اوقات شرعی

 

آخرین اخبار

14. دى 1399 - 15:41   |   کد مطلب: 1254
به بهانه یکم شهریور، روز همدان:
چاپ ۵ جلد کتاب از آثار ارزشمند بوعلی‌سینا
پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی ایران با کمک بنیاد بوعلی‌سینا پس از 9 سال تلاش، مقالات و آثار بوعلی سینا را گردآوری کرده‌اند | با رایزنی‌های انجام شده بین دستگاه‌های مختلف استان برنامه صبح بخیر ایران در روز پنج شنبه 31 مرداد به صورت زنده در محوطه آرامگاه بوعلی سینا اجرا می‌شوند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی صبح الوند، مدیر روابط‌عمومی و امور بین‌الملل بنیاد بوعلی سینا با اعلام ویژه برنامه‌های روز پزشک و روز همدان، گفت: تا پایان امسال ۵ جلد کتاب از از آثار ارزشمند شیخ الرئیس‌ابن‌سینا چاپ می‌شود.

توکل دارائی اظهار کرد: جلد اول کتاب قانون به زبان عربی تصحیح شده و تا پایان شهریور ماه چاپ می‌شود.

مدیر روابط عمومی و امور بین الملل بنیاد بوعلی سینا گفت: پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی ایران با کمک بنیاد بوعلی‌سینا پس از 9 سال تلاش، مقالات و آثار بوعلی سینا را گردآوری کرده‌اند.

وی افزود: این آثار به همراه مقالاتی که در سال 88 به همایش بین‌المللی حکمت سینوی ارسال شد در غالب 3 جلد کتاب به زبان‌های عربی و انگلیسی تا پایان سال 92 چاپ می‌شوند.

دارائی اعلام کرد: کتاب ابن‌سینا پژوهی نیز تهیه و تدوین شده است و تا چند ماه آینده به چاپ می‌رسد.

مدیر روابط عمومی و امور بین الملل بنیاد بوعلی سینا با اشاره به سالروز تولد بوعلی سینا در یکم شهریور گفت: با رایزنی‌های انجام شده بین دستگاه‌های مختلف استان برنامه صبح بخیر ایران در روز پنج شنبه 31 مرداد به صورت زنده در محوطه آرامگاه بوعلی سینا اجرا می‌شوند.

وی افزود: در این برنامه آیت الله غیاث‌الدین طه‌محمدی رییس بنیاد بوعلی سینا و نماینده ولی فقیه در استان به همراه علی‌محمد آزاد استاندار همدان حضور خواهند داشت.

دارائی با اشاره به روز پزشک و بزرگداشت حکیم و دانشمند بزرگ تاریخ ایران گفت: به همین مناسبت بنیاد بوعلی سینا با مشارکت دانشگاه علوم پزشکی از 22 پزشک نمونه استان قدردانی می‌کند.

مدیر روابط عمومی و امور بین الملل بنیاد بوعلی سینا افزود: به مناسبت روز همدان برنامه هایی در شامگاه پنج شنبه و جمعه با حضور مسئولان، پزشکان، گردشگران و مردم همدان در محوطه آرامگاه بوعلی سینا برگزار می‌شود.

دیدگاه شما

پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری
پرتال جامع آستان قدس رضوی: باب الرضا (ع) -حرم امام رضا (ع)
دانا
هواشناسی همدان