اوقات شرعی

 

آخرین اخبار

2. اسفند 1395 - 1:39   |   کد مطلب: 24007
انجمن اسلامی دانشجویان معتدل دانشگاه بوعلی‌سینا، در بیانیه‌ای خطاب به معصومه ابتکار با بیان این که حضور رئیس سازمان محیط زیست در استان همدان در این زمان، نادرست و نابجا بوده گفت: به خاطر مردم خوزستان سفر به همدان را لغو و به جای آن به اهواز سفر کنید.

به گزارش صبح الوند، به دنبال سفر قریب‌الوقوع معصومه ابتکار رئیس سازمان محیط زیست به همدان انجمن اسلامی دانشجویان معتدل دانشگاه بوعلی‌سینا بیانیه‌ای در این زمینه صادر کرد.

متن کامل این بیانیه به این شرح است:

زخم دردناک محیط زیست ایران زمین، در دیار خوزستان، صبر مردم بردبار و مقاومش را به ستوه آورده است و امروز بیش از پیش نسبت به سایر مشکلات زیست محیطی ایران، حل مشکلات خوزستان حتی در ابعاد کوچک بر همه مسائل محیط زیستی مقدم است.

هرچند استان همدان هم به فراخور با مشکلات نگران کننده زیست محیطی مانند تخریب باغات و طبیعت، فرو چاله‌ها، تغییر کاربری‌ها به بهانه اشتغالزایی و... دست به گریبان است اما حضور شما در خوزستان در این ایام در اولویت است. گرچه می‌دانیم مشکلات خوزستان، ریشه‌ای و حاصل بی‌تدبیری‌های سالیان گذشته است و فوری حل نمی‌شود، اما شما می‌توانید با حضورتان در خوزستان، مرهمی باشید بر زخم دل مردمانش و همراه و همدل باشید با آنان در برابر این مشکلات و بی‌واسطه و مستقیم مشکلات را ببینید و برنامه‌هایتان را برای حل این بحران به مردم خوزستان اعلام کنید و بیش از این سکوت نکنید.

انجمن اسلامی دانشجویان معتدل دانشگاه بوعلی‌سینا، به عنوان تنها تشکل تحول‌خواه و اصلاح‌طلب این دانشگاه اعلام می‌دارد بی‌شک با توجه به اولویت داشتن مسئله خوزستان، حضورتان در استان همدان در این زمان، نادرست و نابجا بوده و ما از شما انتظار داریم که نجابت دولت اصلاحات و تدبیر دولت اعتدال را که در کارنامه کاری شما درخشان است با این گونه کارها و سفرهای نامربوط از بین نبرید.

با توجه به شناختی که از شما داریم، گمان می‌کنیم برنامه‌ریزی این سفر حاصل بی‌تدبیری مسئولین اداره کل محیط زیست استان همدان باشد که با مشاهده بنرهای تملق‌آمیز «قهرمان زمین» که خطاب به شما توسط این اداره در سطح شهر نصب شده، شک‌مان به یقین حاصل شد. هرچند می‌دانیم عنوان «قهرمان زمین» جایزه‌ای بین‌المللی است که شما با افتخار آن را کسب کرده‌اید اما این بنر‌ها، موجب تخریب و به سخره گرفتن دولت شده است.

مسئولین محیط زیست استان با توجه به این اقداماتشان باید بدانند که نجابت اصلاحات و تدبیر اعتدال، رابطه‌ای با تملق و نادیده گرفتن دردهای در اولویت مردم از جمله درد امروز خوزستان ندارد و بهتر است به خاطر مردم خوزستان این سفر لغو شود.

هرچند باعث خوشحالی ماست که میزبان یکی از اعضای فعال و پرتلاش کابینه دولت تدبیر و امید باشیم اما از سرکار عالی می‌خواهیم به خاطر مردم خوزستان سفر به همدان را لغو و به جای آن به اهواز سفر کنید.

دیدگاه شما

پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری
پرتال جامع آستان قدس رضوی: باب الرضا (ع) -حرم امام رضا (ع)
دانا
هواشناسی همدان