اوقات شرعی

 

آخرین اخبار

19. مهر 1397 - 9:33   |   کد مطلب: 29945
پسر سردار شهید حاج حسین همدانی گفت: یکی از خصوصیات بارز ایشان نفوذ کلام بود که در مخاطب بسیار تاثیرگذار بود.

پسر سردار شهید حاج حسین همدانی در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری صبح الوند، در خصوص ویژگی های شخصیتی پدر اظهار کرد: شهید همدانی شاخصه های اخلاقی بسیاری از نظر رفتاری داشتند و علاوه بر منش اخلاقی یک مدیر نظامی موفق در حوزه های فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی بودند.

 

وهب همدانی با بیان اینکه این شهید والا مقام دارای تواضع و فروتنی فوق العاده ای بود، افزود: یکی از خصوصیات بارز ایشان  نفوذ کلام بود که در مخاطب بسیار تاثیرگذار بود و تدبیر خوبی در انجام امور مهم و مختلف نظامی و...  داشت.

 

وی ادامه داد: به فرموده مقام معظم رهبری اخلاص ایشان در هر کاری بالا بود که این نشأت گرفته از تقوای  بسیار زیاد او به پروردگار بود.

 

پسر سردار شهید حاج حسین همدانی در خصوص اینکه مردم چقدر با این خانواده پس از شهادت ایشان همراه بودند و نقش آنها گفت: به نظرم مردم از ابتدای شهادت تاکنون در کنار ما بوده اند و نقش آنها بی بدیل بوده است.

 

وهب همدانی با اشاره به اینکه حضور اقشار مختلف مردم با تفکرات گوناگون را همیشه در کنار خودمان احساس کرده ایم که همین موجب ایجاد روحیه شادی و نشاط در ما بوده است، خاطرنشان کرد: کسی که در کنار تقوای الهی برای خداوند کار کند و نگاهش خدمت به خلق باشد این فرد در ذهن مردم عزیز و گرامی می شود، چنانچه خداوند در قرآن این قول را داده است که هرکس را بخواهد عزت می دهد و هر کس را بخواهد ذلت نصیبش می کند.

 

وی با اشاره به اینکه شهادت سردار همدانی و تشییع بی نظیر ایشان در تهران و همدان بازگو کننده این کلام قرآنی است، تصریح کرد: تاثیر شهادت وی بر روی مسئولان و مردم کشور بی مانند است به طوری که به گفته سرلشکر باقری رویش شهید حججی ها از برکت خون این شهید و زحمات ایشان است که با عمل خود و منش این فرهنگ را به نسل امروز و جوان انتقال دادند.

 

وهب همدانی با بیان اینکه تدبیر شهید همدانی موجب شد که سوریه از سقوط حتمی نجات پیدا کند، اضافه کرد: اگر سوریه سقوط می کرد کشورعراق و حزب الله قطعا در برابر دشمن شکست می خوردند و دشمن می توانست به راحتی وارد مرزهای ایران بشود.

 

وی با بیان اینکه باید در خصوص شناساندن شخصیت شهید حاج حسین همدانی کار بیشتر انجام شود، ادامه داد: هر چقدر کار علمی، صحیح و درست و باشکوه در خصوص وی انجام شود کم است چراکه ایشان این قابلیت را دارد که الگویی از شهامت و دلاوری برای مردم کشور ما و منطقه باشد.

 

پسر سردار شهید همدانی با بیان اینکه ایشان الگوی عملی دلیری و جوانمردی و تابع ولی فقیه در مسیر انقلاب اسلامی حرکت می کردند، گفت: از همه مردم کشور بخصوص از مردم همدان که به شهدا و ولایتمردی همیشه عشق داشته و دارند و اینکه همیشه در صحنه بودن را به اثبات رساندند، تشکر و قدردانی ویژه دارم.

انتهای پیام/

دیدگاه شما

پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری
پرتال جامع آستان قدس رضوی: باب الرضا (ع) -حرم امام رضا (ع)
دانا
هواشناسی همدان