اوقات شرعی

 

آخرین اخبار

28. خرداد 1401 - 12:29   |   کد مطلب: 35953
معاون بهره‌برداری و توسعه آب شرکت آب و فاضلاب استان همدان از مصرف حدود ۴۰۰ لیتری آب معادل ۲۶۶ بطری ۱٫۵ لیتری آب در کولر های آبی خبر داد.

به گزارش صبح الوند،  حمیدرضا نیکداد ضمن اشاره به افزایش دما در آستانه فصل تابستان و گرایش مشترکین به استفاده از وسایل سرمایشی نظیر کولرهای آبی گفت: متاسفانه کاهش نزولات جوی از یک سو و افزایش درجه حرارت هوا از سوی دیگر زمان استفاده از تاسیسات سرمایشی را افزایش داده است.

وی با اذعان به اینکه مشترکین باید بدانند که مطابق بررسی های انجام شده؛ کولرهای آبی به طور متوسط در هر شبانه روز ۴۰۰ لیتر آب مصرف می کنند، عنوان کرد: با ورود به فصل گرم سال و اختصاص بخش عمده ای از مصرف آب در تاسیسات سرمایشی و کولرها، ضرورت مدیریت مصرف بیش از پیش احساس می شود.

وی با توضیح اینکه رعایت برخی نکات میتواند به مدیریت مصرف آب در هنگام استفاده از سیستم های سرمایشی کمک کند،اظهارداشت: استفاده از سیستم های سرمایشی نظیر کولرهای آبی نیازمند توجه به برخی نکات است که از جمله این موارد می توان به تراز بودن یا وضعیت مکانی کولر اشاره کرد.

نیکداد با بیان اینکه کولرهای آبی از مصرف کنندگان عمده آب در فصل تابستان هستند ادامه داد: همچنین نصب سایبان بر روی کولرهای آبی و جلوگیری از تابش مستقیم نور خورشید می تواند در تنظیم عملکرد این تاسیسات اثرگذار باشد ضمن اینکه میتوان با بازدید و سرویس دوره ای کولرها از هدررفت آب جلوگیری کرد.

وی با بیان اینکه جلوگیری از نشتی شیر، شلنگ تامین آب و اتصالات کولر ضمن تنظیم شناور می تواند مصرف آب در کولر ها را به حداقل برساند یادآور شد: تعویض به هنگام پوشال ها و استفاده از پوشال هایی با قدرت آبگیری بیشتر راندمان کار این تاسیس سرمایشی را بیش از پیش افزایش می دهد.

نیکداد همچنین عایق بندی کانال کولر به منظور جلوگیری از هدررفت سرما و افزایش راندمان تاثیر گذار دانست.

وی خاطرنشان کرد: شستشوی منظم کولرها، تنظیم شناور، بررسی سیستم توزیع آب ،بررسی پمپ آب، جعبه تقسیم برق و دینام کولر نیز میتواند در بهبود عملکرد کولر و مدیریت مصرف حائز اهمیت باشد.

وی همچنین انتخاب کولر مناسب متناسب با متراژ فضا و شرایط آب و هوایی منطقه، عایق کردن کانال کولر برای جلوگیری از هدر رفتن سرما در اثر تابش مستقیم نور خورشید، تعویض پوشال های کولر، تمیز کردن و رفع اشکالات کولر پیش از شروع به کار آن در فصل گرما، پرهیز از روشن نگه داشتن مداوم کولر در طول روز را از دیگر راهکارهای کاهش مصرف آب اعلام کرد.

انتهای خبر/

دیدگاه شما

پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری
کنگره ملی8000شهیداستان همدان