اوقات شرعی

 

آخرین اخبار

18. مهر 1396 - 23:59   |   کد مطلب: 26926
رئیس پلیس راهور استان همدان با بیان اینکه سیستم‌های هوشمند کنترل ترافیک در استان همدان توسعه می‌یابد، گفت: توسعه مراقبت‌های بیمارستانی نقش مؤثری در کاهش تلفات ناشی از تصادفات را دارد.
سرهنگ فکری

به گزارش صبح الوند به نقل از تسنیم, سرهنگ علی فکری ظهر امروز در همایش طلایه‌داران ترافیک با اشاره به اینکه 23 دستگاه متولیان حوزه ترافیک و کاهش حوادث هستند، اظهار داشت: با بررسی‌های محققان در صورت ارتقای مراقبت‌های بیمارستانی 50 درصد از تلفات ناشی از تصادفات کاهش می‌یابد.

وی با بیان اینکه از سال‌های گذشته تا امروز بسیاری از هم‌وطنان و هم شهرهای ما به علت تصادفات و عدم رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی جان خود را از دست داده‌اند، افزود: عدم استفاده از کلاه ایمنی و عدم رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی سبب مصدوم و معلول شدن و یا از کارافتادگی بسیاری از هم‌وطنان شده است.

فکری با تأکید بر اینکه با وجود بالا بودن تعداد خودروها در کشورهای توسعه‌یافته آمار تصادفات و سوانح رانندگی در این کشورها بسیار پایین است، گفت: کشورهای توسعه یافته در سه حوزه آموزش به کاربران ترافیک، زیرساخت‌های جاده‌ای و توسعه مراقبت‌های بیمارستانی به صورت علمی، عملی و بنیادی اقدام کرده‌اند.

رئیس پلیس راهور استان همدان با اشاره به اینکه کشورهای توسعه‌یافته پنج 5 آیتم را در حوزه ترافیک و انضباط اجتماعی کنترل می‌کنند، گفت: کنترل سرعت با سیستم‌های هوشمند، کاربران ترافیک، کنترل رانندگانی که مصرف‌کننده مواد مخدر و مشروبات الکلی هستند، بستن کمربند ایمنی و استفاده از کلاه ایمنی و همچنین نصب صندلی کودک پنج آیتم مهم در حوزه انضباط اجتماعی و ترافیک کشورهای توسعه‌یافته هستند.

فکری با بیان اینکه توسعه سیستم‌های هوشمند در استان با توجه بیشتر در دست اقدام است، ابراز کرد: شناسایی و رفع نقاط حادثه‌خیز، اصلاحات هندسی، تغییر و نصب تابلوهای راهنمایی و رانندگی، احداث روگذرها و زیرگذرها از جمله اقدامات انجام شده است که نوید خوبی را برای آینده دارد.

انتهای پیام/

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما

پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری
پرتال جامع آستان قدس رضوی: باب الرضا (ع) -حرم امام رضا (ع)
دانا
هواشناسی همدان