اوقات شرعی

 

آخرین اخبار

23. دى 1399 - 14:03   |   کد مطلب: 34575
رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر همدان از راه اندازی طرح رادیو شهروند در پیاده‌روهای همدان خبر داد.
طرح رادیو شهروند در پیاده‌راه های همدان اجرا می شود

به گزارش صبح الوند، اکبر کاوسی‌امید در کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورا، افزود: پیاده‌راه‌های شهر همدان ظرفیت‌های خوبی در امر آموزشهای شهروندی دارند که می توان از این ظرفیت‌ها به عنوان مرکز انتشار فرهنگ ناب اسلامی بهره برد.

کاوسی‌امید با بیان اینکه در طرح رادیو شهروند می‌توانیم از ظرفیت آموزش شهروندی برای ترویج فرهنگ های اصیل همدانی استفاده کنیم افزود: طرح رادیو شهروند در سه فاز شامل فازهای رادیویی،صدا و سیما و در نهایت پاتوقی دائمی برای مباحث فرهنگی و جشنواره ها خواهد بود که انتظار می‌رود مقدمات این طرح در پیاده راه بوعلی فراهم شود.

وی همچنین پیاده راه ها را مرکز انتشار فرهنگ ناب اسلامی برشمرد و یادآور شد: سیاست‌های شورا در کمیسیون فرهنگی اجتماعی استفاده از ایده های گروه ها و سمن های مختلف مردمی در راستای مدیریت بهتر شهر است.

وی با اشاره به برگزاری جشنواره شهروندان برگزیده در همدان، اضافه کرد: مهلت ثبت نام جشنواره شهروندان برگزیده تا ۳۰ دی ماه سال جاری تمدید شد که شهروندان می‌توانند با مراجعه با سایت جشنواره ثبت نام کنند.

این عضو شورای شهر همدان به برگزاری جشنواره هر خانه یک قصه‌گو توسط معاونت فرهنگی اجتماعی شهرداری همدان اشاره کرد و یادآور شد: در راستای استحکام و تحکیم خانواده این جشنواره شکل گرفته تا دقایقی از فضای مجازی دور شده و از فرهنگ اصیل گذشته خود وام بگیریم.

کاوسی امید اقدام معاونت فرهنگی، اجتماعی و گردشگری شهرداری همدان در تقدیر از خانواده های شهدای مدافع حرم را بسیار ارزشمند دانست و گفت: دستاوردها و موفقيت‌هاي جمهوري اسلامي ايران در سايه ايثار و فداكاري شهدا به دست آمده و قدرداني از خانواده‌هاي معظم شهداي والامقام نيز تداوم راه پرافتخار آنان است.

مولوی: نقش مهم رادیو شهروند در آموزش‌های شهروندی

نایب رئیس شورای اسلامی شهر همدان هم در این جلسه با اشاره به ظرفیت پیاده‌راه‌های همدان اظهارکرد: پیاده راه های شهر همدان ظرفیت خوبی برای پر کردن اوقات فراغت و نیز ایجاد نشاط برای شهروندان دارد که در راستای تحقق این امر می‌توان با تدوین برنامه‌های متنوع و مناسب گام‌های موثری برداشت.

 ابراهیم مولوی راه اندازی رادیو شهروند در پیاده‌راه‌ها را موثر دانست و یادآور شد: می توان با استفاده از این رادیو شهر ضمن اطلاع رسانی اخبار و مباحث مختلف در آموزش های شهروندی نیز بهره برد.

مولوی  با بیان اینکه می‌توان با برنامه‌ریزی مناسب فضای کارگاهی خوبی در پیاده‌راه‌های شهر ایجاد کرد، اضافه کرد:  با توجه به اینکه درصد سرانه مطالعه در جامعه پایین آمده است و مردم بیشتر به فضای مجازی روی آورده‌اند رادیو شهر می تواند در این زمینه نیز وارد شده با ارائه اطلاعات و اخبار در آگاهی بخشی  و ترویج فرهنگ و آموزش‌های شهروندی به مدیریت شهری کمک کند .

بادامی‌نجات: تولید محتوا مهمترین مقوله در اجرای طرح رادیو شهروند

رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و مالی شورای شهر همدان هم گفت: اجرای طرح رادیو شهروند اقدام خوبی است که می تواند خلاء فرهنگی پیاده‌راه‌ها را با کمک سازمان فرهنگی اجتماعی شهرداری پر کند.

 حمید بادامی نجات افزود: تولید محتوا در امر آموزش‌های شهروندی بسیار حایز اهمیت است بر این اساس رادیو‌شهروند باید محتوایی تهیه کند که مورد استقبال مردم باشد و تنها به موضوع خاصی نپردازد.

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما

پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری
پرتال جامع آستان قدس رضوی: باب الرضا (ع) -حرم امام رضا (ع)
دانا
هواشناسی همدان