اوقات شرعی

 

آخرین اخبار

19. آذر 1400 - 13:14   |   کد مطلب: 1355
مدیر گلخانه انصاری همدان گفت: خام فروشي آلوئه‌ورا سود چنداني ندارد و بايد براي افزايش درآمد، همچنين ترغيب ساير کشاورزان به اين نوع کشت صنايع تبديلي آلوئه‌ورا در همدان راه‌اندازي شود.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی صبح الوند، سعيد انصاري در حاشیه بازديد فرماندار همدان از اين گلخانه، اظهار کرد: تنها گلخانه گشت و پرورش گياه آلوئه‌ورا در استان همدان به بار نشست و هم‌ اکنون 160 هزار برگ آلوئه‌ورا آماده فروش است.

وی گفت: اين گلخانه در زميني به مساحت 13 هزار متر مربع ساخته شده است که 3 زهار و 250 متر مربع از اين گلخانه به کشت آلوئه‌ورا اختصاص دارد.

وي افزود: ژله، پن‌کيک، آبميوه و شربت بخشي از محصولات به دست آمده از اين گياه است که به دليل نداشتن واحد فرآوري با مشکل فروش مواجه هستيم.

مدیر گلخانه انصاری همدان گفت: خام فروشي آلوئه‌ورا سود چنداني ندارد و بايد براي افزايش درآمد، همچنين ترغيب ساير کشاورزان به اين نوع کشت صنايع تبديلي آلوئه‌ورا در همدان راه‌اندازي شود.

وي با بيان اينکه کشت آلوئه‌ورا به صرفه است، اظهار کرد: آلوئه‌ورا هفته‌اي تنها يک بار به آبياري نياز دارد و در گلخانه‌اي به وسعت 3 هزار و 250 متر مربع در هر هفته فقط 600 ليتر آب مصرف مي‌شود.

انصاري تصريح کرد: در حال حاضر استان‌هايي همچون مرکزي صنايع تبديلي آلوئه‌ورا را راه‌اندازي کرده‌اند و محصول خام را از همدان خريداري کرده و به صورت فرآوري شده و با قيمت بسيار بالاتر به همدان مي‌فروشند.

مدير اين گلخانه از احداث واحد فرآوري در کنار گلخانه خبر داد و گفت: هم‌اکنون نسبت به احداث صنايع تبديلي اقدام کرده‌ايم، اما به دليل کمبود اعتبار پروژه متوقف شده است.

وی افزود: طرح توسعه گلخانه، همچنين واحد فرآوري دو برنامه در دست اجرا است و در صورت حمايت ادارات دولتي به ويژه بانک‌هاي عامل مي‌توان آلوئه‌ورا را با نام و برند همدان به فروش رساند.

وي تصريح کرد: براي احداث واحد فرآوري به صورت کامل که صنايع تبديلي نوشيدني و آرايشي و بهداشتي نيز فعال باشد حدود يک ميليارد تومان اعتبار نياز است، اما در فاز نخست 50 ميليون تومان براي خريد دستگاه توليد ژله نياز است.

دیدگاه شما

پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری
کنگره ملی8000شهیداستان همدان