اوقات شرعی

 

آخرین اخبار

6. مهر 1392 - 10:17   |   کد مطلب: 2110
مردی که بعد از کشتن دایی خود در پاساژی در مراغه دست به گروگانگیری زده بود با شلیک گلوله پلیس از پا درآمد.

 به گزارش پایگاه خبری صبح الوند، مرد مسلح که جوانی 33‌ساله به نام «محمد-ش» بود ساعت 20روز سه‌شنبه در حالی که کلتی کمری به‌همراه داشت وارد پاساژ «گنبدکبود» شهر مراغه شد و با دیدن دایی خود گلوله‌ای را به وی شلیک که تیر به گردن این مرد اصابت کرد و باعث مرگ وی شد.

مقتول مردی 55‌ساله و پزشک رادیولوژیست بود که از ‌سال‌ها قبل در مراغه زندگی می‌کرد.
او که اهل کرمان بود با زنی مراغه‌ای ازدواج کرد و در همان شهر به طبابت پرداخت و به حسن شهرت رسید اما ظاهرا اختلافاتی با خواهرزاده‌اش داشت که مرگ وی را رقم زد.

محمد بعد از کشتن دایی‌اش چند تیر هوایی شلیک کرد و به سمت جوانی 23‌ساله یورش برد و او را گروگان گرفت. مرد مسلح همچنین مغازه‌داران دیگر را نیز در پاساژ محبوس کرد. در این میان مردمی که در آن مکان حضور داشتند سراسیمه و شتابان محل را ترک کردند. دقایقی بعد اولین گروه از ماموران پلیس به محل حادثه رسید و خیابان‌های منتهی به پاساژ را مسدود کرد.

ماموران در شرایطی این محل را به محاصره درآوردند که هنوز از هویت مقتول اطلاع دقیقی نداشتند و نمی‌دانستند گروگانگیر کیست و با چه انگیزه‌ای دست به این عمل زده است. همچنین تعداد گروگان‌ها نیز مشخص نبود. در آن ساعت از روز افراد زیادی در این مرکزخرید دوطبقه که تعداد زیادی فروشگاه لباس و رایانه در آن قرار داشت، حضور داشتند. ماموران ابتدا به بررسی موقعیت پاساژ پرداختند تا ببینند از چه راه‌هایی می‌توانند خودشان را به مرد مسلح برسانند. آنها سپس سعی کردند از طریق گفت‌وگو با محمد او را به آرامش دعوت کنند و از وی بخواهند خودش را تسلیم کند اما گروگانگیر حاضر به آزادکردن گروگان‌ها و به زمین گذاشتن سلاح نبود.

ماموران سه‌ساعت با این مرد مذاکره کردند اما به نتیجه‌ای نرسیدند تا اینکه محمد از آنان خواست به وی لپ‌تاپ بدهند او سپس به شبکه اینترنت متصل شد اما هنوز معلوم نبود هدف او از این کار چه بود.

سرانجام بعد از گذشت چهارساعت از آغاز گروگانگیری در حالی که جان مغازه‌داران محبوس‌شده در خطر بود ماموران تصمیم گرفتند وارد عمل شوند. منصور صادقی‌اصل، رییس شورای تامین مراغه در این‌باره به فارس گفت: «به‌محض وقوع حادثه جلسه شورای تامین شهرستان ویژه مراغه تشکیل و با تدابیر ویژه درخواست یگان تخصصی رهایی گروگان از تبریز شد که با اعزام این نیروها در اسرع وقت، عملیات آزادسازی گروگان‌ها آغاز شد.» لحظاتی بعد درگیری مسلحانه میان ماموران ویژه رهایی گروگان و محمد آغاز شد و مرد مسلح بعد از آنکه هدف گلوله قرار گرفت، توان مقاومت را از دست داد.

سپس ماموران گروگان‌ها را که معلوم شد تعدادشان شش‌نفر است آزاد کردند و محمد را نیز به بیمارستان رساندند. در این مرحله بود که معلوم شد متهم خواهرزاده رادیولوژیست مشهور است و به دلیل اختلافاتی که با وی داشت از قبل نقشه قتل دایی خود را طراحی کرد و آن را در ملأ‌عام به اجرا درآورد. طبق اخبار به‌دست‌آمده محمد عاشق دختردایی‌اش بود اما پدر دختر با این ازدواج مخالفت کرده بود.

محمد بعد از انتقال به بیمارستان تحت عمل جراحی قرار گرفت اما نتوانست در برابر مرگ مقاومت کند و جانش را از دست داد.

دیدگاه شما

پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری
پرتال جامع آستان قدس رضوی: باب الرضا (ع) -حرم امام رضا (ع)
دانا
هواشناسی همدان