اوقات شرعی

 

آخرین اخبار

15. تير 1398 - 10:19   |   کد مطلب: 31256

به گزارش صبح الوند،  رهبر معظم انقلاب در تاریخ ۱۵ تیرماه سال ۸۳ وارد شهر همدان شدند و در جمع مردم این شهر فرمودند: «جایگاه علمى این شهر جزو نمونه‏ هاى کم ‏نظیر در میان شهرهاى کشور ماست. از این شهر تعداد بى‏ شمارى دانشمند برخاسته‏ اند - چه فقیه، چه فیلسوف، چه عارف، چه ادیب، چه ریاضیدان، چه اخترشناس، چه طبیب، چه هنرمند، چه شاعر، چه خطاط، چه سیاستمدار، چه مورخ - این تعداد متنوع از شخصیتها و چهره‏ هاى علمى، کم‏ نظیر است. نامهاى معروفى که به نام همدان شناخته شده‏ اند، کم نیستند؛ از قبیل عین ‏القضات همدانى، بدیع ‏الزمان همدانى، رشیدالدین فضل‏ اللَّه همدانى، باباطاهر عریان و شخصیتهاى بسیار دیگر؛ که اگر کسى بخواهد فهرست این نامها را بخواند، شاید یک ساعت به طول بینجامد».
ایشان در ادامه فرمودند: «جهت دوم، نقش‏ آفرینىِ مردم همدان و شهر همدان در تاریخ معاصر ماست؛ چه در دوران نزدیک به انقلاب، و چه در دوران انقلاب. نام سیدجمال‏ الدین اسدآبادى در همه‏ ى دنیاى اسلام و فراتر از آن، به عظمت برده مى‏ شود. سیدمحمد طباطبایى - یکى از دو رهبر مشروطه در تهران - همدانى است. در دوران انقلاب، شهداى نامدارى از این خطه برخاسته‏ اند؛ شهید مفتح، شهید قدوسى، شهید حیدرى، شهید مدنى - که ایشان اگرچه همدانى نبود، اما همدانى‏ ها او را از خود مى‏ دانند».
دیدار معظم له با علما و روحانیت، خانواده معظم شهدا و ایثارگران، اعضای بسیج و پرسنل اداره کل اطلاعات، جوانان و بسیجیان و دانشجویان ،بازدید از آرامگاه بوعلی سینا و شرکت در مراسم مشترک نیروهای مسلح در پایگاه هوایی شهید نوژه همدان از دیگر برنامه های معظم له در این استان بود.

دیدگاه شما