اوقات شرعی

 

آخرین اخبار

8. آبان 1398 - 7:14   |   کد مطلب: 8947
كارآفرين رابط بين اقتصاد و اجتماع است و با به كارگيري اصول اقتصادي و تبديل ايده به ثروت و ارزش افزوده و با ايجاد اشتغال و افزايش سرمايه به جامعه خدمت مي‌كند.

به گزارش صبح الوند، رضا ولیان تابش در یادداشتی نوشت:

پنج‌شنبه و جمعه اين هفته برابر با سيزدهم و چهاردهم آذرماه همايش كانون‌هاي كارآفريني كشور در همدان برگزار خواهد شد.
اين همايش همانگونه كه استاندار همدان در نشست خبري با خبرنگاران بيان كرد، فعاليتي در تكميل همايش سرمايه‌گذاري استان است و به همين دليل از اهميتي متناظر يا بيشتر از آن همايش براي توسعه استان برخوردار است.
در موضوع ايجاد اشتغال و لوازم آن 2 موضوع سرمايه انساني و سرمايه‌ مادي اهميت فراواني دارد.
در واقع سرمايه مادي شايد لازمه اصلي توسعه باشد اما شرط نيست و شرط اصلي حضور افرادي شجاع است كه بتوانند سرمايه مادي را به گردش درآورده و با ايجاد اشتغال منافع بخشي از جامعه را تأمين كنند.
اين افراد كه در موضوع سرمايه انساني به عنوان نخبگان و برجستگان شناخته مي‌شوند در سرمايه انساني اهميت فوق‌العاده زيادي دارند؛ زيرا نيروي محركه بخش‌هاي ديگر اين سرمايه در جامعه هستند.
كارآفرينان كه با به كارگيري همت و توان خود سرمايه را تبديل به اشتغال و ارزش افزوده مي‌كنند، همان حلقه مكمل دايره سرمايه، جامعه، اشتغال و اقتصاد هستند.
به بياني ديگر، كارآفرين رابط بين اقتصاد و اجتماع است و با به كارگيري اصول اقتصادي و تبديل ايده به ثروت و ارزش افزوده و با ايجاد اشتغال و افزايش سرمايه به جامعه خدمت مي‌كند.
نقش كارآفرين در اقتصاد به اين دليل داراي اهميت است كه با ريسك‌پذيري بالا و جسارت ويژه اهداف اقتصادي جامعه را زودتر محقق مي‌كند.
اصول كارآفريني مبتني بر همت و اراده، ‌اتكا به منابع داخلي، استفاده بهينه از امكانات موجود، تأمين نيازهاي دروني، اشتغال‌آفريني حداكثري و كمك به توليد است و بر اساس اين اصول جامعه‌اي و اقتصادي موفق‌تر و پوياتر است كه كارآفرين بيشتري در آن فعاليت داشته باشد.
كارآفرين نياز امروز اقتصاد ايران براي گسترش بخش خصوصي و عمل به سياست‌هاي اصل 44 و همچنين سياست‌هاي اقتصاد مقاومتي است.
تسهيل فعاليت كارآفرينان مي‌تواند بخش خصوصي را مقتدرتر از قبل به صحنه اقتصاد آورده و اقتصاد كشور براي مقابله با بحران‌ها را مقاوم كند. در كنار اين عمل به وعده‌هاي دولت و تحقق آنها در حوزه اقتصاد به‌ويژه وعده بهبود معيشت مردم، تنها با افزايش كارآفرينان و حجم فعاليت‌هاي آنها و ايجاد اشتغال بيشتر و رونق اقتصادي ميسر خواهد بود.
اميد است همايش كارآفريني همدان بتواند به بهتر شدن فضا براي كارآفرينان كمك كند.

 

دیدگاه شما

پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری
پرتال جامع آستان قدس رضوی: باب الرضا (ع) -حرم امام رضا (ع)
دانا
هواشناسی همدان