9. اسفند 1397 - 22:48   |   کد مطلب: 30702
تیم پرسپولیس در جدال با صنعت نفت آبادان در هفته بیستم رقابت‌های فوتبال لیگ برتر باشگاه‌های کشور به برتری دست یافت.

به گزارش صبح الوند به نقل از تسنیم، تیم پرسپولیس در چارچوب دیدارهای هفته بیستم رقابت‌های لیگ برتر فوتبال باشگاه‌های کشور از ساعت 18:30 امروز (پنجشنبه) در ورزشگاه آزادی به مصاف صنعت نفت آبادان رفت و با نتیجه یک بر صفر به پیروزی رسید. علی علیپور در دقیقه 21 موفق به گلزنی برای پرسپولیس شد.

برانکو ایوانکوویچ امروز 64 سالگی خود را به پایان رساند و پای به 65 سالگی گذاشت. او که با دو قهرمانی لیگ و یک نایب قهرمانی آسیا حسابی بین هواداران پرسپولیس محبوب شده، در روز تولدش با تشویق شدید اندک هواداران حاضر درورزشگاه وارد استادیوم شد.

همچنین عده ای از هواداران پرسپولیس در روبروی جایگاه با پلاکاردهایی جمله Happy Birthday Branko را به نمایش درآوردند تا با زبان انگلیسی به برانکو تبریک گفته باشند.

پرسپولیسی ها با برتری در این دیدار به امتیاز 41 رسید و به برانکو، صدرنشینی را به عنوان هدیه تولد دادند.

ترکیب پرسپولیس: علیرضا بیرانوند، سیدجلال حسینی، شجاع خلیل‌زاده، محمد نادری، مهدی شیری، احمد نوراللهی، سیامک نعمتی، بشار رسن (73 - سروش رفیعی)، مهدی ترابی (3+90 - سیداحسان حسینی)، ماریو بودیمیر (76 - محمدامین اسدی) و علی علیپور.

ترکیب صنعت نفت: محمد دریس، سیروان قربانی، عقیل کعبی، فردین عابدینی (46 - ماکومبا کانجی)، وینسیوس دی اولیویرا (65 - حسین بغلانی)، عزیز سیکیدوف (71 - محمدرضا غبیشاوی)، مصطفی احمدی، مسلم مجدمی، سیدمحمد قریشی، وفا هخامنش و جاناتان بواریتو.

داور: سیدرضا مهدوی

نیمه اول

دقیقه 17: ضربه ایستگاهی پشت محوطه جریمه صنعت نفت، موقعیت خوبی برای گلزنی پرسپولیس ایجاد کرد، اما شوت احمد نوراللهی به دیوار دفاعی برخورد کرد تا این موقعیت از دست برود.

دقیقه 21: بودیمیر در محوطه جریمه پرسپولیس صاحب موقعیت گلزنی شد که ترجیح داد با ارسال روی دروازه، علی علیپور را به گل برساند.

دقیقه 23: این بار بودیمیر با شوتی سنگین از پشت محوطه جریمه شانس خود را برای گلزنی امتحان کرد که با واکنش به موقع محمد دریس توپ راهی کرنر شد.

دقیقه 28: مهدی ترابی با شوتی که از پشت محوطه جریمه به سمت دروازه صنعت نفت شلیک کرد، بار دیگر دریس را مجبور به واکنش کرد تا کرنر دیگری برای پرسپولیس به دست بیاید.

دقیقه 35: پاس مهدی ترابی پشت مدافعان صنعت نفت به سیامک نعمتی، این بازیکن را در موقعیت خوبی برای گلزنی قرار داد، اما دریس موفق شد مانع از این کار شود.

دقیقه 38: بودیمیر روی پاس بشار رسن بار دیگر اقدام به شوتزنی کرد که توپ با برخورد به مدافعان صنعت نفت راهی به دروازه این تیم نیافت.

دقیقه 40: بالوتلی در میان تعلل مدافعان پرسپولیس از پشت محوطه جریمه شلیک خطرناکی به سمت دروازه داشت که توپ راهی اوت شد.

نیمه دوم

دقیقه 48: احمد نوراللهی از داور مسابقه کارت زرد دریافت کرد.

دقیقه 50: نفود بازیکنان صنعت نفت از سمت راست به محوطه جریمه پرسپولیس، می‌توانست تبدیل به گل مساوی این تیم شود که مدافعان سرخپوش تن به کرنر دادند.

دقیقه 54: علی علیپور با ورود به محوطه جریمه صنعت نفت پاس خوبی را در دهانه دروازه برای بودیمیر فراهم کرد، اما مهاجم کروات پرسپولیس نتوانست از این موقعیت بهره‌ای ببرد.

دقیقه 57: بودیمر در محوطه جریمه صنعت نفت و در درگیری با مدافعان زردپوش موفق شد دروازه این تیم را باز کند، اما داور مسابقه خطای او را اعلام کرد.

دقیقه 59: علی علیپور از پشت محوطه جریمه و به صورت ناگهانی اقدام به شوتزنی کرد که توپ او پس از برخورد به تیر دروازه، برگشت داده شد.

دقیقه 60: پاس مهدی ترابی در پشت محوطه هجده قدم به بودیمیر رسید و مهاجم کروات هم با پشت پا توپ را در داخل محوطه جریمه به علیپور رساند که ضرب مهاجم سرخپوشان با اختلاف کمی از بالای دروازه به بیرون رفت.

دقیقه 78: حرکت پا به توپ مهدی ترابی تا نزدیکی محوطه جریمه با یک خطا از سوی وفا هخامنش پایان یافت که برای این بازیکن کارت زرد هم به دنبال داشت.

دقیقه 79: مهدی ترابی ضربه ایستگاهی را به صورت یک ضربه به سمت دروازه صنعت نفت روانه کرد که شوت او پس از برخورد به تیر دروازه، راهی اوت شد.

دقیقه 81: سیامک نعمتی از داور مسابقه کارت زرد دریافت کرد.

دقیقه 83: سیروان قربانی از سمت چپ محوطه جریمه پرسپولیس قصد ارسال توپ روی دروازه را داشت که مهدی شیری مانع از این کار شد و تن به کرنر داد.

دقیقه 84: علیرضا بیرانوند با پرتاب دست بلندی مهدی ترابی را در موقعیت ضد حمله قرار داد که مسلم مجدمی با خطا در محوطه جریمه روی این بازیکن هم پنالتی داد و هم از داور مسابقه کارت زرد گرفت.

دقیقه 87: علی علیپور پشت ضربه پنالتی ایستاد که در دوئل با محمد دریس موفق نبود و توپ او پس از برخورد به تیر دروازه راهی اوت شد.

دقیقه 89: بار دیگر علیپور در موقعیت گلزنی قرار داشت که دروازه‌بان صنعت نفت توپ او را مهار کرد.

دقیقه 1+90: شروع مجدد علیرضا بیرانوند با پرتاب دست، دوباره پرسپولیسی‌ها را در موقعیت گلزنی قرار داد که این بار علیپور در محوطه جریمه سروش رفیعی را صاحب توپ کرد. رفیعی توسط مدافعان صنعت نفت متوقف شد، اما این بار داور اعتقادی به خطای پنالتی نداشت.

انتهای پیام/

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما

پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری
سفیر عشق