اوقات شرعی

 

آخرین اخبار

4. اسفند 1399 - 7:45   |   کد مطلب: 5999
ويروس کرونا از خانواده کرونا ويروس هاست.، خانواده بزرگي از ويروس ها که از سرماخوردگي معمولي تا عامل بيماري سارس را شامل مي شود...

به گزارش صبح الوند، ويروس کرونا از خانواده کرونا ويروس هاست.، خانواده بزرگي از ويروس ها که از سرماخوردگي معمولي تا عامل بيماري سارس را شامل مي شود، ساختار کرونا ويروس ها نيز داراي يک ژنوم RNA معمولي است، افرادي که همزمان داراي بيماري ديگري باشند و کودکان مبتلا به بيماري قلبي بيشتر در معرض خطر کرونا ويروس مي باشند.
عامل بيماري:
ويروس کرونا يک بيماري تنفسي شبه سارس است که به شدت کشنده و مرگ آور است و تا کنون حدود 50 درصد مبتلايان آن در دنيا جان باخته اند.اين عفونت ويروسي به تازگي در کشورهايي مانند عربستان،قطر،امارات،انگلستان،فرانسه و اردن مواردي از ابتلا در انسان داشته است.
اهميت بيماري:
از اين جهت که با توجه به انتقال انسان به انسان اين بيماري تنفسي، نگراني از بروز همه گيري جهاني آن نظير آنچه در سال 2002 و 2003 در مورد بيماري سارس رخ داد وجود دارد و ممکن است به سرعت به يک مسئله منطقه ايي و جهاني تبديل شود.
راه هاي ابتلا:
راه ابتلا به اين بيماري از طريق دستگاه تنفسي است که به شکل نارسايي شديد تنفسي،گرفتاري در پرده قلب، نارسايي کليه، اختلالات انعقادي وشوک بروز پيدا مي کند، اما هنوز منشاء اين بيماري معلوم نيست.
راههاي پيشگيري:
بيماري ناشي از ويروس کرونا هنوز درمان و داروي مشخصي ندارد و تنها راه کنترل اين بيماري اقدامات پيشگيرانه است که مهمترين آن اين است که افراد مبتلا آداب سرفه کردن را رعايت کنند، يعني هنگام سرفه و عطسه جلوي بيني و دهان خود را بگيرند و دستمال آلوده در سطل زباله درب دار بيندازند.و صابون، حرف اول را در کنترل اين بيماري دارد که بايد همه مردم به اين مسئله بهداشتي مهم توجه کنند.
شستشوي دست با آب و صابون، حرف اول را در کنترل اين بيماري دارد که بايد همه مردم به اين مسئله بهداشتي مهم توجه کنند.
گرد آورنده مطالب : سرگرد محمد رضا خليلي – جمعي معاونت بهداري انتظامي استان همدان

دیدگاه شما

پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری
پرتال جامع آستان قدس رضوی: باب الرضا (ع) -حرم امام رضا (ع)
دانا
هواشناسی همدان