2. بهمن 1396 - 23:34   |   کد مطلب: 28326
نمایندگان دو حزب جمهوری‌خواه و دموکرات در مجلس سنای آمریکا روز دوشنبه اختلافات حزبی برای رأی به طرح بازگشایی دولت فدرال را حل کردند.

به گزارش صبح الوند به نقل از فارس، مجلس سنای آمریکا روز دوشنبه با ۸۱ رأی موافق و ۱۸ رأی مخالف به بازگشایی موقت دولت آمریکا بعد از سه روز تعطیلی رأی مثبت داد.  

قبل از آن اعلام شده بود نمایندگان دو حزب جمهوری‌خواه و دموکرات در مجلس سنای آمریکا روز دوشنبه اختلافات برای پایان دادن به تعطیلی دولت فدرال را حل کردند.

چاک شامر، رهبر دموکرات‌های مجلس سنا اعلام کرد با میچ مک‌کانل، رهبر اکثریت جمهوری‌خواه در این مجلس برای رأی‌گیری بر سر طرحی که خواستار تأمین بودجه موقت دولت فدرال تا ۸ فوریه است به توافق رسیده است.

سناتورها به طراحی رأی دادند که خواستار تأمین مالی دولت فدرال آمریکا تا تاریخ ۸ فوریه است.

دولت ترامپ از ساعات اولیه روز شنبه و در پی اختلاف‌نظرهای شدید میان دولت ترامپ و نمایندگان جمهوری‌خواه سنا با سناتورهای دموکرات بر سر یک برنامه مهاجرتی تعطیل شد.

نمایندگان دموکرات گفته‌اند طرح تخصیص کوتاه‌مدت بودجه به دولت آمریکا بایستی شامل مفادی هم برای حمایت از مهاجران جوان بدون مدارک هویتی (موسوم به «رویاپردازان») باشد.

جمهوری‌خواهان تأکید کرده‌اند تا زمانی که دموکرات‌ها به بازگشایی دولت رأی ندهند، مذاکره‌ای در مورد مسائل مهاجرتی صورت نخواهد گرفت.

رسانه‌های آمریکا روز دوشنبه گزارش دادند نمایندگان جمهوری‌خواه توافق کرده‌اند رأی‌گیری درباره این طرح مهاجرتی تا قبل از ماه آینده انجام شود.

انتهای پیام/

دیدگاه شما

پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری
پرتال جامع آستان قدس رضوی: باب الرضا (ع) -حرم امام رضا (ع)
دانا
هواشناسی همدان