اوقات شرعی

 

آخرین اخبار

19. آذر 1400 - 15:53   |   کد مطلب: 1353
فرماندار شهرستان همدان گفت: تحريم‌هاي دشمنان سبب شد تا براي ايستادن روي پاي خود تلاش کنيم و پرورش کرم کمپوست و تهيه کود از اين طريق يکي از راه‌ها است.

 به گزارش پایگاه خبری تحلیلی صبح الوند، حسن قهرمانی مطلق در بازدید از واحد تولید کمپوست در همدان افزود: کمپوست به عنوان کود ارگانيک شناخته شده و با هزينه کم، بيشترين بهره‌وري را براي کشاورزان دارد.

وی گفت: به دست آوردن 700 کيلو کود ارگانيک از يک تن کود حيواني به علاوه 25 کيلوگرم کرم نشان مي‌دهد و براي يک واحد 2 هزار متري تنها 5 هزار ليتر آب در هر هفته نياز دارد و همين امر نشان مي‌دهد با کمي مديريت و ابتکار و صرف کمترين هزينه، نيازمندي‌هاي کشور در بخش‌هاي مختلف را در داخل توليد کرد.

قهرماني تصريح کرد: کود شيميايي از سوي دشمنان ايران اسلامي همچون بسياري از محصولات ديگر تحريم شده و واردات آن مثل سابق نيست، چنانچه واحدهاي توليد کود ارگانيک از کرم کمپوست را افزايش دهيم، به زودي نياز استان و کشور از وارادات کود شيمايي رفع شده و علاوه بر آن مي‌توان از کود ارگانيک و سالم استفاده کرد.

واحد توليد کرم کمپوست در دو هزار متر مربع احداث شده و با اشتغالزايي براي 17 نفر، يکي از مراکز توليد کود ارگانيک در همدان است.

دیدگاه شما

پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری
کنگره ملی8000شهیداستان همدان