اوقات شرعی

 

آخرین اخبار

2. آبان 1395 - 19:29   |   کد مطلب: 20993
بازی کردن رضاییان در بازی پرسپولیس مقابل استقلال خوزستان قطعا بیشتر از هر کسی برانکو را دچار چالش‌ کرده است.

به گزارش صبح الوند به نقل از فارس، بازی کردن رضاییان در بازی پرسپولیس مقابل استقلال خوزستان قطعا بیشتر از هر کسی برانکو را دچار چالش‌ کرده است.

1- پس از آخرین بازی تیم فوتبال پرسپولیس مقابل راه‌آهن در 24 اردیبهشت سال جاری رامین رضاییان دیگر این فرصت را پیدا نکرد تا برای سرخپوشان به میدان برود که البته بخش عمده این اتفاق کارهایی بود که او برای لژیونر شدن انجام داد. هرچند که بازگشت پرفروغ حسین ماهینی و عملکرد درخشانش هم در بیرون ماندن رضاییان بی‌تاثیر نبود هرچند که در همین مدت کی‌روش نشان داد که اعتقاد ویژه‌ای به این بازیکن دارد که با وجود بازی نکردن در تیم باشگاهی اما در تیم ملی او فیکس بود. با این همه خیلی‌ها این موضوع را به لجبازی‌های کی‌روش و برانکو ربط دادند اما رضاییان در تیم ملی عملکرد خوبی داشت به طوری که در آخرین بازی مقابل کره جنوبی پاس تک‌گل تیم ملی ایران را به سردار آزمون داد.

2- حضور در اهواز برای رامین رضاییان با پرسپولیس همواره با اتفاق‌های ویژه‌ای همراه بوده است به طوری که در اولین بازی در هفته دوم مقابل استقلال خوزستان در فصل گذشته لیگ برتر پرسپولیسی‌ها در اهواز شکست خوردند که اولین باخت آنها در لیگ چهاردهم به حساب می‌آمد. در هفته پنجم همان فصل پرسپولیس باز هم در اهواز به مصاف فولاد رفت که رضاییان آنجا پنالتی از دست داد و هنوز اشک‌های او بعد از، خراب کردن پنالتی از یاد نرفته است و در بازی مقابل استقلال اهواز در این شهر هم او همراه با سایر بازیکنان زیر بارش سنگ قرار گرفت تا اهواز برایش کلا شهر پرمخاطره‌ای باشد اما این بار اهواز برایش خوش‌یمن بود و توانست بعد از 8 هفته نیمکت‌نشینی محض حدود 15 دقیقه در هفته نهم مقابل استقلال خوزستان و باز هم در اهواز به میدان برود.

 

3- بازی دادن رامین رضاییان در استقلال خوزستان اما می‌تواند پشت پرده‌ای هم داشته باشد. سرتن چوک مربی تیم فوتبال پرسپولیس چندی پیش در صفحه شخصی خود در اینستاگرام با یکی از هواداران پرسپولیس گفت‌وگویی انجام داد که رسانه‌ای شد و ماحصل آن این بود که طبق آن گفت‌وگوی خصوصی مربیان پرسپولیس خیلی تمایل ندارند رضاییان بازی کند و حتی چوک مدعی شده بود که در تیم ملی هم ماهینی باید به جای رضاییان بازی کند. انتشار این گفت‌وگو و سپس بازی دادن به رضاییان این شائبه را به وجود آورده که برانکو به دلیل خارج شدن از این فشار که او علاقه‌ای به این بازیکن ندارد رضاییان را در 15 دقیقه پایانی بازی با استقلال خوزستان به میدان فرستاده است. این موضوع البته موردی است که خود برانکو قطعا می‌تواند در مورد آن صحبت کند.

4- با این همه هواداران فوتبال یکبار دیگر نشان می‌دهند که خیلی نمی‌توان به حافظه تاریخی آنها دل بست چراکه همان زمان که بحث جدایی رضاییان از پرسپولیس و حضورش در تیم ریزه‌اسپور ترکیه مطرح شده بود در فضای مجازی به شدت از خجالت این بازیکن درآمدند و حتی وعده دادند که اگر او با پیراهن تیم ملی بخواهد در ایران بازی کند شرایط سختی را برای او فراهم خواهند کرد اما چه در بازی با نفت در تهران و چه در بازی با استقلال خوزستان در اهواز هواداران بارها خواستار حضور این بازیکن در زمین شدند و حتی زمانی که قصد داشت به بازی بیاید ورزشگاه غدیر اهواز تبدیل به غوغاکده شد. بازگشت رضاییان البته می‌تواند یک چالش مثبت برای پرسپولیسی‌ها به حساب بیاید.

5- به هر حال او یک بازیکن توانمند است و می‌تواند تاثیرگذاری خودش را در پرسپولیس نشان دهد همانطور که فصل گذشته جزو سه بازیکن برتر این تیم بود. با این حال حالا کار برانکو سخت‌تر از قبل خواهد شد چراکه چینش ارنج تیمی در این شرایط بسیار سخت می‌شود. برانکو اگر بخواهد رضاییان را در پست اصلی‌اش بازی دهد تکلیف ماهینی نامشخص می‌شود و اگر قرار باشد ماهینی به دفاع چپ برود آن وقت ربیع‌خواهی که تا اینجا خوب کار کرده باید نیمکت‌نشین شود. اگر هم برانکو بخواهد ماهینی را در دفاع وسط استفاده کند تکلیف بازیکنانی مثل انصاری یا حسینی نامشخص می‌شود و اگر هم بخواهد ماهینی را از ترکیب بیرون بگذارد آن وقت برانکو خودش را درگیر حاشیه‌های جدیدی خواهد کرد چراکه ماهینی تا اینجا جزو خوب‌های پرسپولیس بوده است. اگر برانکو بخواهد مثل بازی با استقلال خوزستان از رضاییان در پست غیرتخصصی استفاده کند آن وقت خط جلوی پرسپولیس هم دچار داستان‌های جدیدی خواهد شد چراکه بیرون گذاشتن مسلمان، عالیشاه، احمدزاده، امیری و حتی علیپور به سود سرخپوشان نخواهد بود. به نظر می‌رسد بازگشت رضاییان به شرایط بازی کردن کار برانکو را از همه سخت‌تر خواهد کرد.

انتهای پیام/

دیدگاه شما

پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری
پرتال جامع آستان قدس رضوی: باب الرضا (ع) -حرم امام رضا (ع)
دانا
هواشناسی همدان