پایان تعطیلات نوروز دیگر شاهد دست‌فروشی در پیاده راه‌ها در ایام روز نباشیم.

 

سخنگوی شورای اسلامی شهر همدان همچنین با ابراز گلایه‌مندی از عدم مکانیزه کردن سیستم پرداخت کرایه در تاکسی‌های همدان نیز افزود: باوجوداینکه مدت‌ها پیش ابعاد اجرای این طرح از سوی شهرداری اعلام شد اما تا کنون محقق نشده است.

 

گردان با تشریح مقررات وضع‌شده ترافیکی برای جمعه آخر سال نیز بیان کرد: علاوه بر نصب بنر و تابلوهای مشخص‌کننده مسیر رفت‌وبرگشت محوطه زیرین پل شهیدایران‌دوست نیز روزهای پنج شنبه و جمعه مسدود می‌شود.

 

رئیس شورای اسلامی شهر همدان هم تلاش ستاد استقبال از بهار شهرداری را قابل تقدیر دانست و گفت: مجموعه مدیریت شهری همدان جهادی وار در راستای آماده سازی سطح شهر برای استقبال از بهار و میهمانان نوروزی در تلاشند و اقدام آنها قابل تقدیر است.

 

ابراهیم مولوی اضافه کرد: با توجه به رویداد بین المللی  "همدان پایتخت گردشگری  2018 آسیا" ، باید از این فرصت استفاده کرده و اقدامات آماده سازی شهر برای استقبال از بهار با محوریت این رویداد گردشگری انجام شود تا علاوه بر معرفی پایتخت تاریخ و تمدن ایران زمین، در جذب گردشگر نیز موفق عمل کنیم.

 

مولوی با اشاره به پیش بینی اعلام شده حضور یک میلیون گردشگر و میهمانان نوروزی، اظهار کرد: انتظار می رود از فرصت آماده سازی شهر برای استقبال از بهار و میهمانان نوروزی برای افزایش آمار گردشگران در فصل تابستان و رویداد گردشگری 2018  نیز بهره گرفت.

 

وی در ادامه به فعالیت مغازه های غیر مجاز و دکه ها در ورودی های شهر بویژه بلوار شهید همدانی تامید کرد: ضروری است این موضوع مد نظر ستاد استقبال از بهار قرار گیرد چرا که قطعا در ایام نوروز عامل ترافیکی خواهد شد.

 

رئیس شورای اسلامی شهر همدان همچنین به ساماندهی مکان تجمع وانت بارها اشاره کرد و گفت: متاسفانه شاهد تجمع سه چرخه ها در بلوار شهید رجایی هستیم که باید این مورد ساماندهی شده و مورد توجه قرار گیرد.

 

مولوی همچنین با اشاره  به راه اندازی پویش سبز ماندگار با هدف جایگزینی نهال به جای سبزه افزود: باید مردم را در پیوستن به این پویش و کاشت نهال بجای سبزه تشویق و ترغیب کرد.

 

رئیس کمیسیون نظارت حقوقی و اداری شورای شهر همدان نیز ضمن تشکر از تلاش مجموعه شهرداری در آماده سازی شهر برای استقبال از نوروز گفت: با توجه به اینکه امور شهری متعلق به شهرداری بوده اما هماهنگی و تعامل با دیگر ارگانها و دستگاه های اجرایی از دیگر ویژگیهای کاری شهرداری است .

 

سید مسعود عسگریان با تاکید بر لکه گیری آسفالت معابر سطح شهر اظهار کرد: تمامی مبلمان شهری متعلق به شهرداری نیست چرا که متاسفانه شاهد حفاریها، قطعی  روشنایی ها یا عدم رنگ آمیزی صندوق های کمیته امداد و مخابرات در شهر هستیم که در سیما و منظر شهری تاثیر گذار است و باید مورد توجه باشد.

 

معاون فنی عمرانی شهرداری همدان هم از آغاز اقدامات آسفالت ریزی و لکه گیری آسفالت معابر خبر داد و گفت: آسفالت خیابان طالقانی نیز برای عید 97  انجام خواهد شد.

 

 موسی رسولی با بیان اینکه در اجرای پروژه های عمرانی هم سعی بر این است تا از ریختن مصالح و نخاله های ساختمانی در معابر اصلی جلوگیری شود، افزود: تاکید بر پاکسازی کامل مسیرها و محورهاست.

 

رسولی از آماده سازی هشت اتوبوس گردشگری برای ایام نوروز خبر داد و اضافه کرد: دو دستگاه این اتوبوس ها از مبدأ خود در ورودي مجموعه عين القضات و مابقی در سطح شهر به صورت رایگان به مسافران و گردشگران خدمات مي‌دهند.

 

وی در ادامه به طرح ساماندهی آرامستان و جمعه آخر سال اشاره کرد و گفت: حدود سه میلیارد تومان برای  خرید تجهیزات و لوازم اقدامات ترافیکی از جمله رنگآمیزی، و نصب علائم ترافیکی و ... هزینه شده است.

 

رسولی همچنین از آماده سازی 5 نقطه شهر برای ساماندهی وانت بارها خبر داد.

 

سرپرست معاونت خدمات شهری شهرداری همدان نیز در این جلسه به ارائه گزارش ستاد استقبال از بهار پرداخت و با بیان اینکه در برنامه های امسال برای استقبال از بهار از طرح های نو و با کیفیت  استفاده شده است، گفت:  از روزهای 19 الی 25 اسفند ماه هفته پاکسازی نامگذاری شده است که در این طرح در هر منطقه اقدامات جدیدی با مشارکت مردم انجام می شود.

 

وحید علی ضمیر با اشاره ساخت المانهای نوروزی اضافه کرد: امسال براری نوروز 97 المانها با رویکرد های فضای سبز ساخته می شوند که علاوه بر المانهای موقت نوروزی المانهای دائمی نیز مد نظر است.

 

علی ضمیر از کاشت گونه های فصلی و دائمی در سطح گسترده شهر خبر داد و یادآور شد: پاکسازی ورودی های شهر از جمله نخاله ها و خاکبرداری از هفته قبل آغاز شده و 33 نقطه از شهر نیز برای توزیع میوه دولتی در نظر گرفته شده است.

 

وی ادامه داد: همچنین آماده سازی بوستان نماز در ورودی شهر برای ساماندهی و استقبال از میهمانان نوروزی، ساماندهی دست فروشان بلوار ارم، طرح پویش من یک پاکبان هستم، تعویض باکسهای زباله و ... از دیگر اقدامات ستاد استقبال از بهار است.

 

گفتنی است در ادامه دیگر مدیران و مسولین شهرداری به ارائه گزارش ستاد استقبال از بهار در حوزه فعالیت خود پرداختند.

انتهای پیام/

دیدگاه شما

پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری
پرتال جامع آستان قدس رضوی: باب الرضا (ع) -حرم امام رضا (ع)
دانا
هواشناسی همدان