اوقات شرعی

 

آخرین اخبار

9. دى 1399 - 21:50   |   کد مطلب: 1249
همه افراد می توانند با کمی تلاش جنبه خلاق و مبتکر خود را به نمایش بگذارند. اما مشاهدات مصداقی نشان داده است که این خلاقیت ها در برخی افراد بیش از سایرین خود را به رخ می کشند.

 به گزارش صبح الوند به نقل از بانکی دات آی آر، آنچه برای خلاق شدن نیاز است و باعث می شود افراد از همتاینشان با برچسب خلاقیت جدا شوند، تنها تعدادی انگشت شمار از عادت ها و ویژگی هاست که می توان آنها را به صورت اکتسابی بدست آورد.

گزارش پیش رو به شما کمک می کند تا راحت تر بتوانید به فردی خلاق تبدیل شوید:

1. کاهش فهرست کارهایی که باید انجام دهند

نوشتن وظایفی که در طول روز باید انجام شود، کاری بسیار درست است که باعث مرتب کردن دهن فرد میشود اما این مرتب سازی تا زمانی می تواند ادامه یابد که فهرست، فهرست بماند و به طومار تبدیل نشود.

طومار یا فهرست بلند بالا ذهن را بهم ریخته و استرس ایجاد می کند. افراد خلاق شجاعت به خرج می دهند و لیستشان را هرچه کوتاهتر می نویسند تا فکرشان آرام و دستشان باز باشد.

2. افزایش وقت های استراحت

افراد خلاق برخلاف تصور عامه سعی می کنند استراحت کافی داشته باشند و صرفا به ساعت های زیاد کار توجه نمی کنند و بیشتر بازده کار برایشان مهم است تا زمانی که می گذارند.

برای افزایش بازده هم نیاز به استراحت بیشتر هست که خلاق ها به خوبی آن را رعایت می کنند.

3. پیروی از قانون 80/20

تنها 20% کارهایی که در طول روز انجام می دهید، 80% نتیجه را رقم می زنند. این یعنی اینکه خلاق ها تمام آنچه بدردنخور است را حذف می کنند و در عوض بیشترین استفاده را از آن 20% می برند.

این خود یک قانون است که پیروی از آن یک نوع خلاقیت محسوب می شود.

4. صبح ها روی خودشان تمرکز می کنند

بدترین کار اول صبح چک کردن ایمیل ها و پیام های دیگران است. این باعث می شود ذهنتان را دیگران دیکته کنند و وقتی برای اینکه به خودتان برسید را نداشته باشید.

به جای سر زدن به دیگران و پیام هایشان، خلاق ها روی خودشان تمرکز می کنند و به اصطلاح همان اول صبح می فهمند که با خودشان چند چند هستند.

5. کنار گذاشتن تنبلی

تنبلی و خلاقیت دو خط موازی هستند که هیچگاه به هم نمی رسند و به هیچ وجه تشابهی با هم ندارند. البته تنبل نبودن به مفهوم کار بیش از حد و بی برنامه نیست اما لم دادن و پا را روی پا انداختن هم کاری را از پیش نمی برد.

نه تنبل باشید و نه به هر قیمتی هر کاری را انجام دهید. این یعنی خلاقیت.

دیدگاه شما

پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری
پرتال جامع آستان قدس رضوی: باب الرضا (ع) -حرم امام رضا (ع)
دانا
هواشناسی همدان