اوقات شرعی

 

آخرین اخبار

8. اسفند 1397 - 11:23   |   کد مطلب: 30694
به همت حوزه هنری استان همدان و با حضور منتخب هنرمندان و مدیران استان؛
نخستین نشست همفکری انتخاب چهره‌ی هنر سال استان برگزار شد
نخستین نشست همفکری انتخاب چهره‌ی هنر سال استان با حضور منتخب هنرمندان و مدیران فرهنگی استان برگزار شد.

به گزارش صبح الوند، حوزه هنري هر ساله در تمامي مراکز استانی، همزمان با سالروز شهادت سيد مرتضي آويني، سيد شهيدان اهل قلم روز و هفته هنر انقلاب اسلامي را پاس داشته و مجوعه برنامه‌هايي را در اين ايام برگزار ميکند.

رییس حوزه هنری استان همدان با اشاره به اینکه حوزه هنری استان به عنوان نخستین مرکز استانی، از سه سال پیش اقدام به معرفی چهره‌ی سال ویژه‌ی هفته‌ی هنر انقلاب اسلامی در استان نموده، افزود: در این راستا آقایان جواد محقق و حمید حسام در دو سال متوالی به عنوان چهره‌ی سال هنر انقلاب اسلامی معرفی، و از زحمات ایشان تجلیل شد.

سیدمحمدباقر حسینی گفت: در ادامه‌ی اجرای این روند و همچنین با ارائه‌ی آئین‌نامه‌ی ستادی جهت تبیین شرایط انتخاب هنرمند برگزیده، حوزه‌ی هنری استان با دعوت از سه‌تن از پیشکسوتان عرصه‌ی هنر و مدیران برخی نهادهای مرتبط اقدام به برگزاری نخستین نشست همفکری برای انتخاب چهره‌ی هنر سال استان را انجام داد که در پایان تصمیم گرفته شد نهادها و ادارت فعال در این زمینه هنرمندان پیشنهادی خود را طبق شرایط مندرج در آیین‌نامه جهت رای گیری و انتخاب نهایی به این حوزه معرفی نمایند.

وی اظهار کرد: هنرمندان انتخاب شده جهت بررسي و انتخاب نهايي بايد حداقل داراي يکي از این شرايط مندرج در آیین­نامه ی کشوری باشند: خالق اثری با گستره مخاطب بالا؛ سوابق قابل ارائه در خصوص آموزش هنر به هنرمندان جوان انقلابی؛ فعالیت مؤثر در جبهه فرهنگی و هنری انقلاب؛ جریان سازی همسو با انقلاب اسلامی در سطح استان؛ واکنش به جریانهای معارض فرهنگی؛ و کسب موفقیت و دریافت مقام و جوایز معتبر در رویدادهای ملی و یا بین المللی مهم.

حسینی تاکید کرد: هنرمند منتخب در نشست نهایی، علاوه بر تجلیل در هفته‌ی هنر انقلاب اسلامی، جهت حضور در لیست چهره‌ی هنر انقلاب کشور به حوزه هنری کشور معرفی خواهد شد.

رییس حوزه هنری استان همدان در پایان گفت: حوزه هنري از عمده‌ترين مجموعه های فرهنگي هنري کشور است که با محوريت عنصر الهي اسلام و حکومت اسلامي دست‌اندرکار فعاليتهاي گسترده و متنوعي در جهت حفظ امتداد خط هنر متعهد و انقلابي و تکيه بر آرمانهاي انقلاب اسلامي است. حوزه هنري با ارائه پوششهاي حمايتي در قالب طرحها و پروژه‌هاي فرهنگي و هنري با محوريت دين و ارزشهاي مذهبي در تلاش است تا ضمن انجام وظايف اصلي خود طيف وسيعي از اقشار اجتماع اعم از هنرمندان، جوانان، علاقه مندان و افراد داراي استعداد را حمايت و پشتيباني نمايد.

گفتنی است؛ هفته هنر انقلاب اسلامی، از 20 فروردین‌ماه هر سال (مصادف با سالروز شهادت سیدمرتضی آوینی) آغاز و با برنامه‌های متنوعی در سراسر کشور گرامی داشته می‌شود.

انتهای پیام/

دیدگاه شما

پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری
پرتال جامع آستان قدس رضوی: باب الرضا (ع) -حرم امام رضا (ع)
دانا
هواشناسی همدان