اوقات شرعی

 

آخرین اخبار

12. مرداد 1396 - 22:25   |   کد مطلب: 26100
پیام رییس مجمع نمایندگان استان همدان به دولت امید
استاندار حاشیه دار نمی خواهیم
رییس مجمع نمایندگان استان همدان گفت: مجمع به دنبال مدیران بومی توانمند برای پست­های مدیریتی بوده و پس از شکل­ گیری کابینه دولت باید با انتخاب مدیران اثرگذار استان را از بحران مدیریتی بیرون بیاوریم.
استاندار حاشیه دار نمی خواهیم

به گزارش صبح الوند، نماینده مردم همدان در مجلس شورای اسلامی که بسیار در خصوص بکارگیری نیروهای بومی و نیز مدیران کارآمد در دولت جدید برای استان تاکید داشته است واز برنامه ­های مجمع در این خصوص سخن می­گوید و معتقد است که مجمع به دنبال مدیران بومی توانمند برای پست­های مدیریتی بوده و پس از شکل­ گیری کابینه دولت باید با انتخاب مدیران اثرگذار استان را از بحران مدیریتی بیرون بیاوریم. امیر خجسته در ادامه به سوالات خبرنگار ما در این خصوص در مورد سایر موارد استانی و ملی پاسخ داد که در زیر می­خوانید:

 

آیا استاندار فعلی جزء گزینه­های مطرح شده مجمع برای اداره استان هستند؟

ـ هنوز در مجمع در این خصوص بحثی مطرح نشده است. شاید جزء گزینه­ها باشد اما مهم این است که مجمع دنبال افراد با نفوذ و اثرگذار با سابقه درخشان برای اداره امور استان می­باشد.

 

پیش شرط یکی از نامزد های مطرح استانداری همدان حاشیه ساز شده است نظر مجمع نمایندگان در این خصوص چیست؟

ـ معتقدم مدیریت ارشد استان باید فردی با تدبیر و عاقل باشد. همچنین در بین عموم مردم جامعه از مقبولیت لازم برخوردار باشد. استان مدیر عمل­گرا و به دور از حاشیه می­خواهد.

 

بارها دغدغه داشتید که مدیران کم کار را به دادگاه می­کشانید آیا وقت آن نشده که در حوزه اشتغال این کار انجام شود؟

ـ  معتقدم مدیر چه بومی و چه غیربومی باید برای توسعه استان تلاش کند در غیر این صورت مآخذه خواهد شد ما در استان نیازمند افرادی هستیم که در حوزه اشتغال و گردشگری برنامه داشته باشند.

 

در خصوص آمار تک ­رقمی اشتغال استان ،مجمع نمایندگان چه نظری دارد؟

ـ ما پیگیر این رقم بودیم  که بایدآمار تک­رقمی شدن برای مردم ملموس باشد نه  برای مدیران؟ باید در طی یکسال 36 هزار نفر مشغول به کار شوند تا ما بتوانیم 100هزار بیکار را مشغول به کار کنیم. هرساله به تعداد بیکاران اضافه می­شود باید در خصوص تک­رقمی شدن اشتغال بیشتر از اینها تلاش شود.

 

برخی مدیران اقدام به تنزل جایگاه نیروهای ایثارگرولایت مدار کرده­اند. در کمیسیون ایثارگران برای این موضوع چه اقدامی شده است؟

ـ به مدیرانی که اقدام به عزل ایثارگران کنند هشدار می­دهم آنها برای جامعه ما قابل تحمل نخواهد بود. ایثارگران در زمان 8 سال جنگ تحمیلی از جان خود مایه گذاشتند و امروز باید به بهترین شکل به آنها خدمت شود. مدیران ناکارآمد در این خصوص  باز خواست خواهند شد و من پیگیر قانونی این موضوع هستم.

معتقدم که باید به ایثارگران را در پست­های کلیدی به کار بگیریم نه اینکه آنها را حذف کنیم.

 

آیا فکر نمی­کنید بنیاد شهید هم در این خصوص کوتاهی کرده است؟

ـ متولی پیگیری این موضوع بنیاد شهید است فعلا شکایتی دریافت نکردم اما در هر صورت برخورد خواهد شد.

 

در خصوص جشنواره فیلم کودک و نوجوان و سهم همدان از این برنامه چه نظری دارد؟

این جشنواره باید به درستی مدیریت شود تا مشکلات فرهنگی استان حل شود.

باید تدابیری اندیشید که این جشنواره به هدف واقعی خود برسد و شرایط خاصی را از لحاظ روحی، فراغت و شادی برای نوجوانان، کودکان و خانواده­ها ایجاد نماید.

 

گفتگو از قنبری خرم

انتهای پیام/

دیدگاه‌ها

آقای. خجسته بسیار از ورود و پیگیری امور ایثارگران ممنونیم.از سایت مذکور هم از درج مطلب تشکر میشود
انشاالله که از مدران بومی و با تجربه استانی در دستور کار مجمع باشد

دیدگاه شما

پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری
پرتال جامع آستان قدس رضوی: باب الرضا (ع) -حرم امام رضا (ع)
دانا
هواشناسی همدان