اوقات شرعی

 

آخرین اخبار

2. ارديبهشت 1398 - 21:57   |   کد مطلب: 30927
مدیرعامل شرکت آب منطقه ای استان همدان:
17 میلیارد تومان به سد گرین نهاوند اختصاص یافت
مدیرعامل شرکت آب منطقه ای استان همدان اظهار داشت: با پیگیری های نماینده مردم نهاوند در مجلس شورای اسلامی اعتبار مصوب سد گرین از 4 میلیارد تومان به 17 میلیارد تومان افزایش پیدا کرد.

به گزارش صبح الوند، منصور ستوده با بیان اینکه قرارداد سد مخزنی گرین با تخصیص 22 میلیون مترمکعب منعقد شده است، افزود: ارتفاع، طول و عرض این سد به ترتیب ۷۰ ، ۳۳۶ و 8 متر می باشد.
وی حجم مخزن سد گرین در رقوم نرمال بهره برداری را 10 میلیون مترمکعب و حجم تنظیم این سد ۲۲.۱ میلیون مترمکعب خواند و تصریح کرد: نوع سیستم انحراف آب این سد کالورت و فرازبند است که طول آن 320 متر می باشد.

 

وی با بیان اینکه سرریز سد گرین آزاد می باشد سه سیستم تراز آبگیری دارد، خاطرنشان کرد: سطح حوزه آبریز رودخانه در ساختگاه انتخابی 52 کیلومتر است.

 

ستوده با اشاره به اینکه اعتبارات مصوب سد گرین در سال 97 ، یک میلیارد و 875 میلیون تومان بوده است، بیان داشت: اعتبار این سد در لایحه بودجه سال 98، چهار میلیارد تومان در نظر گرفته شده بود که با همت و تلاش نماینده مردم نهاوند در مجلس شورای اسلامی به 17 میلیارد تومان افزایش پیدا کرد که اعتبار مصوب در مقایسه با سال گذشته ۹ برابر رشد فزاینده داشته است .
 

انتهای پیام/

دیدگاه شما

پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری
پرتال جامع آستان قدس رضوی: باب الرضا (ع) -حرم امام رضا (ع)
دانا
هواشناسی همدان