اوقات شرعی

 

27. دى 1396 - 9:30   |   کد مطلب: 28244
مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان همدان بر ضرورت مقاوم‌سازی و نگهداری ایمنی پل‌ها و ابنیه فنی راه‌ها تأکید کرد.
مدیرکل راهداری استان همدان

به گزارش صبح الوند، محمد رودباری در نشست نحوه مدیریت بحران در بحث لجستیک و حمل‌ونقل جاده‌ای با بیان اینکه پل‌ها و ابنیه فنی راه‌ها از حساسیت زیادی برخوردار هستند، اظهار کرد: عدم توجه به این موضوع خسارات زیادی به دنبال خواهد داشت و به همین دلیل بهسازی و نگهداری ایمنی پل‌ها و ابنیه فنی راه‌ها اولویت حمل‌ونقل جاده‌ای استان همدان است.

 

وی افزود: حفظ ایمنی پل‌ها اهمیت زیادی دارد که در همین زمینه سعی کردیم بازدید مستمر از پل‌ها داشته باشیم.

 

رودباری بر بازنگری کنارگذرهای پل‌ها تأکید و تصریح کرد: باید نسبت به تعبیه کنارگذر برای پل‌هایی که فاقد کنارگذر هستند اقدامات لازم را انجام داد، زیرا در مواقع بحرانی ممکن است پل آسیب ببیند و از کنارگذر استفاده کرد.

 

مدیرکل راهداری استان همدان ادامه داد: پل‌ها و ابنیه فنی راه‌ها حساسیت زیاد دارند که با اعتبارات در نظر گرفته شده می‌توان مشکلات را برطرف کنیم.

 

رودباری همچنین شناسایی محورهای جایگزین در مواقع بحرانی را امری ضروری عنوان کرد و گفت: مهمترین اقدامی که در بحث راه‌های شریانی باید انجام شود این است که محورهای جایگزین را نیز شناسایی کنیم و همواره علاوه بر محور اصلی محور دومی نیز وجود داشته باشد.

 

وی بیان کرد: در مواقع بحران همه امکانات و تجهیزات دولت و حتی بخش خصوصی نیز باید در خدمت بحران باشد.

 

این مسئول در ادامه با اشاره به اینکه همدان به عنوان استان معین منطقه سه شهر تهران هنگام بروز بحران‌های احتمالی انتخاب شده است، یادآور شد: این اقدام به منظور همکاری و کمک‌رسانی در هنگام بروز مخاطرات طبیعی بخصوص زلزله، انجام شده است.

 

در این نشست معاون راهداری و معاون حمل‌ونقل اداره کل، روسای ادارات راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای شهرستان‌های استان و کارشناسان این اداره کل به بیان دیدگاه‌ها و نظرات خود پرداختند.

انتهای پیام/

 

دیدگاه شما

پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری
پرتال جامع آستان قدس رضوی: باب الرضا (ع) -حرم امام رضا (ع)
دانا
هواشناسی همدان