اوقات شرعی

 

2. فروردين 1396 - 13:50   |   کد مطلب: 24411
چند شبی است سریال علی البدل در روستای بکر ورکانه تهیه شده است از شبکه یک سیما در حال پخش است که تهیه این سریال در این روستا زمینه مناسبی را جهت معرفی بیشتر این روستا و جذب گردشگر فراهم خواهد آورد.
روستای ورکانه اولویت استان همدان

به گزارش صبح الوند، چند شبی است سریال علی البدل که  روستای ورکانه استان همدان تهیه شده است از شبکه یک سیما در حال پخش است به منظور معرفی بیشتر این روستا مصاحبه ای با معاونت گردشگری سازمان میراث فرهنگی و گردشگری همدان صورت گرفت.

 

علی خاکسار در گفت و گو با خبرنگار صبح الوند در خصوص معرفی روستای ورکانه که یکی از نقاط طبیعت گردی همدان است گفت: این روستای بسیار زیبا به عنوان هدف گردشگری استان همدان محسوب می شود.

 

وی افزود: روستای ورکانه در 25 کیلومتری شرق همدان قرار گرفته است و از مسیر یلفان، شمس آباد و علی آباد در امتداد رود آبشینه قرار دارد.

 

 

معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری استان همدان با اشاره به اینکه معماری این روستا منحصر به فرد و خاص دارای معماری سنگی است گفت: به واسطه بافت و معماری خاصی که روستای ورکانه دارد جذب کننده گردشگران داخلی و خارجی در سال های اخیر بوده و در سال های نچندان گذشته کارهای ساماندهی، بهسازی و مرمت بافت فرسوده این روستا توسط الگوهای معماری به وسیله بنیاد مسکن و سازمان میراث فرهنگی انجام شده است.

 

خاکسار با بیان اینکه روستای ورکانه به دلیل نزدیکی به دامنه الوند آب و هوای مناسب و ییلاقی دارد خاطرنشان کرد: گفته شده که امیر تومان یکی از حکام همدان در این روستا اقدام به ساخت یک قلعه و اسطبل اسب کرده که هنوز هم بقای این آثار در این روستا وجود دارد.

 

وی ادامه داد: به تازگی با توجه به اقبال گردشگران به بافت های روستاهای منحصربه فرد نخستین اقامتگاه بوم گردی در این روستا ایجاد شده است.

 

 

خاکسار در خصوص اینکه چه میزان گردشگر در هر سال به این روستا برای بازدید مراجعه می کنند تصریح کرد: چون در آنجا نیروی از سوی میراث فرهنگی مستقر نیست آماری در خصوص تعداد گردشگران نداریم ولی با توجه به مذاکراتی که دهیاری و شورای روستا انجام داده اند در اغلب مواقع سال تورهای طبیعت گردی بسیاری به این نقطه زیبای گردشگری برای گردش و بازدید تاکنون مراجعه کرده اند.

 

خاکسار در خصوص یکی دیگر از ویژگی های خاص روستای ورکانه افزود: این روستای بکر در مجاور روستای ارزانفود در انتهای سد اکباتان قرار گرفته که این روستا نیز دارای یک شهر زیرزمینی است.

 

وی اضافه کرد: روستای ورکانه و ارزانفود هر دو به عنوان یک مجموعه گزینه اصلی ثبت جهانی استان همدان را تشکیل داده اند که از منظر تاریخی و طبیعی میراث فرهنگی در حال کار بر روی این پرونده واحد است.

 

انتهای پیام/

دیدگاه شما

پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری
پرتال جامع آستان قدس رضوی: باب الرضا (ع) -حرم امام رضا (ع)
دانا
هواشناسی همدان