5. آبان 1397 - 19:42   |   کد مطلب: 30027
تیم فوتبال پرسپولیس در هفته دهم لیگ برتر برابر سایپا در حالی که تا دقایق پایانی از حریفش پیش بود، برد را با تساوی عوض کرد تا با یک امتیاز لیگ به استقبال فینال لیگ قهرمانان آسیا برود.

به گزارش صبح الوند به نقل از تسنیم، تیم‌های سایپا و پرسپولیس از ساعت 16:35 امروز (شنبه) در چارچوب دیدارهای هفته دهم رقابت‌های لیگ برتر فوتبال در ورزشگاه تختی تهران به مصاف هم رفتند که این دیدار با تساوی یک - یک خاتمه یافت.

کمال کامیابی‌نیا در دقیقه 14 برای پرسپولیس گلزنی کند و تک گل سایپا را هم محمدرضا سلیمانی در دقیقه 87 به ثمر رساند.

ترکیب سایپا: محمد حسین منادی، عبدالله ناصری (صادق بارانی - 73)، ساموئل سارفو، مهرداد کفشگری (محمدرضا سلیمانی - 73)، آرش رضاوند، مهدی ترابی، علی دشتی، رضا اسدی، امید خالدی، آرمان رمضانی، محمد امین حاج محمدی.

ترکیب پرسپولیس: علیرضا بیرانوند، شجاع خلیل‌زاده، سیدجلال حسینی، محمد انصاری، شایان مصلح، کمال کامیابی‌نیا، بشار رسن (حمیدرضا طاهرخانی - 2+90)، امید عالیشاه (سیامک نعمتی - 67)، آدام همتی (محسن ربیع‌خواه - 78)، گادوین منشا و علی علیپور.

قضاوت این دیدار به عهده حسین زرگر بود.

نیمه اول
دقیقه یک: سایپایی‌ها بازی را هجومی آغاز کردند و روی یک ضربه کرنر قصد داشتند روی دروازه پرسپولیس خطرساز شوند، اما علیرضا بیرانوند و مدافعان پرسپولیس هوشیارانه عمل کردند.

دقیقه 7: ارسال مهدی ترابی روی دروازه پرسپولیس از روی یک ضربه ایستگاهی موقعیت مناسبی برای سایپا ایجاد کرد. در این صحنه علیرضا بیرانوند موفق به مهار ضربه علی دشتی شد تا مانه از باز شدن دروازه‌اش شود.

دقیقه 14: پرسپولیسی‌ها با پرتاب اوت روی دفاع سایپا فشار آوردند، اما پرس مدافعان سایپا این توپ را از محوطه جریمه نارنجی‌پوشان دور کرد. در نهایت توپی که امید عالیشاه برای کمال کامیابی‌نیا فراهم کرده بود، با شوت سنگین و از راه دور این بازیکن به یک سوپرگل برای پرسپولیس تبدیل شد.

دقیقه 17: کرنر ارسالی سایپایی‌ها روی دروازه پرسپولیس موقعیت خطرناکی برای این تیم ایجاد کرد. ضربه‌ای که در آستانه ورود به دروازه پرسپولیس بود، با واکنش خوب بیرانوند تبدیل به کرنر دیگری شد.

دقیقه 35: گادوین منشا با پاسی در محوطه جریمه سایپا، علی علیپور را صاحب توپ کرد که ضربه این بازیکن تبدیل به کرنر شد.

دقیقه 36: آدام همتی در ضد حمله سایپایی‌ها مانع از حرکت مهدی ترابی شد که داور مسابقه این بازیکن را با کارت زرد جریمه کرد.

دقیقه 39: سایپایی‌ها از سمت راست صاحب ضربه ایستگاهی شدند که رضا اسدی نتوانست از ارسال خوب و خطرناک مهدی ترابی به دهانه دروازه استفاده کند.

دقیقه 43: امید خالدی با خطا روی گادوین منشا مانع از ضد حمله سریع پرسپولیسی‌ها شد که این بار داور مسابقه به بازیکن سایپا کارت زرد نشان داد.

دقیقه 45: ارسال خطرناک روی دروازه پرسپولیس توسط ناصری به آرمان رمضانی رسید تا سایپا این فرصت را داشته باشد گل خورده را در نیمه اول جبران کند، اما ضربه رمضانی راهی به دروازه نداشت.

نیمه دوم
دقیقه 50: بشار رسن و علیپور با پاسکاری در یک سوم دفاعی سایپا موقعیت خوبی برای گلزنی ایجاد کردند، اما ضربه‌ای که در نهایت از سوی رسن به سمت دروازه سایپا نواخته شد به راحتی در اختیار محمدحسین منادی قرار گرفت.

دقیقه 51: ارسال امید عالیشاه از روی یک ضربه کرنر با ضربه سر علی علیپور همراه شد که راهی به دروازه نداشت.

دقیقه 57: امید عالیشاه بار دیگر با ارسالی برای علی علیپور این بازیکن را در موقعیت خوبی قرار داد که علیپور تصمیم گرفت با ضربه سر منشا را صاحب توپ کند، اما مدافعان سایپا هوشیارانه و در دو مرحله این خطر را تبدیل به کرنر کردند.

دقیقه 60: داور مسابقه به شایان مصلح کارت زرد نشان داد.

دقیقه 82: گادوین منشا سمت چپ محوطه جریمه سایپا توپی را کنترل و به سمت دروازه شلیک کرد، اما توپ با برخورد به تیر افقی و دستان منادی به کرنر رفت.

دقیه 85: ضربه ایستگاهی خطرناک سایپایی‌ها روی دروازه پرسپولیس راهی کرنر شد.

دقیقه 86: کرنر ارسالی و خطرناک سایپایی‌ها روی دروازه پرسپولیس خطرساز شد، اما باعث باز شدن دروازه این تیم نشد. هرچند خیمه سنگین سایپا روی دروازه پرسپولیس ادامه‌دار بود.

دقیقه 87: حملات متعدد سایپا روی دروازه پرسپولیس در چند رفت و برگشت در نهایت با ضربه سر سلیمانی تبدیل به گل شد.

دقیقه 3+90: سیدجلال حسینی با اعتراض به کمک داور مسابقه، با کارت زرد جریمه شد.

دقیقه 6+90: ضربه ایستگاهی برای سایپا از موقعیتی مناسب توسط رضاوند زده شد اما به شکل خطرناکی از کنار دروازه به بیرون رفت.

دقیقه 6+90: سلیمانی بازیکن سایپا کارت زرد گرفت.

پرسپولیس با این این نتیجه باید خود را آماده دیدار فینال لیگ قهرمانان آسیا مقابل کاشیما آنتلرز ژاپن کند. دیدار رفت دو تیم روز شنبه هفته آینده برگزار می‌شود.

انتهای پیام/

دیدگاه شما

پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری
سفیر عشق