اوقات شرعی

 

آخرین اخبار

19. تير 1397 - 23:25   |   کد مطلب: 29565
معاون بهره‌برداری شرکت آب و فاضلاب استان همدان با بیان اینکه تمام تمهیدات لازم برای تأمین آب شرب استان در سال گذشته پیش‌بینی شده است، گفت: هیچ‌یک از شهرهای استان همدان قطعی آب ندارد.
قطعی اب در همدان

به گزارش صبح الوند، حمیدرضا نیکداد در گفت‎وگو با ایسنا، منطقه همدان، با اشاره به اینکه موضوع اصلی استان تأمین آب شرب شهر همدان است، اظهار کرد: بیش از 71 درصد از آب این شهر از سد اکباتان تأمین می‌شود که به علت کاهش 44 درصدی بارندگی نگرانی درباره تأمین آب این شهر وجود داشت.

وی با بیان اینکه سد اکباتان و 60 حلقه چاه منبع تأمین آب شرب شهر همدان است، تصریح کرد: میزان مصرف آب در همدان 1650 لیتر در ثانیه است در حالیکه میزان تولید آب از سد اکباتان و 60 حلقه چاه 370 لیتر در ثانیه است بنابراین کاملاً باید در مصرف آب صرفه‌جویی شود.

نیکداد بیان کرد: مدیریت فشار آب در شهر همدان همچنان ادامه دارد تا ذخایر سد اکباتان حفظ شود اما تا کنون قطعی در هیچ یک از شهرهای استان رخ نداده است.

معاون بهره‌برداری شرکت آب و فاضلاب استان همدان با تأکید بر اینکه برنامه‌های مدیریت مصرف آب به خوبی اجرایی شده است، یادآور شد: با اقدامات مدیریت مصرف آب در سالجاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته توانستیم 3.7 درصد صرفه‌جویی در مصرف داشته باشیم.

وی با اشاره به افزایش 8 درصدی تولید آب در هفته گذشته، اظهار کرد: به علت افزایش دما و حجم مسافران در استان در هفته گذشته 8 درصد افزایش تولید داشتیم که باز هم تأکید بر مدیریت مصرف و صرفه‌جویی در مصرف آب داریم.

انتهای پیام

دیدگاه شما

پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری
پرتال جامع آستان قدس رضوی: باب الرضا (ع) -حرم امام رضا (ع)
دانا
هواشناسی همدان