اوقات شرعی

 

آخرین اخبار

22. ارديبهشت 1396 - 16:32   |   کد مطلب: 25044
ائمه جمعه استان همدان در خطبه های این هفته با توجه به نزدیک شدن به زمان برگزاری انتخابات ریاست جمهوری و شورای اسلامی شهر و روستا و جلوگیری از اجراشدن سند 2030 به ایراد سخنرانی پرداختند.
سند2030 با اصول و عقاید دینی ما مغایرت دارد

به گزارش صبح الوند،ائمه جمعه استان همدان در خطبه های نمازجمعه این هفته با تیریک نیمه شعبان به تمامی مسلمانان جهان گفتند:این عید  بزرگترین عید عالم بشریت است .

 

 

مشروح خطبه های نماز جمعه این هفته برخی شهرستان های همدان

 

نماینده ولی فقیه و امام جمعه همدان: اگر می خواهیم تحولی در جامعه ایجاد نماییم باید در انتخابات شرکت کنیم

 

ایت الله محمدی در خطبه های نماز  جمعه اظهار کرد : امروز بزرگترین عید عالم بشریت است. امروز دشمن امامت،  امام دوازدهم شیعه را زیر سوال برده است و شیعه باید به عنوان منتظَر در برابر تمام توطئه های مستکبرین مجهز باشد.

 

وی افزود: همه اعمال ما به پیشگاه حضرت مهدی (ع) عرضه می شود و شیعیان باید برای امام زمانی بودن و پیروی از آن حضرت در  امر خودسازی جدیت ورزند.

 

خطیب جمعه همدان خاطرنشان کرد: آنگونه که دشمنان در پی مساله سازی برای فهم غیبت امام دوازدهم هستند  متاسفانه شیعیان به امور غیبت و ظهور حضرت مهدی (عجل الله تعالی فرجه شریف) اهتمام ندارند.

 

آیت الله محمدی در خطبه دوم به انتخابات اشاره و تاکید کرد: رهبر رشید و فرزانه انقلاب (مد ظله العالی) فصل الخطاب را در امر انتخابات بیان کردند. رهبر سفارش نموده اند اگر می خواهیم تحولی در جامعه ایجاد نماییم باید در انتخابات شرکت کنیم.

 

وی تصریح کرد: متاسفانه در بحث تبلیغات عده ای به تخریب عده ای دیگر می پردازند و این افراد باید بدانند که اگر بر صندلی ریاست تکیه بزنند ارای آنها شرعی نیست. انتخابات ایران در مجامع بین الملللی باید مایه عزت و افتخار افرین باشد.

 

 ایشان در پایان اظهار کرد :عیب انتخابات در این است که کاسه از آش داغتر است.

 

امام جمعه اسدآباد: سند2030 با اصول و عقاید دینی ما مغایرت دارد

 

حسینی مجد با اشاره به سند تحول 2030 گفت: در این سند عدم تفکیک جنسیتی در مدارس مطرح میشود که با اصول و عقاید دینی ما مغایرت دارد و نباید در کشور ما اجرایی شود.

 

حجت الاسلام سیدموسی حسینی مجد در خطبه های نماز جمعه این هفته شهر اسدآباد با اشاره به تاکیدات رهبر انقلاب در خصوص موضوع انقلابی و انقلابی گری گفت: حقوق های نجومی، توجه نکردن به حقوق کارگران  و معیشت مردم از نشانه های به وجود آمدن بدعت و اختلافات در جامعه است که اگر دولتها به این مسائل توجه نکنند، زمینه اختلافات به وجود میآید و جامعه از هم می پاشد.

 

حسینی مجد با اشاره به سند تحول 2030 گفت: در این سند عدم تفکیک جنسیتی در مدارس مطرح میشود که با اصول و عقاید دینی ما مغایرت دارد و نباید در کشور ما اجرایی شود.

 

وی در ادامه با اشاره به برگزاری انتخابات در 29 اردیبهشت گفت: ما برای نان و خرما انقلاب نکرده ایم بلکه برای دفاع از اسلام وارد میدان شدیم و باید قدر این انقلاب را در طول تاریخ بدانیم.

 

 حسینی مجد با اشاره به برگزاری مناظرات انتخابات ریاست جمهوری گفت: کلندیداها باید دراین مناظره ها برنامه بدهند و قسم بخورند که پای عهدشان می مانند نه اینکه مسائلی را مطرح کنند که حیثیت نظام زیر سوال باشد.

 

امام‌جمعه نهاوند:حضور حداکثری و انتخاب اصلح بسیار مهم است

 

امام‌جمعه نهاوند گفت: انتخابات مظهر قدرت انقلاب اسلامی است و باید مردم با حضور حداکثری و انتخاب اصلح حماسه‌ای دیگر بیافرینند.

 

به گزارش پایگاه خبری گرو، حجت‌الاسلام‌والمسلمین عباسعلی مغیثی در خطبه‌های نماز جمعه نهاوند گفت: در جمعه هفته آینده دو انتخابات بسیار مهم پیش رو داریم که حضور حداکثری و باشکوه مردم در این انتخابات نقشه‌های دشمنان را خنثی خواهد کرد.

 

وی اظهار داشت: مردم با بصیرت کشورمان با حضور حداکثری خود و با انتخاب اصلح می‌توانند کشور را بیمه کنند و پایبندی خود به انقلاب اسلامی را نشان دهند.

 

امام‌جمعه نهاوند افزود: عوامل برگزاری انتخابات امانت‌دار مردم هستند و باید به بهترین راه برای انتخاباتی باشکوه تلاش کنند تا دشمنان انقلاب بار دیگر مأیوس شوند.

 

مغیثی بیان داشت: رهبری معظم انقلاب در سخنان اخیرشان معیارهای بسیار خوبی را برای انتخاب اصلح بیان فرمودند که همگان باید به این معیارها توجه کنند و با توجه به این شاخص‌ها تصمیم بگیرند.

 

امام جمعه ملایر :کشورما  انقلابی بوده و به دولت انقلابی نیاز داریم/ برقراری سند 2030 یونسکو را کاپیتولاسیون فرهنگی دانست

 

حجت الاسلام والمسلمین محمد باقر برقراری در خطبه های عبادی سیاسی این هفته نمازجمعه ملایر سند 2030 یونسکو را کاپیتولاسیون فرهنگی دانست بیان کرد: این سند همان نفوذی است که رهبری بارهت درباره آن تذکر دادن و و باید پرسید چرا مخفیانه این سند امضا و اجرا شده است.

 

وی با اشاره به در پیش بودن انتخابات بیان کرد: کشورما  انقلابی بوده و به دولت انقلابی نیاز داریم تا زمینه ساز ظهور باشد.

 

امام جمعه ملایر افزود: بهترین راه شناخت نامزد اصلح شاخص هایی که رهبری بیان کردند.

 

وی گفت: ما باید برنامه های کاندیداها را مقایسه کنیم که کدام اجرای برنانع تحول نظام و سند چشم انداز را در دستور کار قرار داده و کدتم بخ فکر فقرا است.

 

وی گفت: اگر رهبری جلوی این سند را نگرفته بود معلوم نبود چه ابتذال فرهنگی در کشور پدید می آمد.

 

امام جمعه شهرستان رزن:حضور حداکثری که نشان‌دهنده قدرت سیاسی کشور ما است

 

امام جمعه شهرستان رزن در خطبه های این هفته نماز جمعه رزن با اشاره برگزاری انتخابات در هفته اینده گفت:دو‌چیز برای ما در انتخابات مهم است یک حضور حداکثری که نشان‌دهنده قدرت سیاسی کشور ما است و مورد دوم انتخاب فرد اصلح است

 

عبدالعظیم مولازاده ادامه داد: گاهی خصوصیات افراد اصلح  متغیر است و مردم باید فرد اصلح را انتخاب کنند.

 

انتهای پیام/

دیدگاه شما

پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری
پرتال جامع آستان قدس رضوی: باب الرضا (ع) -حرم امام رضا (ع)
دانا
هواشناسی همدان