اوقات شرعی

 

آخرین اخبار

24. خرداد 1397 - 10:32   |   کد مطلب: 29347
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان همدان گفت: بیش از ۲۳۰۰ نسخه کتاب از منابع هشتمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی در کتابخانه‌های عمومی سراسر استان همدان توزیع شد.

به گزارش صبح الوند، عاطفه زارعی در جمع خبرنگاران به توزیع بیش از ۲۳۰۰ نسخه کتاب از منابع جشنواره رضوی در سطح کتابخانه های استان همدان اشاره کرد.

وی اظهار داشت: این منابع شامل ۷ عنوان کتاب با عناوین «مهمان خراسان»، «کاش تو را می‌دیدم»، «مژده گل»، «مسافر هشتم»، «مهر ولایت در آسمان ایران»، «ماه هشتم» و «به سپیدی یک رویا» است.

وی ادامه داد: مطابق آمار موجود از ابتدای سال ۱۳۹۳ تا ۳۱ شهریور سال گذشته ۷۳۰ عنوان کتاب اعم از چاپ اول یا تجدید چاپ با موضوع سیره امام رضا(ع) در کشور منتشر شده است.

زارعی افزود: دبیرخانه ملی جشنواره پس از بررسی‌های اولیه ۵۴ عنوان کتاب با دسته بندی کودک، نوجوان و بزرگسال را از میان آثار ۲۷ ناشر در فهرست نهایی آثار منتخب جای داد که پس از برگزاری جلسات مشورتی با حضور صاحب نظران و کارشناسان، ۷ عنوان کتاب در بخش های مختلف شامل ۵ عنوان با موضوع زندگی و سیره امام رضا(ع) و دو عنوان کتاب با موضوع زندگی و سیره حضرت معصومه(س) انتخاب شد.

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان همدان با اشاره به جامعیت این جشنواره به لحاظ دربرگیری گروه‌های مختلف سنی، گفت نسبت به بهره‌برداری قشر روشندل جامعه نیز اقدام شده و در همین راستا کتب بریل و گویایی منابع ارائه شده در جشنواره تهیه و به زودی در سطح کتابخانه‌های عمومی توزیع خواهد شد.

وی به تفاوت‌های منابع این دوره با هفتمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی اشاره کرد و افزود: از جمله تفاوت‌های موجود می‌توان به کاهش حجم منابع و افزایش تعداد عناوین ارائه شده اشاره کرد.

زارعی عنوان کرد: علاقه‌مندان به شرکت در جشنوراه می‌توانند به صورت فردی و خانوادگی در قالب دو شیوه مکتوب و الکترونیک در این مسابقه شرکت کنند.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان همدان ادامه داد: متقاضیان شرکت در جشنواره برای تهیه منابع مکتوب می توانند به کتابخانه‌های عمومی سراسر استان مراجعه کرده و کتاب‌ها را به امانت بگیرند.

عاطفه زارعی اضافه کرد: امکان دانلود فایل pdf  کتاب‌ها و شرکت در بخش الکترونیک جشنواره از طریق پرتال اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی استان همدان فراهم شده است.

انتهای پیام/

دیدگاه شما

پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری
پرتال جامع آستان قدس رضوی: باب الرضا (ع) -حرم امام رضا (ع)
دانا
هواشناسی همدان