اوقات شرعی

 

آخرین اخبار

9. مرداد 1401 - 12:54   |   کد مطلب: 36041
رییس کمیسیون بودجه شورای اسلامی شهر همدان:
طرح‌های مصوب دولت در سفر استانی به اطلاع مردم رسانده شود
وی با بیان اینکه 179 طرح در سفر ریاست جمهوری به استان همدان مصوب شد، گفت: خواستار در میان گذاشتن این طرح‌ها با مردم هستیم که این موارد قابل پیگیری و مطالبه از نمایندگان دولت در استان باشد.

به گزارش صبح الوند،  اکبر کاوسی‌امید در سخنان پیش از دستور صحن شورا با تقدیر از مردم فهیم، دانا، موقعیت‌شناس و زمان‌شناس مردم همدان در استقبال از رییس جمهور، اظهار کرد: مردم همدان در این صحنه نیز پر شور ظاهر شده و نشان دادند همواره مسائل و موقعیت‌ها را به خوبی می‌شناسند.
وی به اعلام 179 طرح مصوب در سفر ریاست جمهوری به استان همدان اشاره کرد و گفت: تأمین بودجه آبرسانی از سد تالوار یکی از این طرح‌هاست.
رییس کمیسیون برنامه، بودجه و مالی شورای اسلامی شهر همدان بیان کرد: خواستار در میان گذاشتن این طرح‌ها با مردم هستیم که این موارد قابل پیگیری و مطالبه از نمایندگان دولت در استان باشد.
کاوسی‌امید به مواجهه دولت در سفر استانی با حوزه‌های مختلف اشاره کرد و افزود: سفر با زمان بسیار کوتاهی انجام شد و نیاز به افزودن حداقل نیم روز به این سفر بود چراکه به عنوان مثال جلسه با نخبگان باید به صورت مباحثه‌ای بود که اینگونه نشد.
وی با گلایه از دولت در عدم توجه به اهمیت اخذ مشکلات و مسائل مطرح شده از سوی نمایندگان مردم در پارلمان شهری، تصریح کرد: حرف مردم به صورت طبقه‌بندیشده  و مشکلات شناسایی شده در اختیار پارلمان شهری بوده و وقتی می‌گوییم دولت مردمی، باید این موارد شنیده می‌شد که متأسفانه هیچ گوش شنوایی برای بیان این مشکلات و ارائه راهکارها نبود.
رییس کمیسیون برنامه، بودجه و مالی شورای اسلامی شهر همدان ادامه داد: رییس کمیسیون شهرسازی و معماری در شورا طرح واگذاری زمین‌های با کاربری فضای سبز در اختیار دولت بر اساس قانون به شهرداری را ارائه کرده است که نیازمند دستور صریح دولت است.
کاوسی‌امید با بیان اینکه در صورت  تدبیر لازم و صدور دستور در واگذاری این اراضی مسائل و مشکلات مربوطه مردم حل می‌شد، خاطرنشان کرد: نمی‌شود بدون شنیدن این مسائل و مشکلات راهکاری برای آنها اندیشید و پیشنهاد داریم دولت در سفرهای استانی به موضوع مهم شنیدن مسایل از سوی نمایندگان مردم در پارلمان شهری توجه داشته باشد.
وی در بخش دیگر سخنانش به موضوع وضعیت نامناسب مستأجران با توجه به افزایش اجاره بها در همدان اشاره کرد و یادآور شد: این یک هشدار برای تمام مسئولان مرتبط در این حوزه است که قبل از وقع یک وضعیت بحرانی در این خصوص، چاره‌اندیشی کنند.
رییس کمیسیون برنامه، بودجه و مالی شورای اسلامی شهر همدان اظهار کرد: باید قبل از فرارسیدن پایان فصل تابستان و افزایش جابجایی مستأجران چاره‌ای در بحث اجاره بها اندیشیده شود که مشکلی ایجاد نشود.
کاوسی‌امید با طرح این سوال که مگر می‌شود نظام و تعرفه‌ای در بحث اجاره بهای مسکن در همدان نباشد، گفت: صاحب خانه‌ها افزایش 10 برابری در مبلغ پول پیش و اجاره بها داده‌اند و دولت و قوه قضاییه باید با تشکیل جلسه و تدبیر در این موضوع از بروز مشکلات جلوگیری کنند.
وی در خصوص برگزاری "اجلاسیه همدان مرکز جهانی طب سینایی" نیز بیان کرد: لازمه تحقق این مهم، پای کار بودن شهرداری است و باید شهرداری بسترها و زیرساخت‌های لازم در این زمینه را فراهم کند.
رییس کمیسیون برنامه، بودجه و مالی شورای اسلامی شهر همدان افزود: در خصوص احیای گویش همدانی نیز باید گفت که لهجه و زبان در حفظ قومیت‌ها مهم بوده و یک میراث اصیل است.
کاوسی‌امید با بیان اینکه همانگونه که در مورد طب سنتی ایرانی کار فراگیر انجام شده در بحث احیای گویش همدانی نیز این موضوع می‌تواند در بخشی از اجلاسیه قرار گیرد، تصریح کرد: باید یک کار عملیاتی در احیای گویش همدانی انجام شود.

دیدگاه شما

پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری
کنگره ملی8000شهیداستان همدان