اوقات شرعی

 

آخرین اخبار

16. مهر 1397 - 10:58   |   کد مطلب: 29931
پس از تصویب قانون منع بکارگیری بازنشستگان و اعلام اینکه ۱۷ استاندار در سطح کشور از جمله استاندار همدان بازنشسته هستند، گمانه‌زنی درباره جایگزینی "نیکبخت" در استانداری همدان قوت گرفته است.

به گزارش صبح الوند به نقل از تسنیم، نمایندگان مجلس شورای اسلامی سه شنبه 2 مردادماه 97 در نشست علنی پارلمان طرح اصلاح قانون ممنوعیت به کارگیری بازنشستگان را بررسی و ماده واحده این طرح را به تصویب رساندند.

پس از تصویب این قانون و تایید آن در شورای نگهبان به این ترتیب ممنوعیت به کارگیری بازنشستگان تبدیل به قانون لازم الاجرا شد و رییس سازمان بازرسی کل کشور روز شنبه 24 شهریور با اشاره به تأیید «طرح اصلاح قانون ممنوعیت به کارگیری بازنشستگان» در شورای نگهبان گفت: از تاریخ ابلاغ این قانون، به کارگیری بازنشستگان و یا بازخرید شده‌ها در دستگاه‌های دولتی و کلیه دستگاه‌هایی که به هر نحوی از بودجه عمومی کل کشور استفاده می‌کنند، به جز مقامات مصرح در قانون مذکور ممنوع است.

وی با تاکید بر اینکه دستگاه‌های مشمول، مکلفند ظرف مدت 60 روز از تاریخ ابلاغ این قانون، افرادی را که مشمول این قانون می‌شوند، از خدمت منتزع و با آنان تسویه حساب کنند، تصریح کرد: افراد مشمول این قانون نیز می‌بایست در مهلت قانونی مقرر، سمت و پست خود را ترک کنند.

وزیر کشور نیز 25 شهریور ماه در همایش استانداران اظهار داشت: ما منتظر بودیم قانون جدید منع به‌کارگیری بازنشستگان به ما ابلاغ شود. اکنون تعدادی از استانداران هستند که باید جابه‌جا شوند که در این جا به جایی جایگزینی استانداران بسیار مهم است.

استاندار همدان و 23 مدیر در سطح استان بازنشسته هستند

سید اسکندر صیدایی در گفت وگو با خبرنگار تسنیم در همدان نیز در این باره اظهار داشت: امسال تعدادی از مدیران دستگاه‌های اجرایی بازنشسته می‌شوند که استاندار همدان هم جزء آن‌هاست.

وی افزود: به جز استاندار 23 مدیر دیگر هم تا پایان سال 97 بازنشسته می‌شوند که از این تعداد، 18 نفر دارای 30 سال سابقه کاری و 5 نفر دارای 35 سال سابقه هستند.

حال با توجه به قطعی شدن رفتن نیکبخت استاندار همدان از پست استانداری گمانه زنی‌ها در خصوص جایگزینی وی در محافل مختلف سیاسی رونق گرفته است.

هنوز درباره گزینه استانداری همدان به قطعیت نرسیده‌ایم

محمدعلی پورمختار نیز در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم درباره انتخاب استاندار جدید برای همدان اظهار داشت: صحبت‌هایی در داخل مجمع نمایندگان استان داشتیم و افرادی هم بومی و هم غیر بومی مطرح شده است.

نماینده مردم بهار کبودراهنگ با بیان اینکه هنوز در خصوص گزینه استانداری همدان به قطعیت نرسیده‌ایم  و گزینه‌ای هم از طرف وزارت کشور معرفی نشده است، افزود: ما منتظر پیشنهاد وزارت کشور هستیم.

تغییر استانداران آبان ماه مشخص می شود

 استاندار همدان گفت: تغییر استانداران تا 24 آبان ماه تصمیم گیری و اعلام خواهد شد.

محمدناصر نیکبخت در پاسخ به اخبار و شایعاتی که در رسانه‌های مکتوب و خبرگزاری‌ها درباره تغییر استاندار همدان منتشر شده است اظهار داشت: درباره رفتنم هنوز تصمیم‌گیری نشده ‌و اطلاعی از زمان تغییر و جابه‌جایی‌ها ندارم.

وی ادامه داد: زمان رفتن هنوز مشخص نیست و تا 24 آبانماه باید در این باره تصمیم گیری شود.

به گزارش  تسنیم، به هر حال براساس آنچه قانون مقرر داشته ‌تغییر 17 استاندار بازنشسته در سطح کشور قطعی است، افرادی همچون فداحسین مالکی معاون اسبق سیاسی و امنیتی استانداری همدان، رضا طلایی نیک معاون فعلی وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، خسرو سامری مشاور فعلی استاندار همدان و سعید شاهرخی معاون فعلی سیاسی و امنیتی استانداری همدان افرادی هستند که در محافل مختلف سیاسی و رسانه‌ای استان از آنها به‌عنوان جایگزین احتمالی استاندار همدان نامبره می‌شوند.

امید است در این شرایط ویژه کشور، مخصوصا از لحاظ اقتصادی، مجموعه دولت، وزارت کشور، نخبگان و بزرگان استان و مجمع نمایندگان استان که در آزمونی مهم قرار دارند، با انتخاب گزینه‌ای مناسب، دلسوز و مقبول همگان برای پست استانداری همدان، به‌دور از بازی‌های سیاسی، مصلحت مردم و حل مشکلات استان را در اولویت قرار دهند.

انتهای پیام/

دیدگاه شما

پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری
پرتال جامع آستان قدس رضوی: باب الرضا (ع) -حرم امام رضا (ع)
دانا
هواشناسی همدان