اوقات شرعی

 

آخرین اخبار

6. مهر 1392 - 9:52   |   کد مطلب: 2123
امام جمعه همدان گفت:برخی به دنبال ایجاد جوی به نفع غرب بودند اما رئیس جمهور هوشمندانه برخورد کرد.

به گزارش پایگاه خبری صبح الوند، آیت‌الله غیاث‌الدین طه‌محمدی در آئین عبادی و سیاسی نماز جمعه همدان با دعوت همه مردم به تقوای الهی اظهار داشت: معروف یک حلقه گمشده در زندگی از بعد فرهنگی، نظری و عملی است.

وی با بیان اینکه تا معنای معروف را ندانیم، نمی‌توانیم امر به معروف را انجام دهیم، افزود: اجرای امر به معروف سنگین‌ترین و واجب‌ترین واجبات است.

خطیب جمعه همدان با اشاره به اینکه برای ورود به بهشت هشت دروازه وجود دارد، تصریح کرد: یکی از دروازه‌های ورود به بهشت معروف است و کسانی که در دنیا اهل معروف باشند می‌توانند از این در به بهشت وارد شوند.

وی معروف را کار خیر دانست و گفت: کارهای خیر و پسندیده با فطرت انسان منطبق بوده و انسان از انجام آنها لذت می‌برد.

محمدی با بیان اینکه همه وظیفه داریم همگان را به کار خیر و پسندیده دعوت کنیم، ابراز داشت: اگر انسان گره‌ای از مشکلات و گرفتاری‌های مردم باز کند نزد خداوند ارزش بسیاری دارد.

وی افزود: اگر به فرد نابینا، گرفتار، سیل زده، زلزله زده، ناشنوا، پیر و... کمک شود، خداوند به قدری ثواب می‌دهد که اگر همه کوه‌های دنیا تبدیل به طلا شوند به اندازه سوزن نخ از ثواب آن را می‌پوشانند.

نماینده ولی فقیه در استان با اشاره به اینکه یکی از بدبختی‌های آخرالزمان فراموش شدن معروف است، اذعان کرد: چون در دنیا معروف فراموش شده این همه جنگ، کشتار، شکنجه و فقر و گرسنگی در عالم به وجود آمده است.

وی با بیان اینکه صدقه فقط پول دادن به افراد نیازمند نیست، گفت: لبخند زدن و انجام کارهای خیر برای مردم نیز به عنوان صدقه محسوب می‌شود.

محمدی سپس به همسران جانبازان اشاره کرد و یادآور شد: دخترانی که برای نگهداری از جانبازان دفاع مقدس با آنها ازدواج کردند، فقط خدا می‌داند که چه ثوابی به آنها داده خواهد شد.

وی به فرمایشات مقام معظم رهبری درباره همسران مسئولان اشاره کرد و ابراز داشت: ثواب همسران مسئولان فداکار نظام اسلامی که شب و روز برای ایران اسلامی تلاش می‌کنند، به اندازه شوهران آنها است.

خطیب نماز جمعه همدان با بیان اینکه در هفته جشن عاطفه‌ها قرار داریم، تصریح کرد: در سطح استان همدان 20 هزار دانش آموز و 3 هزار دانشجوی نیازمند زیر پوشش کمیته امداد امام خمینی(ره) قرار دارند که برای ادامه تحصیل باید به آنها کمک کرد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به مناسبت‌های هفته آینده اشاره کرد و ابراز داشت: یکشنبه آینده روز شهادت سرداران رشید اسلام فکوری، فلاحی، کلاهدوز و جهان آرا و همچنین روز آتش نشانی و ایمنی است.

محمدی خاطرنشان کرد: دوشنبه آینده روز مولوی، ناشنوایان، روز جهانی دریانوردی و همبستگی با کودکان فلسطینی است.

وی با بیان اینکه رئیس جمهور در سفر به نیویورک برخورد رضایت‌بخشی داشت، خاطرنشان کرد: برخی به دنبال ایجاد جوی به نفع غرب بودند اما رئیس جمهور هوشمندانه برخورد کرد.

نماینده ولی فقیه در استان گفت: تحلیل‌گران امریکایی، اوباما را به خاطر ذوق‌زدگی برای دیدار با رئیس‌جمهور ایران توبیخ کردند و این قدرتمندی نظام اسلامی به برکت خون شهدا و هدایت‌های امام راحل و مقام معظم رهبری است.

دیدگاه شما

پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری
پرتال جامع آستان قدس رضوی: باب الرضا (ع) -حرم امام رضا (ع)
دانا
هواشناسی همدان