اوقات شرعی

 

آخرین اخبار

28. فروردين 1395 - 16:40   |   کد مطلب: 17604
شهردار همدان با بیان اینکه شهرداری در خرید اتوبوس برقی و راه‌اندازی کارخانه پسماند قصد همکاری با شهرداری ارفورت را دارد، گفت: همکاری مشترک همدان و ارفورت به دلیل اشتراکات دو شهر بسیار مهم و قابل توجه است.

به گزارش صبح الوند به نقل از فارس؛ سید مصطفی رسولی در دیدار با معاون و مدیران شهرداری شهر ارفورت آلمان با اشاره به تاریخ و قدمت شهر همدان اظهار کرد: همدان به عنوان پایتخت تاریخ و تمدن ایران‌زمین و به عنوان «شهر سبز» در جهان اسلام شناخته می‎شود.

وی با بیان اینکه همدان یکی از سرسبزترین شهرهای جهان اسلام است، افزود: این شهر با مساحت بیش از 700 هزار هکتار وسعت و دارای بیش از 500 هزار نفر جمعیت است.

شهردار همدان با اشاره به وجود آثار تاریخی و باستانی و گردشگری متعدد در همدان خاطرنشان کرد: همدان با برخورداری از داشته‎های طبیعی و ظرفیت‌های گردشگری، آمادگی همکاری با مجموعه مدیریت شهرداری شهر ارفورت را برای راه‎اندازی نیروگاه خورشیدی دارد.

وی با بیان اینکه شهرداری همدان در خرید اتوبوس برقی، حمل و نقل ریلی و راه‎اندازی کارخانه پسماند قصد همکاری با شهرداری ارفورت را دارد، تصریح کرد: سرمایه‎گذاری و همکاری مشترک همدان و ارفورت به دلیل اشتراکات دو شهر بسیار مهم و قابل توجه است.

رسولی با اشاره به اینکه شهرهای همدان و ارفورت به عنوان شهرهای گردشگری شناخته شده‎اند، اضافه کرد: پیش‌نویس تفاهمنامه همکاری پس از برگزاری جلسات تخصصی مدیران شهرداری همدان و ارفورت انجام می‌شود.

سخنگوی شورای اسلامی شهر همدان نیز در این جلسه پس از خیر مقدم به هیأت آلمانی گفت: در شهر همدان در بحث حمل و نقل شهری نیاز به کارها و اقدامات بسیاری است.

*مباحث خدمات شهری در همدان نیازمند بازنگری است

دیدگاه شما