اوقات شرعی

 

آخرین اخبار

2. دى 1396 - 9:18   |   کد مطلب: 27875
شهر همدان گفت: به زودی عوارض نوسازی و بهای خدمات شهرداری همدان و سامانه اعلام ارزش محاسباتی و معاملاتی خودکار مبتنی بر جی.آی.اس توسط سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری همدان رونمایی می شود.

به گزارش صبح الوند، شهردار همدان در جلسه‌ای که با حضور مدیران مناطق، سرپرست سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری و کارشناسان مرتبط در حوزه فناوری اطلاعات برگزار شد اظهار کرد: در راستای تکریم ارباب رجوع و اهمیت دادن به وقت و هزینه مردم بایستی با بهره گیری از فناوری‌ در راه خدمات رسانی به شهروندان گام‌های جدی‌تر برداریم و در این مسیر معاونت‌ها و سازمان‌های مختلف شهرداری همواره باید به بحث فناوری اطلاعات توجه ویژه‌ای داشته باشند که تجربه صدور پروانه ساختمانی الکترونیکی و استقبال شهروندان از این موضوع به خوبی نشان داد شهروندان نسبت به این قبیل خدمات اقبال زیادی دارند.

 

عباس صوفی افزود:‌ همواره موافق اقدامات خلاقانه و اثرگذار از سوی کارکنان در حوزه‌های مختلف مدیریت شهری بوده ام و نسبت به حوزه فناوری اطلاعات ارزش زیادی قائل هستم و اقدامات مثبت در این خصوص را به طور ویژه پیگیری خواهم کرد.

 

در ادامه این جلسه سرپرست سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری به رونمایی سامانه برخط محاسبه و صدور صورتحساب عوارض نوسازی و بهای خدمات شهرداری همدان و سامانه اعلام ارزش محاسباتی و معاملاتی خودکار مبتنی بر جی.آی.اس اشاره کرد و گفت: کارشناسان سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری همدان این سامانه‌ها را در جهت خدمات‌رسانی به شهروندان طراحی کرده اند که به زودی از این سامانه‌ها رونمایی خواهد شد.

 

رضا عسکری افزود: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری همدان به منظور حذف مراجعات حضوری و سهولت دسترسی به اطلاعات سوابق ملکی شهروندان و همچنین تکمیل فرآیند پرداخت الکترونیک عوارض، سامانه محاسبه صورتحساب عوارض نوسازی و اصلاح مشخصات مالکان را راه‌اندازی کرده است.

 

وی در تشریح اهداف این سامانه اضافه کرد: در این سامانه با حذف مراجعات حضوری شهروندان در مناطق شهرداری به منظور پرداخت عوارض نوسازی و بهای خدمات، شاهد کاهش سفرهای غیرضروری درون شهری و نیز افزایش مشارکت شهروندان در استفاده از خدمات غیرحضوری و الکترونیکی در شهرداری همدان خواهیم بود.

 

عسکری در پایان اظهار کرد: سامانه محاسبه برخط عوارض نوسازی به عنوان هدیه‌ای از سوی مدیریت شهری همدان به شهروندان فهیم همدان به زودی رونمایی و مورد بهره برداری قرار خواهد گرفت.

انتهای پیام/

دیدگاه شما

پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری
پرتال جامع آستان قدس رضوی: باب الرضا (ع) -حرم امام رضا (ع)
دانا
هواشناسی همدان