اوقات شرعی

 

آخرین اخبار

18. مرداد 1395 - 11:21   |   کد مطلب: 19341
بسیج دانشجویی استان همدان ضمن صدور بیانیه ای مبنی بر توجه بیشتر دستگاه ها و دانشگاه ها در زمینه حجاب و عفاف، چند پیشنهاد قابل اجرا در این مورد ارائه کرد.

به گزارش صبح الوند، ،بسیج دانشجویی استان همدان بیانیه ای پیرامون عفاف و حجاب صادر کرد.

 

متن این بیانیه به شرح ذیل است:

 

"یا ایها النبی قل لازواجک و بناتک و نساءالمومنین یدنین علیهن من جلابیبهن ذلک ادنی ان یعرفن فلا یوذین..."

آیه ۵۹ سوره احزاب

 

اقتضای زیبایی جلوه گری است و کسی که خود را زیبا می داند، فطرتا درصدد جلوه گری برمی آید. این امر فطری، اگر با دانایی و بصیرت تلفیق نشود، زن را که در آفرینش پیکر، بهره ی بیشتری ازلطافت و جمال نصیبش گشته به سوی خود آرایی و خود نمایی در جامعه سوق می دهد و در پی آن، خسارات و آسیب های مهلکی، ابتدا دامن گیر خود زن و سپس گریبانگیر مرد¬ها و نهایتا جامعه خواهد شد. این همان معضلی است که جامعه کنونی ما به شدت با آن مواجه است.

 

زن مثل یک مروارید قیمتی است، مروارید غیر از یک سنگ بی ارزش است که در هرجایی می افتد و در دسترس هر کسی هست، مروارید در در دل صدف است (اللؤلؤ المکنون). زن نیمی از پیکره ی اجتماع انسانی است که رفتار، فرهنگ و اندیشه او در شکل گیری جامعه انسانی، نقش مهمی را ایفا می کند.

 

امیرالمؤمنین علیه السلام: زکاة الجمال العفاف. عفاف، حالت درونی خویشتن داری از تمام هرزه گری ها و بی بندوباری هاست. برای پوشش های خاص تاریخ ها نگاشته اند اما از آنجا که حیا و عفاف ریشه در تاریخ بشر دارد تاریخ بردار نیست. وقار و متانت، سنگینی و وزانت، حجب و حیا، صفات ارزشمندی اند که جنسیت نمی شناسد و برای زن و مرد یکسان لازم است.

 

برهنگی بیماری عصر ماست، که گریبان گیر انسان های قرن حاضر شده است.

 

 اما انتظار می رود کشور عزیزمان، ایران که برای اقامه ی تعالیم و آموزه های  حقیقی اسلام ناب محمدی انقلابی به ثمر رساند که اسوه و آرمان تمام جوامع آزادی خواه گشت وبیش از هزاران شهید در راه دفاع از آرمان های مقدس انقلاب هدیه کرد،با بهره گیری صحیح از فرامین و احکام الهی در قرآن و سیره ی ائمه خود را در برابر این بیماری واکسینه کند.

 

در این برهه حساس از زمان که استکبار با تمام قوا حیا و عفت بانوان را مورد تهاجم خود قرار داده است. ما دانشجویان خواهر بسیجی دانشگاههای استان همدان امیدواریم دغدغه های فرهنگی خود را نه تنها با حرف بلکه با عمل به منصه ظهور برسانند.

 

موارد زیر از الزامات انجام تعهد مسئولین به وظایف انقلابی شان می باشد.

اجرای قانون حجاب و عفاف در مراکز اداری، درمانی، دانشگاهی ومراکز عمومی شهری و برخورد قاطعانه با خاطیان

 

*توجه هر چه بیشتر مسئولین حراست دانشگاهها و ادارات دولتی به الزام اجرای آیین نامه های انضباطی و برخورد با افراد بد حجاب و جلوگیری و ممانعت از ورود این افراد به مراکز دانشگاهی و دولتی

 

*تفکیک جنسیتی محیط کاری و جلوگیری از اختلاط کارمندان زن و مرد در فضای کاری مشترک که موجب بروز مشکلاتی از جمله عادی سازی روابط زن ومرد شده است.

 

*تعیین پوشش یکسان مناسب اسلامی ایرانی با رنگ و طرح مناسب برای کارمندان زن شاغل در ادارات و الزام اجرای آن

 

*آموزش مناسب به دانش آموزان دختر و پسر در مدارس جهت حفظ حجاب و حفظ حریم روابط زن و مرد

 

*اختصاص سر فصل درسی با موضوع حجاب با توجه به آیات و روایات در کتب معارف اسلامی

 

*فرهنگ سازی و جریان سازی رسانه ملی در خصوص معرفی بانوان و دختران نخبه با حجاب و استفاده از بازیگران زن با نقش و پوشش اسلامی و معرفی چادر به عنوان حجاب اسلامی برتر

 

*نظارت دقیق بر فروشگاههای عرضه لباس و مانتو و برخورد با تولید کنندگان لباسهای نامناسب و غیر اسلامی

 

*طراحی و دوخت لباسهای مناسب با ویژگی ایرانی اسلامی با قیمت و کیفیت مناسب

 

با امید به اینکه پرداختن به مقوله حجاب و عفاف در همه ایام سال مورد توجه بوده و پرهیزنمودن از برخوردهای احساسی و زود گذر در این زمینه که تاثیری در حل مشکلات و معزلات جامعه کنونی نداشته و ندارد .باشد این مطالبات تلنگری در جهت بیداری مسئولین ذیربط و اقامه فریضه واجب فراموش شده (امر به معروف و نهی ازمنکر) و اهمیت ویژه آن باشد.

انتهای پیام/

دیدگاه شما