اوقات شرعی

 

آخرین اخبار

28. خرداد 1397 - 13:42   |   کد مطلب: 29381
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان همدان با بیان اینکه در دوماهه امسال ۲ میلیون ۲۱۴ هزار دلار سفال از استان صادر شده است، گفت: سفال پس از کشمش و لبنیات سومین کالای صادراتی استان بود.
صادرات استان همدان

به گزارش صبح الوند، حمیدرضا متین در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در همدان، در مورد صادرات سفال در دوماهه امسال اظهار داشت: از ابتدای فروردین تا پایان اردیبهشت‌ماه 2 میلیون و 214 هزار دلار سفال از استان صادر شده است.

وی با اشاره به اینکه در بخش صنایع‌دستی سفال مهم‌ترین کالای صادراتی استان است، افزود: سفال پس از کشمش و لبنیات در دوماهه امسال سومین کالای صادراتی استان بود.

متین با بیان اینکه صادرات سفال در دوماهه امسال از نظر ارزشی نسبت به مدت مشابه سال گذشته 94 درصد افزایش‌یافته، عنوان کرد: وزن سفال صادراتی در دوماهه امسال نسبت به سال گذشته 43 درصد افزایش یافته است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان همدان بیان کرد: 14 درصد از صادرات استان در دوماهه امسال به صادرات سفال اختصاص یافته است.

متین با تأکید بر اینکه صادرات در حوزه صنایع‌دستی شامل 11 قلم کالا است، تصریح کرد: سفال، شیشه دست‌ساز، فرش دستباف، ظروف میناکاری، مجسمه پلی‌استر، صنایع خاتم‌کاری، گلیم، مجسمه کچی، صنایع‌دستی فیروزه کوبی و مصنوعات چوبی کالاهای صادراتی حوزه صنایع‌دستی است.

وی با اشاره به اینکه پس از سفال شیشه دست‌ساز دومین کالای صادراتی حوزه صنایع‌دستی استان است، بیان کرد: 163 هزار دلار شیشه دست‌ساز، 72 هزار دلار فرش دستباف و 64 هزار ظروف میناکاری در دوماهه از استان صادر شده است.

به گزارش تسنیم، در دوماهه امسال 2 میلیون و 602 هزار دلار صنایع‌دستی به وزن 404 تن از استان همدان صادرشده است که 16 درصد از صادرات استان را به خود اختصاص داده و صادرات صنایع‌دستی در دوماهه امسال از نظر ارزشی نسبت به مدت مشابه سال گذشته 79 درصد و از نظر وزنی 37 درصد افزایش یافته است.

انتهای پیام/

دیدگاه شما

پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری
پرتال جامع آستان قدس رضوی: باب الرضا (ع) -حرم امام رضا (ع)
دانا
هواشناسی همدان