اوقات شرعی

 

آخرین اخبار

21. مرداد 1401 - 15:22   |   کد مطلب: 36053
مسئول سازمان بسیج رسانه استان همدان مطرح کرد؛
راه اندازی جنگ اداراکی و روایت ها با هدف تحریف انقلاب اسلامی
ناصر قوامی مشفق گفت: دشمنان انقلاب جنگ اداراکی و جنگ روایتها را با هدف تحریف انقلاب اسلامی یا به تعبیری استحاله انقلاب اسلامی به راه انداخته است.

به گزارش صبح الوند، ناصر قوامی مشفق مسئول سازمان بسیج رسانه استان در سخنرانی پیش از خطبه های نماز جمعه این هفته همدان(۲۱ مرداد) اظهار کرد: امروز انقلاب اسلامی که همچنان که در مسیر تحقق گام  دوم انقلاب قدم برمیدارد، علی رغم همه دشمنی ها و سنگ اندازی ها، همچون کوه با صلابت و استوار در  مسیر تعیین شده با زعامت مقام عظمای ولایت طی طریق میکند.  اما به موازات این رشد و پیشرفت ها، دشمنان انقلاب اسلامی جنگ هوشمند و ترکیبی، جنگ اداراکی و جنگ رواینها را با هدف تحریف انقلاب اسلامی یا به تعبیری استحاله انقلاب اسلامی به راه انداخته است و در این جنگ به دنبال وارونه کردن واقعیت های انقلاب اسلامی و زدن عقبه های ارزشی این انقلاب تنومند است، بنابراین مهمترین ابزار دشمن در گام دوم انقلاب ابزار تحریف است که از مسیر رسانه آن را عبور میدهد و راه حل مقابله با آن فقط و فقط  جهاد تبیین است و جهاد تبیین است که بارها و بارها از لسان مبارک ولی امر مسلمین شنیده ایم و آن را فریضه قطعی و فوری قلمداد نموده اند. در این عصر رسانه و در جنگ روایتها باید همچو زینب کبری س علم عدالتخواهی و روشنگری را بلند کرد. بانوی بزرگی که با رسالت جهاد تبیین عاشورایی ،عاشورا را هم به بلوغ رساند و هم به کمال و موجبات جهانی شدن عاشورا را رقم زد.

وی افزود: سابقه ماموریت جهاد تبیین ریشه ای به درازای تاریخ انقلاب های الهی دارد که در هر عصری علمداران این امر، قلمداران رسانه ها، صاحبان نطق های زیبا اگر کوتاهی کرده باشند امروز خود را در مقابل تاریخ بشریت سر افکنده پیدا خواهند کرد.

قوامی، مصادیق این کوتاهی ها در انجام فریصه جهاد تبیین را موارد ذیل دانست:

۱)داستان قوم بنی اسرائل را اگر برای سرگرمی مطالعه کرده اید که هیچ  و اگر برای عبرت تاریخی مطالعه کرده اید بدانید تا از تاریخ سیلی مجدد نخورید، آنگاه که معجزات الهی را امت با چشمان خود میدیدند، از عصایی که  به سنگ میخورد و چشمه جوشان از ان جاری میشد، تا عصایی که سحر ساحران را بلعید و عصایی که دریا با آن عظمت را شکافت و موجب فتح و ظفر شد. اما  در حد  فاصل ۴۰ روز که حضرت موسی ع به طور رفتند تا بازگشت (تاکید میکنم ۴۰ روزه) شبکه نفوذ به سرمداری فتنه گری چون سامری با دستگاه رسانه ای قوی ای که داشت بر افکار عمومی غلبه کرد و موفق شد تا امت را از ولایت جدا کند، چراکه صاحبان قلم و خواص در آن عصر کوتاهی کردند، صاحبان نطق های نافذ کوتاهی کردند و ننوشتند و نگفتند و نسراییدند و شد آنچه شد و مورد غضب الهی نیز واقع شدند.

۲)ای انسان اگر داستان غدیر خم را فقط در حد عرض ارادت به جایگاه ولایت خوانده ای و مرور کرده ای بدان و عبرت بگیر که شبکه نفوذ با شروع جنگ روایتها و روایتهای غلط و گمراه کننده، فقط و فقط در عرض ۷۵ الی ۹۰ روز موفق شد تا امت را ولایت جدا کند ای صاحبان قلم که باید بعد از رحلت رسول گرامی اسلام از غدیر خم و آنچه دیدند و بیعت کردند مینوشتید چه کردید با تاریخ انقلاب، صاحبان نطق های گویا که باید سخن میراندید و روایتگری می‌کردید چه کردید؟؟؟؟

۳)مردم داستان عاشورا سراسر عبرت است، حدفاصل چند ماه  بود که نظر امتی که ولی خدا را فراخواندند تا تبعیت کنند اما با فعالیت شبکه نفوذ که هدفش تحریف وافعیتها بود  او را به قتلگاه بردند….مردم عزیز  این است هنر قلم و قلم فرسایی، هنر اطلاع رسانی که خداوند متعال به این قلم و ارزش ان در قرآن کریم قسم یاد کرده است.

وی افزود: این قلم ها و نطق ها  می‌توانند هم مایه هدایت و هم مایه ضلالت در جامعه‌ باشند اگر کوتاهی کنند همچون عاشوراها را رقم میزنند.قلک در تراز انقلاب قطعا مایه هدایت در جامعه است .

مسئول سازمان بسیج رسانه استان همدان اضافه کرد: امروز بحمدالله به لطف وجود خبرنگاران و اهالی رسانه ای در تراز انقلاب اسلامی که در خط مقدم مقابله با تحریف هستند جنگ روایتهای دشمنان اسلامی شکست خورده است این یعنی صاحبان قلم در این انقلاب اجازه نداده اند که تاریخ تکرار شود  و الحمدالله امروز مایه مباهات انقلاب اسلامی اند و باید قدردان تلاش های بی وقفه این عزیزان بوده ودر راستای حل مشکلات صنفی انها مسئولان پیشقدم شوند.

قوامی مشفق تاکید کرد: در پایان از مسئولین و متولیان امر میخواهیم ضمن توجه به ضرورت و فراگیر کردن موضوع سواد رسانه و اهمیت آن در جنگ شناختی به فکر تربیت رسانه ای فرزندان این مرز و بوم مبتنی بر سبک زندگی ایرانی-اسلامی باشند،مسئولین به فکر قائده مند شدن فضای مجازی و عدم رهاشدگی در حین استفاده از خدمات راحت و آسان فضای مجازی باشند.

وی در ادامه به بیان این موضوع پرداخت که اما کدام رسانه و قلم در تراز انقلاب اسلامی هستند:

۱)قلمی که در اجاره هیچ حزب یا جریان یا فرد سیاسی نباشد و حریت خود را حفظ کند. ۲)قلمی که آگاهانه و مدبرانه بنویسد. ۳)قلمی که منصفانه و عادلانه بنویسید ۴)قلمی که امید آفرین باشد. ۵)قلمی که مساله محوری با رویکرد حل مسائل و مشکلات مردم از شاخصه های آن باشد. این رسانه و قلم در تراز انقلاب اسلامی است.

دیدگاه شما

پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری
کنگره ملی8000شهیداستان همدان