اوقات شرعی

 

آخرین اخبار

15. فروردين 1397 - 21:17   |   کد مطلب: 29183
مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی همدان گفت: یک هزار و 200 فقره تسهیلات بلاعوض برای بهسازی و نوسازی مسکن روستاییان این استان از محل حساب 100 حضرت امام خمینی(ره) پرداخت شده است.
 مسکن بلاعوض

به گزارش صبح الوند به نقل از ایرنا، حسن ظفری روز چهارشنبه در جمع خبرنگاران افزود: از محل حمایت و کمک بلاعوض در راستای ساخت و بهسازی مسکن روستاییان مبتنی بر حساب 100 حضرت امام خمینی (ره) 80 میلیارد ریال اعتبار تخصیص یافته به استان همدان بوده است.
وی بیان کرد: یک هزار و 200 متقاضی که با استفاده از تسهیلات بهسازی نسبت به نوسازی منازل اقدام کردند و به دلیل شرایط مالی موفق به اتمام آن نشده اند، شناسایی شدند.
وی زیرپوشش نبودن هیچ نهاد حمایتی را شرایط استفاده متقاضیان از این کمک های بلاعوض عنوان کرد و افزود: برای هر واحد تا سقف 80 میلیون ریال کمک بلاعوض به واحدهای نیمه تمام روستایی که قادر به تکمیل واحد نبوده اند، پرداخت شد.
ظفری با تاکید بر اینکه این سیاست در سال 97 ادامه دارد ابراز امیدواری کرد: تعداد واجدان شرایطی که پذیرش می شوند زیر پوشش قرار گیرند تا با استفاده از حساب 100 حضرت امام خمینی(ره) برای تکمیل واحدهای مسکن روستایی خود اقدام کنند.
وی ادامه داد: 101 هزار فقره تسهیلات با مبلغ 9 هزار میلیارد ریال پرداخت تسهیلات مسکن روستایی در 10 سال گذشته پرداخت شده است.
مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی همدان گفت: از این تعداد 90 هزار فقره تسهیلات تکمیل و به بهره برداری رسیده و 11 هزار فقره یا قطع وام شده یا نیمه تمام باقی مانده که به دلیل شرایط مالی قادر به اتمام آن نبوده اند. 
ظفری اظهار کرد: 9 هزار و 800 فقره تسهیلات سهمیه سال 96 بوده که از این میزان، هشت هزار و 700 فقره تامین منابع مالی شده و نسبت به عقد قرارداد نظام بانکی اقدام کرده اند.
وی با بیان اینکه بیش از سه هزار فقره مسکن روستایی در سال 96 ساخته شده افزود: مابقی در حال ساخت است که در مناسبت های آینده بهره برداری می شود.
ظفری بیان کرد: اعتبارات تسهیلات روستایی بهسازی و نوسازی مسکن روستایی در سال گذشته یک هزار و 980 میلیارد ریال بود که بیش از یک هزار و 650میلیارد ریال آن تخصیص یافته و در اختیار متقاضیان واجد شرایط قرار گرفته است. 
وی پیش بینی کرد: کمک بلاعوض سال 97 بیش از 100 میلیارد ریال باشد که در این برنامه در راستای تکمیل و شناسایی واحدهای نیمه تمام اقدام شود تا متقاضیان از این تسهیلات استفاده حداکثری را ببرند.
استان همدان یک هزار و 70 روستای دارای سکنه دارد.

انتهای پیام/

دیدگاه شما

پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری
پرتال جامع آستان قدس رضوی: باب الرضا (ع) -حرم امام رضا (ع)
دانا
هواشناسی همدان