اوقات شرعی

 

آخرین اخبار

24. مرداد 1394 - 0:27   |   کد مطلب: 13318
دبیرکل حزب مؤتلفه اسلامی با اشاره به لزوم برائت اصلاح‌طلبان از سران فتنه و افرادی که در فتنه ۸۸ دخیل بودند، گفت: تردیدی در ارتباط ولو مستقیم و غیر مستقیم برخی از عوامل اصلی فتنه در ایران با آمریکا وجود ندارد.
با افشاگری لدین دیگر هیچ تردیدی در ارتباط سران فتنه 88 با آمریکا باقی نمی ماند/ اصلاح طلبان این لکه ننگ را پاک کنند

به گزارش صبح الوند به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا محمد نبی حبیبی دبیرکل حزب مؤتلفه اسلامی با اشاره به افشاگری مایکل لدین مشاور سابق شورای امنیت ملی آمریکا و درخواست سران فتنه از دولت آمریکا اظهار داشت: همان گونه که مقام معظم رهبری فرمودند ریشه فتنه 88 در خارج از کشور بود و در داخل نیز عده ای به دام افتادند.

وی ادامه داد: ما معتقدیم در هر صورت از پیش از انتخابات سال 1388 طراحی هایی که در خارج از کشور می شد و اطلاعات اندکی که از این طراحی ها به‌دست می رسید، علامت این بود که به بهانه انتخابات دنبال ایجاد انقلاب رنگی هستند؛ استناد بنده در این خصوص مصاحبه ای است که رئیس میز سی آی ای یک روز قبل از انتخابات سال 88 انجام داد و گفت "فردا در ایران انتخابات نخواهد بود؛ بلکه یک انقلاب رنگین اتفاق خواهد افتاد".

دبیرکل حزب مؤتلفه اسلامی افزود: رئیس میز سی آی ای مثال کشورهایی که انقلاب رنگین در آن ها اتفاق افتاد و غربی ها با این انقلاب حکومت های مطلوب خود را حاکم کردند، مطرح می کند.

حبیبی یادآور شد: طراحی ها در سال 88 از ابتدا این بود که به بهانه انتخابات در ایران نوعی براندازی صورت بگیرد. 

وی با اشاره به ارتباط فتنه گران با خارج از کشور گفت: عده ای در داخل باید به دام می افتادند تا در کف خیابان های کشور انقلاب رنگینی که غربی ها طراحی کرده بودند، ظهور و بروز پیدا کند. بنابراین تردیدی در ارتباط ولو مستقیم و غیر مستقیم برخی از عوامل اصلی فتنه در ایران با آمریکا وجود ندارد.

دبیرکل حزب مؤتلفه اسلامی گفت: البته ما به نوع خبری که از طرف اروپا و آمریکا منتشر می شود، باید دقت کنیم که خود آن خبردهی دام جدیدی برای ما نباشد؛ ولی در هر صورت مسائل برای همیشه پنهان نخواهد بود و روزی افشا می شود.

حبیبی تأکید کرد: من معتقدم در دامن اصلاح طلبان به نام اصلاح طلبی چنین لکه ای متأسفانه چسبیده است؛ اما معتقد نیستم که هر اصلاح طلبی الزاماً با فتنه مرتبط است یا نیت فتنه گری دارد. من این قضاوت را اصلاً قبول ندارم و معتقدم که ما اصلاح طلبانی داریم که نظام، ولایت فقیه و قانون اساسی را قبول دارند و در یک کلمه داخل نظام هستند.

وی افزود: کسانی که ما را به عنوان اصول گرا یا تشکل ما را به عنوان مؤتلفه اسلامی قبول ندارند، ما حق نداریم، بگوییم آنها انقلاب را قبول ندارند؛ این نوعی خودخواهی محسوب می شود که ما خود را کل انقلاب بدانیم. 

دبیرکل حزب مؤتلفه اسلامی با تقسیم بندی اصلاح طلبان به دو گروه گفت: اصلاح طلبان را باید دو قسمت کرد؛ عده ای که به فتنه تمایل دارند یا در فتنه حضور پیدا کردند و اصلاح طلبانی که در فتنه حضور نیافتند و علاقه مند به فتنه نیستند.

حبیبی تصریح کرد: اما از هر اصلاح طلبی این انتظار است که درباره محکوم کردن سران فتنه تردیدی به خود راه ندهند و یکی از راه های مبرا کردن همه اصلاح طلبان از موضوعات فتنه سال 88 اظهار تبری از سران فتنه، اصل فتنه و طراحان فتنه در خارج از کشور است.

وی ادامه داد: این تبری جُستن اصلاح طلبان به نفع جریان اصلاح طلبی نیز خواهد بود.

دیدگاه شما

پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری
پرتال جامع آستان قدس رضوی: باب الرضا (ع) -حرم امام رضا (ع)
دانا
هواشناسی همدان