اوقات شرعی

 

آخرین اخبار

10. آذر 1392 - 10:20   |   کد مطلب: 3536
به مناسبت سالروز شهادت شهید مدرس و روز مجلس؛
مرام مردان خدا
اگر امروز با گذشت حدود یک قرن نام مدرس، کلام مدرس، یاد مدرس زنده می شود و بر تارک تاریخ می درخشد جز به اخلاص و حقانیت مدرس و راه مدرس نیست.

محمد جواد بیات - شهید حضرت آیت الله سید حسن مدرس (ره) را می توان به عنوان یک شخصیت عظیم روحانی و مجاهدی بزرگ دانست که انگیزه الهی و انجام تکلیف شرعی در تمام گفتار وی موج می زد و این می تواند الگو بسیار مناسب برای منتخبان مردم در خانه ملت باشد.

شهید مدرس تک و تنها در مقابل دسیسه های رضا خان ایستاد و این حقیقتی است که امروز نمایندگان مجلس شورای اسلامی می توانند با اقتداء به شهید مدرس در مقابل ترفندهای استکباری و نقشه های شوم آمریکائی در دفاع از حقوق حقه موکلین خود بایستند.
شهید مدرس حق امانت و وکالت و نمایندگی از طرف مردم را به خوبی ادا کرد. از شرف، استقلال و حیثیت جامعه و مصالح کشور و موکلین خودش دفاع نمود.
در شرایط کنونی کشور رسالت خطیر نمایندگان مجلس شورای اسلامی اقتضا میکنند، هوشمندانه مسائل کشور بویژه موضوع هسته ای کشور را رصد و اجازه تکرار تاریخ و احیانا زمینه عقد معاهد های کذائی را در دستگاه دیپلماسی کشور ندهد.
نفوذ کلام آیت الله مدرس، قدرت و تشخیص توطئه ها و برخورد با آن، اعتماد به نفس و اتکا به حق، اقتدار و شجاعت او، همه و همه از برجستگی های آن روحانی بیدار است که باید در رگ و پی نمایندگان مجلس شورای اسلامی جریان داشته باشد.
290 کرسی مجلس به منزله 290 دیده بانی است که باید اطراف و اکناف عالم را در حفظ و حراست از حدود و ثغور ناب محمدی (ص) در تامین منافع ملی و مذهبی کشور در نظر بگیرند و اجازه تعدی به مرزهای شناخته شدی اعتقادی، سیاسی، فرهنگی، اجتماعی و جغرافیایی ملت بزرگ ایران داده نشود و با پشتیبانی و حمایت همه جانبه از مترقی ترین اصول قانون اساسی، ولایت مطلقه فقیه، حاکمیت اسلامی را در جهان استحکام بخشند.
توجه به وصایای سیاسی الهی امام امت را منشور امور بدانند و وضع قانون را مطابق با آئین اسلامی و دیدگاههای بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران، حضرت امام خمینی (ره) ومطالبات به حق مردم فهیم سرحوله دوران نمایندگی قرار دهند، کما اینکه شهید مدرس در دوران نمایندگی جز معامله با خدا به چیز دیگری نمی اندیشید.
اگر امروز با گذشت حدود یک قرن نام مدرس، کلام مدرس، یاد مدرس زنده می شود و بر تارک تاریخ می درخشد جز به اخلاص و حقانیت مدرس و راه مدرس نیست.
او به دوره از قال و قیل و هیاهوی سیاسی کار را فقط برای خدا معنا می نمود که همان شیوه و مرام مردان خداست و ایران امروز در سربازی ولی فقیه بدان سخت محتاج است.
شهید مدرس بعنوان آمر به معروف و ناهی از منکر اصل تولی و تبری در زندگی او عجین گردید و سر سپرده هیچ قدرتی جز قدرت لایزال الهی نبود و این بالاترین مدال افتخار و تاج بندگی است که سید حسن مدرس با تاسی از جد بزرگوارش حضرت اباعبدالحسین (ع)از این کرامت انسانی و آزادگی برخوردار بود و می تواند زاد و توشه نمایندگان مجلس شورای اسلامی، قوای مجریه، قضائیه و در یک کلمه ملت شریف ایران در تمامی عرصه های انقلاب اسلامی تحت زعامت ولی امر مسلمین حضرت اما خامنه ای مد ظله العالی قرار گیرد.

دیدگاه شما