اوقات شرعی

 

آخرین اخبار

29. دى 1399 - 10:09   |   کد مطلب: 2017
اکنون در برابر جنگ نرم و فرهنگی دشمن دفاع همچنان باقی است و باید گفت هفته دفاع مقدس ، هفته بیعت دوباره و میثاق مجدد با امام ، شهداء والامقام در استمرار نهضت پر شتاب و رو به جلو عاشورائیٍ ایران حسینی به زعامت امام المسلمین حضرت آیت ا... امام خامنه ای مدظله العالی است .

پایگاه خبری صبح الوند - محمد جواد بیات: سی و سه سال پیش در چنین ایامی وقتی شیپور جنگ نواخته شد و صدام بر طبل جنگ کوبید و با تکبر مقابل دیدگان جهان قرارداد 1975 الجزایر را پاره کرد و یا در گلو انداخت و به خبرنگاران اظهار نمود سه روز دیگر در تهران با شما مصاحبه می کنم . هیچکس تصور نمی کرد این معادله به نفع جمهوری نو پای اسلامی تمام شود .

امام امت آن روز با اتکای به خدا و اعتماد به نفس فرمود : دزدی سنگی انداخته و رفته است . ملت ایران بیدار و هوشیار است . آن روز نه از ارتش سازمان یافته خبری بود و نه از تجهیزات روز . چند صباحی از پیروزی انقلاب اسلامی نگذشته بود و سازمان بهم ریخته ارتش رژیم گذشته هنوز آرایش نیافته بود و از نهال سپاه پاسداران انقلاب اسلامی توقعی نبود . اوضاع و احوال داخلی هم وضعیت مطلوبی نداشت . حمله خارجی در مرزها شناخته شده میهن اسلامی ، ترور ، انفجار ، ایجاد رعب و وحشت توسط معاندان و ضد انقلاب در داخل کشور ، سودای استقلال و تجزیه کردستان ایران و الحاق آن به کردستانات عراق ، ماجرای جنگل و شهر هزار سنگر در شمال کشور از سوی دیگر زمینه ای را فراهم ساخت تا به بسیج توده مردم دسیسه شوم استکبار جهانی خنثی و نقشه شوم آنان در براندازی نظام مقدس جمهوری اسلامی بر ملاء گردد .

آنروز مردم و جوانان مرز و بوم با امکانات اندک و سلاح ناچیز از قبیل ام یک و برنو در برابر ماشین جنگی دشمن مقاومت کردند . بزرگترین سلاح مردم تمسک به قرآن و توسل به عترت بود . دفاع بعد مکتبی و اعتقادی پیدا کرد . مردم گوش به فرمان مرجع و مقتدای خود بودند . حضور در میادین نبرد جنبه تکلیف الهی و دینی پیدا کرد . مادران فرزندان خود را با گلاب اشک و کتاب زندگی ، قرآن ، به جبهه خون و شرف اعزام می کردند . شهادت مرامنامه نودامادان و صبر و بردباری آئین نوعروسان گردیده بود .

جنگ نابرابر در مقابل زیاده خواهی دشمن ریشه در اعماق وجود مردم این دیار داشت . روزی که شهرهای مرزی جنوب و غرب کشور به تسخیر و یا تیر رس دشمن قرار گرفت ، فرودگاههای شاخص در مراکز استانها بمباران شد . بمباران شهرها آغاز گردید . تأسیسات نفتی و تجاری از کار افتاد . کشتی ها در بنادر جنوب پهلو نگرفتند . درب زراتخانه ها بر روی رژیم بعثی گشوده شد . ارتش عراق به سلاح شیمیایی ، هواپیماهای مدرن ، تجهیزات زمینی و دریائی مجهز گردیدد .غول رسانه ای آمپریالیسم در ایجاد جنگ روانی به کمک صدام شتافت ، سران سی و چند کشور کمک مالی و اعزام نیرو به کشور عراق در مقابله با جمهوری اسلامی را رواء نمودند ، حکایت از وقوع واقعیتی بنام جمهوری اسلامی در منطقه داشت که منافع نامشروع و چپاولگریهای چپاولگران را به مخاطره انداخته است . آورده اند در طول تاریخٍ بشریت بیش از چهارده هزار جنگ ثبت گردیده است . لیکن هیچکدام در مقایسه با هشت سال دفاع مقدس ملت خستگی ناپذیر ایران نمی گنجد ، روایت سرفه ها استفاده از سلاح میکروبی و شیمیایی را در جنگ تحمیلی بیش از بمباران جنگ جهانی در هیروشیما و ژاپن به ثبت رسانده است که در جای خود قابل تأمل و تحمل است .
و در تاریخ آمده است هرگاه استعمارگران قصد توسعه مستعمره خود را داشته اند و به هر قاجار و قجر در این مملکت روی ترش نموده اند ،تنها با یک تشر بخشی از کشور را تجزیه و در اختیار می گرفتند . حقیقت آن است که رهبری امام خمینی قدس سره شریف و پشتیباتی مردم اجازه نداد حتی یک وجب از خاک ایران اسلامی را دشمن تصاحب کند و این نقش بی بدیل و حماسه هشت سال دفاع مقدس ماندگار است .

انگیزه های معرفتی و دینی مردم با هدف حفظ حدود و ثغور اسلام ناب محمدی (ص) و حکومت مبتنی بر ولایت مطلقه فقیه در عصر غیبت حضرت ولی عصر (عج) معادلات نظامی – سیاسی و اجتماعی سران کفر را در هم ریخت و موج بیداری اسلامی از انقلاب اسلامی و مقاومت جانانه ملت ایران در هشت سال دفاع مقدس در سراسر جهان اسلام را رقم زد.

انتفاضه فلسطین ، مقاومت لبنان ، حرکت جهادی بحرین ، انقلاب مصر ، پایداری دمشق ، عراق ، خیزشهای مردمی عربستان ، افغان و نمونه های بارز دیگر در عالم ، بواسطه رشادت و شهامت ملت ایران در جنگ تحمیلی جان گرفت . بد خواهان و کینه توزان به زعم خود می پنداشتند با تحمیل جنگ می توانند ملت ایران را از اقدام خدا پسندانه و بیرون راندن رژیم ستم شاهی پشیمان سازند در حالی که عدو گردید سبب خیر اگر خدا خواهد . با شروع جنگ تحمیلی ملت ایران جاودانگی و ماهیت دینی و ملی خود را به رخ جهانیان کشاند . رشد و بالندگی ، خلاقیت ، ابتکار عمل ، خودباوری ، استقلال ، پایمردی و هزاران شاخصه توسعه و پیشرفت در جنگ تحمیلی ظهور و بروز نمود . آنجا که امام خمینی (ره) فرمود : ما برای یک لحظه در جنگ نادم و پشیمان نیستیم ، ملت ایران در جنگ ابهت شرق و غرب را شکست . گرامیداشت هفته دفاع مقدس بمنزله مرور دوباره نعمات الهی و تداعی رنجها ، مصائب و پیروزیهای حاصل از استقامت ملتی است که شهادت دارد ولیکن اسارت ندارد .
دقت نظر در گذشته و تذکر به ایام ا... انسانساز است . این روز ها اجتناب از روز مره گی ، غفلت و نیز وساوس شیطان و اهریمن را می آموزد . هرچند ملت بصیر ایران برهبری فرمانده معظم کل قوا حضرت امام خامنه ای مدظله العالی ، معتقد به مبانی دین ، مقتدر و بنام هسته ای در دنیا شناخته شده است و به جرأت می توان گفت : باثبات ترین و امن ترین نقطه در جهان ایران اسلامی تلقی می گردد . اما باید مراقب اطراف و اکناف بود زیرا مومن از یک سوراخ دو بار گزیده نمی شود.اکنون در برابر جنگ نرم و فرهنگی دشمن دفاع همچنان باقی است و باید گفت هفته دفاع مقدس ، هفته بیعت دوباره و میثاق مجدد با امام ، شهداء والامقام در استمرار نهضت پر شتاب و رو به جلو عاشورائیٍ ایران حسینی به زعامت امام المسلمین حضرت آیت ا... امام خامنه ای مدظله العالی است .
یقینا حفظ ارزشها ، در سبد زندگی اسلامی ایرانی و مراقبت از القائات فرهنگی دشمن در تحکیم آینده روشن و درخشان کشور از اصلی ترین پیام هفته دفاع مقدس و بهترین تجلیل از غیور مردان و شیر زنان جبهه های نور علیه ظلمت خواهد بود که آحاد مردم ، مدیران و مسئولان دلسوز نظام به تأسی از مولی و مقتدای خود آن را در عمل نه تعریف و تعارف به کارخواهند بست .

و ای عزیز :
آب دریا را اگر نتوان کشید
هم به قدر تشنگی باید چشید

معاون فرهنگی ستاد احیاء امر به معروف و نهی از منکر استان همدان
محمد جواد بیات

دیدگاه شما

پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری
سفیر عشق