اوقات شرعی

 

آخرین اخبار

10. آذر 1392 - 7:30   |   کد مطلب: 3529
انتشار و توزیع یک فرم موهن به کرامت زنان در دانشگاه دخترانه‌ای در عربستان، باعث به وجود آمدن جنجال فراوانی در این کشور شده است.

به گزارش صبح الوند به نقل از شبکه العالم، به دنبال انتشار فرم پرسشنامه ای در دانشگاه "المجمعه" در شهر الزلفی در مرکز عربستان که حاوی مسائل بسیار خصوصی درباره روابط زوجین بود، بسیاری از شهروندان این کشور، با محکوم کردن این اقدام، خواستار پیگرد عوامل تهیه و انتشار این پرسشنامه شدند.

پایگاه عربی "میدل ایست آنلاین" روز شنبه در این باره نوشت: شماری اندک در عربستان از محتوای این پرسشنامه به بهانه بررسی وضعیت روابط زناشویی در این کشور دفاع کردند.

شماری از والدین این دانشجویان دختر با تقبیح این پرسشنامه، آن را خلاف عفت عمومی و غیرحرفه ای ارزیابی کردند؛ به ویژه اینکه پرسش نامه مذکور "برای دختران مجرد، طراحی شده است".

این موضوع باعث به وجود آمدن واکنش های شدیدی در پایگاههای اجتماعی شده است، و کاربران عربستانی با اختصاص صفحات متعددی در پایگاههای مذکور، به بررسی این موضوع پرداخته اند.

یک شهروند زن عربستانی با انتقاد شدید از این اقدام در یک دانشگاه دخترانه، این سؤال را مطرح کرد که چرا بر چنین مواردی نظارت نمی شود و چه کسی اجازه توزیع این پرسش نامه را صادر کرده است؟

تاکنون مقامات پلیس مذهبی عربستان موسوم به "هیأت امر به معروف و نهی از منکر" و شخصیت های دینی آن کشور درباره این مسأله، سکوت کرده اند.

دیدگاه شما