اوقات شرعی

 

آخرین اخبار

10. آذر 1392 - 7:42   |   کد مطلب: 3531
فرماندار همدان با تأكيد بر اهميت رسانه ها در توسعه اظهار داشت: خبرنگاران با توجه به حرفه خود داراى تجارب گرانقدرى دارند كه مديران بايد از اين ظرفيت در كارهاى خود استفاده كنند.

به گزارش صبح الوند، حسن قهرمانی مطلق با حضور در جمع خبرنگاران به ارائه گزارش از عملكرد 3 ساله خود و پاسخ به سؤالات آنها پرداخت.

وی اظهار داشت: برخی از پروژه‌هایی که در دولت نهم و دهم به بهره‌برادری رسیدند از دولت‌های ششم، هفتم و هشتم آغاز شده بودند.

وی با بیان اینکه سالن ورزشی انقلاب در دولت نهم کلید خورد و در دولت دهم به بهره‌برداری رسید، افزود: عملیات اجرایی بیمارستان بعثت در دولت ششم آغاز و در دولت نهم به بهره‌برداری رسید.

فرماندار همدان با اشاره به پروژه‌های عمرانی دیگر که در دولت‌های نهم و دهم افتتاح شدند، ابراز داشت: ورزشگاه 15 هزار نفری، سالن شهید آوینی، کتابخانه مرکزی، مجتمع فرهنگی و ورزشی ایثار، موزه دفاع مقدس، تقاطع غیر همسطح فرهنگیان، افزایش سطح ارتفاع سد اکباتان، افزایش پهنای باند فرودگاه همدان و... از پروژه‌های به اتمام رسیده بود.

وی افزود: خوابگاه دانشجویی دانشگاه بوعلی با اعتباری بالغ بر 5 میلیارد و 800 میلیون تومان از طرح‌هایی بود که به بهره‌برداری رسید و در حال حاضر یک‌سری طرح‌ها مانند ساختمان معاونت غذا و دارو با 9 میلیارد تومان اعتبار 100 درصد به اتمام رسیده و آماده افتتاح است.

قهرمانی‌مطلق با اشاره به پیشرفت 95 درصدی پتروشیمی هگمتانه با اعتباری بالغ بر 60 میلیارد تصریح کرد: سالن همایش دانشگاه علوم پزشکی با 3 میلیارد تومان، تالار قرآن با 15 میلیارد تومان هزینه و پیشرفت فیزیکی، مسجد دانشگاه بوعلی با 90 درصد پیشرفت در حال احداث است.

وی به ساخت شهرک فناوری با 90 درصد پیشرفت فیزیکی و شش میلیارد تومان هزینه اشاره کرد و یادآور شد: بیمارستان قلب فرشچیان با 90 درصد پیشرفت فیزیکی با اعتباری بالغ بر 30 میلیارد تومان در بخش نصب تجهیزات قرار گرفته و با نصب تجهیزات تا پایان سال جاری آماده بهره‌برداری است.

فرماندار همدان با بیان اینکه برای احداث مجتمع ورزشی بانوان تاکنون 3.5 میلیارد تومان هزینه شده است، اضافه کرد: این مجتمع برای تکمیل و افتتاح به 2 میلیارد تومان دیگر نیاز دارد که استاندار همدان با مساعدت یک میلیارد تومان از این اعتبار موافقت کرده است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به پروژه‌های اثر گذار در توسعه استان و شهرستان همدان با پیشرفت فیزیکی کمتر از 80 درصد اشاره کرد و گفت: کنار گذر شرقی و غربی، راه آهن تهران به همدان با 50 کیلومتر ریل‌گذاری و ایستگاه تشکیلاتی راه آهن همدان، آبرسانی از سد تالوار، احداث تقاطع غیرهمسطح بلوار آیت الله نجفی از پروژه‌های مؤثر در توسعه شهرستان است که با تزریق اعتبارات آماده بهره‌برداری می‌شوند.

قهرمانی‌مطلق در بخش دیگری از گزارش عملکرد دوره تصدی خود در فرمانداری همدان به موضوع احداث مساکن مهر اشاره کرد و افزود: در سطح شهرستان بیش از 25 هزار واحد مسکن مهر برای افرادی که بیشتر از 20 میلیون تومان آورده نداشتند، اختصاص یافت.

وی بیان کرد: در سال 89 تعداد 507 واحد، در سال 90 تعداد چهار هزار و 51 واحد، در سال 91 تعداد 5 هزار و 868 واحد مسکن مهر شهری و روستایی تحویل متقاضیان شد.

فرماندار همدان بافت فرسوده شهرستان همدان را 698 هکتار اعلام کرد و ابراز داشت: تاکنون با اعتباری بالغ بر 116 میلیارد و 60 میلیون تومان بیش از 80 هکتار از بافت فرسوده همدان نوسازی شده است.

وی در ادامه به پنج منطقه توانمندسازی شهر همدان اشاره کرد و گفت: طرح‌های عمرانی پنج منطقه خضر، مزدقینه، حصار امام، دیزج و چرم‌سازی با 626 هکتار مساحت و 120 هزار نفر جمعیت با 51 میلیارد تومان اعتبار با نگاه ویژه مقام معظم رهبری برای توانمندسازی این مناطق انجام شد.

قهرمانی‌مطلق از ساخت 22 هزار و 11 واحد مسکونی در سطح روستاهای شهرستان خبر داد و تأکید کرد: 65 درصد واحدهای مسکونی روستایی کم دوام و بی‌دوام تشخیص داده شدند و 14 هزار و 307 واحد نیازمند مقاوم‌سازی هستند که بیش از هزار واحد تا سال 84 مقاوم‌سازی شدند.

وی خاطرنشان کرد: تعداد 8 هزار و 431 واحد مسکن روستایی مقاوم‌سازی شده تا پایان سال 91 تسهیلات دریافت کردند و تعداد هزار و 639 واحد تسهیلات دریافت نکردند و در مجموع اعتباری بالغ بر 73 میلیارد تومان تسهیلات در بخش مقاوم‌سازی مسکن روستایی پرداخت شده است.

فرماندار همدان با اشاره به اینکه سرانه ورزشی هر شهروند همدانی 65 سانتیمتر مربع است، تصریح کرد: با توجه به اینکه شهرستان همدان با 650 هزار نفر جمعیت یک سوم جمعیت استان را در خود جای داده از سال 86 تاکنون 24 فضای ورزشی با اعتباری بالغ بر 48 میلیارد تومان به بهره‌برداری رسید.

وی اضافه کرد: در سطح آموزش و پرورش شهرستان نیز 17 هزار متر مربع فضای ورزشی ویژه دانش آموزی با اعتباری بالغ بر پنج میلیارد و 60 میلیون تومان به بهره‌برداری رسید.

قهرمانی مطلق از ساماندهی گلزار شهدای همدان با اعتبار 2 میلیارد و 500 میلیون تومان خبر داد و گفت: تمام گلزارهای شهدای سطح شهرستان به جز 16 تک مزار ساماندهی شدند و این مزارها نیز به زودی ساماندهی خواهند شد.

وی با اشاره به اینکه بیش از 96 درصد روستاهای شهرستان از نعمت گاز طبیعی برخوردار هستند، ابراز داشت: در حال حاضر عملیات گاز رسانی به 12 روستا در حال انجام هستند و در برخی از موارد سرعت اجرای پروژه‌های عمرانی بعد از انقلاب اسلامی در دولت‌های نهم و دهم بسیار زیاد بود.

فرماندار همدان با بیان اینکه تعداد 21 باب مرکز بهداشتی شهری و روستایی احداث و به بهره‌برداری رسیده است، افزود: 19 باب پایگاه بهداشت شهری و هشت باب روستایی و تعداد 53 باب خانه بهداشت روستایی احداث و به بهره‌برداری رسیده و به مردم خدمات ارائه می‌کنند.

وی ادامه داد: در بخش مخابرات قبل از دولت نهم و دهم پوشش مخابراتی 6.3 درصد بود که در حال حاضر به 134 درصد افزایش یافته است.

قهرمانی مطلق در ادامه به آبیاری تحت فشار مزارع کشاورزی اشاره کرد و یادآور شد: آبیاری تحت فشار از چهار هزار و 848 هکتار به 14 هزار و 200 هکتار افزایش یافته و دولت بیش از 85 درصد هزینه‌های آبیاری تحت فشار را به کشاورزان به صورت تسهیلات بلاعوض پرداخت می‌کند.

وی در ادامه با بیان اینکه در سال 91 تعهد اشتغال شهرستان 18 هزار و 100 نفر بود که تعداد 26 هزار و 491 نفر محقق شد، تصریح کرد: تعهد اشتغال شهرستان در سال 92، 8هزار و 954 نفر است که تاکنون تعداد 5 هزار و 428 در سامانه ثبت شده است.

دیدگاه شما