نمایش 1 - 10 از 633
در نشست بررسی تخصصی بحران مسکن در همدان مطرح شد؛
نشست تخصصی مسکن که به دعوت اصحاب رسانه قرار بود با حضور مسئولان استانی برگزار شود دو بار به علت خلف وعده مسئولان اجرایی استان تعویق و نهایتا بدون حضور ایشان با حضور جمعی از اصحاب رسانه برگزار شد.
افسانه ارزانی در دوره پهلوی!
در جنگ شناختی تمام عیاری که این سال‌ها به صورت فراگیر علیه مردم ایران در جریان بوده، تلاش می‌شود واقعیت‌ها فراموش شود، بنابراین اهمیت بازخوانی مستندات عینی و شاهدان بیش از هر زمان دیگری لازم است.
گفتاری ازمسعود اسداللهی کارشناس برجسته لبنان در پاسخ به شبهات حضور ایران در سوریه
دکتر مسعود اسداللهی کارشناس برجسته لبنان به بررسی حمله به عین الاسد و تاثیر آن برقدرت پوشالی آمریکا در همین حد اکتفا کرد که حمله به عین الاسد طبق فرمایشات مقام معظم رهبری یک سیلی به دشمن بود و پاسخ هم سنگ داده می شود، اما در ادامه به پاسخ شبهاتی در خصوص حضور مستشاری ایران در سوریه پرداخت.
حورا، شهری پایدار و مدرن با معماری وعده داده شده ایرانی_اسلامی در پایتخت تاریخ و تمدن
طرحی که 25سال از دریافت مصوبه آن می گذرد؛
باید دید مطرح شدن شهر حورا فقط برای تکمیل پازل یک گزارش عملکرد است یا اینکه عملی خواهد شد و کمبود فضای سبزف اماکن ورزشی، مستاجران بدون خانه را حل خواهد کرد و پایتخت تاریخ و تمدن یک پایلوت با سبک معماری گذشته در کنار خود خواهد داشت؟
بحران آب در همدان؛ از حرف تا عمل
بحران آبی همدان، این روزها مردم و مسئولین را پای کار آورده تا شاید بتوانند باری از روی دوش شهر تشنه همدان بردارند.
در شرایطی که خسکسالی بیداد می کند، سد اکباتان وخیم ترین روزهایش را طی می کند تا در نهایت صبح امروز با تصاویری غم انگیز با عنوان سدی بر روی خشکی تصاویرش در شبکه های اجتماعی خودنمایی کند.
خیز همدان برای حل بحران آب؛
دولت مردمی سیزدهم در حالی سکان مدیریت کشور را شهریور سال ۱۴۰۰ در اختیار گرفت که در دو حوزه اصلی مأموریت وزارت نیرو، یعنی تأمین آب و برق پایدار با چالش‌های جدی روبه‌رو بود؛ خاموشی‌های گسترده صنعت برق به‌خصوص در اوج بار مصرف تابستان ۱۴۰۰ و تنش‌های آبی در گوشه و کنار شهرها و روستاها مسائل مهمی بود که باید به‌سرعت برای آن چاره‌اندیشی می‌شد.
نهال صرفه جویی را بکاریم؛ آژیر قرمز خشکسالی در ایران؛
وضعیت آبی سدهای کشور و همچنین استان همدان، امسال نگران کننده است؛ این خبر چندین بار بر روی خروجی رسانه ها قرار گرفت و وضعیت مخازن سدهای کشور از اول سال آبی جاری تا دهم اردیبهشت کاهش ده درصدی داشتند و آمار جدید نیز این نگرانی را تایید می کنند.
صدور مجوز مشاغل خانگی در دولت سیزدهم سه روزه شده است اما کار آفرینان همدانی صدور مجوز را به تنهایی راهگشای گره بیکاری نمی دانتد بلکه ارائه خدمات در کنار دادن مجوز می تواند مشکلات بین کارگران و کارفرمایان را حل کند.
موقت های پر دردسر؛ مشاغلی که نمی توان آنها را جزو آمار اشتغال حساب کرد؛
اعلام نرخ بیکاری زیر ۸ درصد، استان همدان را با چالش های جدی روبرو کرده است. برخی نمایندگان استان نیز بارها و در جلسات مختلف، به بیان پیامدهای آن پرداخته اند. به نظر می رسد که باید در نرخ بیکاری در استان بازنگری کلی انجام شود، چرا که علی رغم ارائه آمار های سفارشی توسط شرکت های پیمانکاری در حوزه آمار، در عمل شاهد بیکاری افراد بیشمار، چه تحصیلکرده های دانشگاهی و چه غیر آن ها در استان هستیم و همیشه اصلی ترین مطالبه در دیدار های مردمی مسئولین، حل مشکلات مربوط به اشتغال است.

صفحه‌ها