اوقات شرعی

 

آخرین اخبار

6. مهر 1392 - 10:01   |   کد مطلب: 2124
فرمانده سپاه انصارالحسین(ع) استان همدان گفت: عزتمندی و قدرت امروز ایران اسلامی به برکت هشت سال دفاع مقدس به دست آمده است.

به گزارش پایگاه خبری صبح الوند، سردار غلامعلی ابوحمزه در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه همدان با گرامیداشت هفته دفاع مقدس و 8 هزار شهید استان همدان اظهار کرد: امیدورایم بتوانیم ادامه دهنده راه امام راحل و راهبردها، رهنمودها و سیاست‌های مقام معظم رهبری و سیره شهدا باشیم.

وی افزود: با پیروزی انقلاب اسلامی اعضای پیمان ناتو با محوریت امریکا و پیمان ورشو با محوریت شوروی سابق به این تحلیل رسیدند که انقلاب اسلامی ایران از نوع انقلاب‌های شرق و غرب نیست.

* استکبار جهانی استراتژی مهار، انحراف و شکست انقلاب اسلامی را دنبال می‌کرد

سخنران پیش از خطبه‌های نماز جمعه همدان با بیان اینکه استکبار جهانی برای مقابله با انقلاب اسلامی سه استراتژی را طراحی کرد، گفت: سه استراتژی مهار، انحراف و شکست انقلاب اسلامی را دشمنان طراحی و اجرا کردند.

وی اضافه کرد: تمام حوادثی که در طی سال‌های 57 تا اواسط سال 59 در ایران توسط استکبار و منافقین انجام شد، همه در راستای اجرای استراتژی مهار و انحراف انقلاب اسلامی بود.

ابوحمزه ابراز داشت: غائله کردستان، گلستان، کودتاها، ترور شخصیت‌ها، بنی صدر و منافقین که بیش از 17 هزار نفر از مردم بی‌گناه ایران را قتل عام کردند و یا اقدامات جبهه ملی و نهضت آزادی و سایر گروه‌های الحادی همه در راستای مهار و انحراف انقلاب اسلامی صورت گرفت.

وی با اشاره به اینکه وقتی دشمنان از استراتژی مهار و انحراف به نتیجه نرسیدند، استراتژی شکست را در دستور کار قرار دادند، گفت: بهترین کشور و شخص برای مقابله با انقلاب اسلامی و تأمین منافع غرب، صدام بود.

* صدام با پنج هدف به ایران حمله کرد

فرمانده سپاه انصارالحسین(ع) همدان با بیان اینکه استکبار عراق را با پنج برنامه و محور اصلی به جنگ با ایران فرستاد، ابراز داشت: جدایی اروندرود از ایران، جدایی خوزستان، ساخت بمب اتم توسط عراق، تشکیل اتحادیه بزرگ عربی و رهبری اتحادیه عرب توسط صدام پنج هدف اساسی عراق در حمله به ایران بود.

وی اضافه کرد: عراق در 31 شهریور سال 59 جنگ گسترده‌ای را علیه نظام اسلامی با حمایت شرق و غرب، سازمان ملل متحد، صهیونیست‌ها، شورای حقوق بشر و شورای همکاری خلیج فارس آغاز کرد.

ابوحمزه اذعان کرد: سپاه سوم عراق با پنج لشکر مأمور حمله به خوزستان، سپاه دوم با پنج لشکر مأمور حمله به کرمانشاه و ایلام و سپاه اول نیز با دو لشکر به عنوان نیروهای احتیاط وارد جنگ با ایران شدند.

وی خاطرنشان کرد: عراق بعدها سپاه دوم را از حالت احتیاط خارج و رسماً با 12 لشکر به هزار و 200 کیلومتر مرز مشترک دو کشور حمله و در روزهای نخست جنگ موفق به اشغال بیش از 12 هزار کیلومتر از خاک ایران در پنج استان، 10 شهر و هزاران روستا شد.

* برخی افراد خود فروخته در ایران به عراق برای حمله چراغ سبز نشان دادند

سخنران پیش از خطبه‌های نماز جمعه همدان با اشاره به هماهنگی عراق در داخل ایران با برخی نیروهای خود فروخته مانند بنی صدر و منافقین گفت: بنی صدر به عنوان رئیس جمهور و فرمانده کل قوا به همراهی منافقین چراغ سبزهایی به صدام دادند.

وی افزود: بنی صدر در شورای عالی دفاع معتقد به استراتژی جنگ اشکانیان بود و اجازه ورود سپاه و بسیج برای دفاع از کشور را نمی‌داد و خواهان اجرای جنگ کلاسیک بود.

ابوحمزه با بیان اینکه بعد از عزل بنی‌صدر زمینه برای ورود سپاه و بسیج به دفاع مقدس در کنار ارتش و نیروهای مردمی فراهم شد، تصریح کرد: از این زمان عملیات‌های بیت المقدس، رمضان، محرم، بدر، والفجرها، کربلاها و عملیات‌هایی در پایان جنگ مانند مرصاد انجام شد.

* در دفاع مقدس 135 عملیات انجام شد/ استان همدان 56 عملیات انجام داد

وی افزود: در طی هشت سال دفاع مقدس 135 عملیات کوچک، متوسط و بزرگ علیه دشمن بعثی انجام شد.

فرمانده سپاه استان همدان ابراز داشت: استان همدان در طول هشت سال جنگ تحمیلی در 56 عملیات نقش آفرین بوده و برای حفظ و حراست از نظام اسلامی 8 هزار شهید را تقدیم کرده است.

وی با اشاره به اینکه برخی در داخل کشور به علت عدم آگاهی و خلط مبحث نقش امام راحل و رزمندگان اسلام در طول هشت سال دفاع را زیر سؤال می‌برند، گفت: عملیات بیت‌المقدس در سوم خرداد سال 61 منجر به آزادسازی خرمشهر شد.

ابوحمزه تصریح کرد: در عملیات بیت‌المقدس نیروهای عراقی 15 هزار کشته و 20 هزار اسیر داده و ده‌ها دستگاه از ادوات جنگی آنها منهدم و یا به دست نیروهای ایرانی به غنیمت گرفته شد.

وی اضافه کرد: بعد از عملیات بیت المقدس نیروهای عراقی دچار استیصال شده و به سمت مرزها فرار کردند و صدام برای فریب افکار عمومی دنیا و گرفتن زمان از ایران بحث صلح را مطرح کرد.

فرمانده سپاه انصارالحسین(ع) با بیان این که بعد از عملیات بیت المقدس، عراق هیئت‌های مختلفی را از افریقا و آسیا برای برقراری صلح به ایران فرستاد، ابراز داشت: همه گروه‌ها به دنبال آتش بس بودند اما امام خمینی(ره) می‌فرمود اگر عراق آتش بس را رعایت نکند چه کار باید کرد.

وی با بیان اینکه امام راحل برای برقراری آتش بس چهار خواسته داشت، گفت: امام(ره) بازگشت دو کشور به مرزهای بین‌المللی، ایجاد آتش بس، معرفی متجاوز و آغازگر جنگ و پرداخت خسارات جنگ توسط متجاوز را برای برقراری صلح مطرح کردند.

ابوحمزه تصریح کرد: هیئت‌های صلح فقط آتش بس را قبول داشتند و امام راحل با هوشمندی، زیرکی، تدبیر و نگاه الهی فریب آنها را نخورد و ما شاهد بودیم که تمام استکبار جهانی بعد از عملیات بیت المقدس پشت سر عراق قرار گرفتند.

* سوم خرداد سال 61 جنگ با عراق تمام شد/ آغاز جنگ با تمام استکبار شرق و غرب

وی با بیان اینکه جنگ ما با عراق در 13 شهریور 59 شروع و در سوم خرداد 61 تمام شد، خاطرنشان کرد: از این تاریخ تا سال 67 ما با مجموعه کشورهای استکباری اروپا، امریکا، شوروی، کشورهای مرتجع منطقه، اسرائیل و همه سازمان‌های بین‌المللی در جنگ بودیم.

سخنران پیش از خطبه‌های نماز جمعه همدان افزود: رزمندگان در جبهه‌ها با ایثارگری و هدایت‌های امام راحل در برابر دشمن ایستادگی می‌کردند و مردم نیز در شهرها موشک‌هایی که هدیه استکبار به عراق بود را دریافت می‌کردند.

وی ادامه داد: هیچ کدام از دشمنان انتظار مقاومت و ایستادگی مردم ایران را نداشتند و به همین دلیل جنگ هشت سال طول کشید.

ابوحمزه ابراز داشت: همان مفادی را که امام راحل در سال 61 برای صلح مطرح کردند در سال 67 توسط سازمان ملل در قالب قطعنامه 598 پذیرفته شد.

وی به برکات دفاع مقدس برای نظام اسلامی اشاره کرد و یادآور شد: برای نخستین بار در طول 150 سال گذشته در جنگ یک وجب هم از خاک ایران جدا نشد.

* تشکیل حکومت اسلامی و کسب استقلال از برکات دفاع مقدس است

فرمانده سپاه انصارالحسین(ع) همدان با اشاره به اینکه شکل گیری نظام اسلامی براساس اسلام ناب بعد از گذشت 1400 سال از برکات دفاع مقدس بود، تصریح کرد: استقلال کشور حفظ شد و ایران اسلامی امروز در تمام زمینه‌های سیاسی، اقتصادی و روابط بین‌الملل خود تصمیم گیرنده است.

وی به سفر رئیس جمهور به نیویورک اشاره کرد و گفت: دولتمردان امریکا آن قدر ذلیل شدند که برای دیدار با حسن روحانی هر کاری کردند و این قدرت ایران به برکت دفاع مقدس است.

ابوحمزه با بیان اینکه تشکیل نظام اسلامی با محوریت ولایت مطلقه فقیه یکی دیگر از برکات دفاع مقدس بود، بیان داشت: رزمندگان اسلام در طول دوران دفاع مقدس به عشق کربلا و ولایت فقیه به جبهه‌ها رفتند و جان فدا کردند.

* دفاع مقدس باعث بروز و ظهور روحیه ابتکار و خلاقیت شد

وی ظهور و بروز روحیه ابتکار، خلاقیت و نوآوری را نیز از برکات دفاع مقدس دانست و تصریح کرد: انجام عملیات‌های موفقی چون والفجرها و خیبرها با خلاقیت و ابتکار رزمندگان اسلام صورت گرفت.

فرمانده سپاه انصارالحسین(ع) همدان در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه امریکا در جنگ خلیج فارس 170 هزار نیرو برای حمله به عراق اعزام کرد، گفت: امروز امریکا بعد از 10 سال حضور نظامی در عراق و صرف میلیاردها دلار و کشته و زخمی شدن چند هزار نفر شکست خورده است.

وی ادامه داد: ایران بدون اینکه یک تیر هم در عراق شلیک کند و یا نیرویی داشته باشد پیروز جنگ شده و دولت شیعی نوری المالکی بر سر کار آمده است.

ابوحمزه افزود: پیروزی حزب الله، حماس و جهاد اسلامی در جنگ 33، 22 و 8 روزه در برابر اسرائیل در واقع پیروزی ایران در مقابل امریکا بود./فارس

دیدگاه شما

پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری
پرتال جامع آستان قدس رضوی: باب الرضا (ع) -حرم امام رضا (ع)
دانا
هواشناسی همدان