اوقات شرعی

 

آخرین اخبار

5. بهمن 1395 - 23:26   |   کد مطلب: 23602
محمد امیرزاده فعال صنعت ساختمان در گفت‌وگو با سایت خبری اتاق تهران مطرح کرد:
مسکن گران نمی‌شود
بعضی کارشناسان پیش‌بینی می‌کنند که پایان رکود بخش مسکن با جهش ناگهانی قیمت‌ها همراه است. جهشی که در دهه‌های گذشته در بخش مسکن اتفاق افتاد و باعث شد بسیاری از خانه‌دارها خوشحال شوند و بی‌خانه‌ها در حسرت داشتن حتی یک سرپناه کوچک در شهرهای بزرگ کشور تا سال‌ها اندر خم کوچه‌های وام و پس‌انداز سرگردان بمانند. تحلیل کارشناسان از گرانی ناگهانی مسکن در حالی انجام می‌شود که این روزها افزایش تعداد معاملات ساختمانی‌ها را کمی به خروج از رکود امیدوار کرده است.

به گزارش صبح الوند، محمد امیرزاده عضو هیئت نمایندگان اتاق تهران و از فعالان صنعت ساختمان در گفت‌وگو با سایت خبری اتاق تهران دراین‌باره گفت: رونق ‌بخش مسکن بستگی به رونق بازار دارد. زمانی که گردش پول در جامعه شدت بگیرد و پول در دست عامه مردم زیاد شود، رونق هم به سراغ بخش مسکن می‌آید. تا زمانی که متقاضیان مسکن پولی در دست ندارند که بتوانند مسکن بخرند، رکود این بخش ادامه پیدا می‌کند. اگر گردش پول در کشور قوت بگیرد، این مسئله بر بخش مسکن هم تأثیرگذار است.

 

عضو هیئت نمایندگان اتاق تهران دراین‌باره که آیا خروج مسکن در سال‌های آینده با افزایش قیمت فزاینده انجام می‌شود گفت: افزایش ناگهانی قیمت مسکن پس از طی دوره رکود اتفاق نمی‌افتد. در دهه‌های گذشته افزایش ناگهانی قیمت مسکن به دلایلی مرتبط بود که این دلایل دیگر تکرار نمی‌شود.

 

امیرزاده در تحلیل این مسئله که چرا رکود فعلی مسکن با افزایش قیمت ناگهانی ساختمان به پایان نمی‌رسد گفت:  جمعیت کشور روند افزایشی ندارد مهاجرت‌هایی که در ابعاد گسترده در دهه اول و دوم پس از انقلاب به شهرهای بزرگ انجام شد، دیگر اتفاق نمی‌افتد. از سوی دیگر توان مالی لازم در اقشار مختلف جامعه برای خرید مسکن وجود ندارد و از سوی دیگر بخش نیازمند به مسکن ارزان‌قیمت با توجه به عرضه مسکن مهر تا حدودی این نیاز مرتفع شده است، درنتیجه فشار روی بخش متوسط کمتر می‌شود. با توجه به این دلایل به نظر نمی‌رسد که در پایان رکود فعلی بخش مسکن شاهد جهش قیمت باشیم.

انتهای پیام/

دیدگاه شما

پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری
پرتال جامع آستان قدس رضوی: باب الرضا (ع) -حرم امام رضا (ع)
دانا
هواشناسی همدان