اوقات شرعی

 

آخرین اخبار

22. شهريور 1401 - 19:52   |   کد مطلب: 36099
رییس کمیسیون خدمات شهری شورای اسلامی شهر همدان تاکید کرد: آزادسازی بستر رودخانه‌ها منجر به تخریب منابع طبیعی و باغات نشود.

به گزارش صبح الوند،  علی اکبر نظری در جلسه کمیسیون خدمات شهری، زیست محیطی و بهداشت شور،ا افزود آزادسازی بستر رودخانه‌ها طبق دستور و نامه دادستان انجام شود اما این طرح باید به صورت کارشناسی شده صورت پذیرد.

نظری با بیان اینکه دولت در چندین سال اخیر تصمیماتی در زمینه آزادسازی بستر رودخانه ها اتخاذ کرده است، یادآور شد: در این زمینه باید حقوق مالکانه مردم نیز رعایت شود.

وی در این خصوص اضافه کرد: در امر آزادسازی نباید منابع طبیعی و باغات را تخریب کنیم بلکه احداث بناها و تصرفات غیرقانونی در حریم رودخانه‌ها تخریب شود چرا که این تصرفات منجر به بسته شدن بستر رودخانه و کم شدن مسیر روان آب شده سپس متعاقب آن منجر به سیل می‌شود.

نظری با اشاره به اشتباه ارزیابی کارشناسی میزان تصرف بستر رودخانه عباس‌آباد، اظهارداشت: در این زمینه باید از کارشناسان خبره دادگستری استفاده شود.

رئیس کمیسیون خدمات شهری شورای شهر همدان در ادامه به ظرفیت هویت‌های فرهنگی تاریخی شهر همدان نیز اشاره و بر پیگیری ایجاد تشکیلات و ساختار مناسب برای حوزه گردشگری شهرداری تاکید کرد.

نظری اجرای طرح پیاده‌راه‌های شهر را اقدام مناسبی در حوزه گردشگری دانست و یادآورشد: هدف از اجرای این طرح ایجاد بستر گردشگری و آرامش برای مردم بوده است اما به دلیل عدم اجرای کامل طرح هنوز شاهد نابسامانی‌هایی در پیاده راه بوعلی هستیم.

رییس شورای اسلامی شهرستان همدان خطاب به مدیران شهرداری تاکید کرد: ناسامانی‌های پیاده‌راه بوعلی را رفع کنید تا به عنوان مظهر گردشگری برای جامعه باشد و مردم از آن بهره ببرند.

نظری افزود: از ظرفیت‌های ایجاد شده باید استفاده کرد و دستگاه‌های اجرایی بهتر وظایف خود در این خصوص عمل کنند .

 

دیدگاه شما

پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری
کنگره ملی8000شهیداستان همدان