اوقات شرعی

 

آخرین اخبار

25. خرداد 1401 - 9:12   |   کد مطلب: 35945
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان در نشست خبری
نگاه تمدنی، افق نگاه ها در رسانه را وسیع تر می کند/ضرورت آموزش تکنیک های جنگ رسانه
مسعود ویژه گفت؛ در حال حاضر در نقطه تقابل دو تمدن نوین اسلامی و نظم نوین جهانی قرار داریم که برای تحقق این نظم، اتفاقات زیادی چون جنگ هیبریدی و ترکیبی در جریان است.

به گزارش صبح الوند،  مسعود ویژه، مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان در نشست خبری با اصحاب رسانه همدان گفت: برنامه ها و رویکرد در اداره کل ارشاد متفاوت است.

وی با بیان اینکه از کودکی به رسانه علاقه داشتم گفت: زمانی به کتاب خواندن اعتیاد داشتم و زمان را فراموش می کردم.

ویژه تاکید کرد: تمدن نوین اسلامی و گام دوم انقلاب می تواند کشور را به سوی حکومت اسلامی ببرد و نقطه تقابل دو تمدن امروزه شکل گرفته است.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان گفت: در حال حاضر در نقطه تقابل دو تمدن نوین اسلامی و نظم نوین جهانی قرار داریم که برای تحقق این نظم، اتفاقات زیادی چون جنگ هیبریدی و ترکیبی در جریان است.

وی افزود: نگاه تمدنی افق نگاه ها در رسانه را وسیع تر می کند. امروزه نقطه تقابل دو تمدن نوین اسلامی و نظم نوین جهانی در حال شکل گیری است و در تقابل این دو تمدن، کسی برنده است که رسانه را در اختیار داشته باشد.

ویژه با بیان اینکه در تقابل دو تمدن کسی برنده است که رسانه را در اختیار داشته باشد، صریح کرد: با نگاه تمدنی، رسانه اهداف کوتاه مدت و بلند مدت برای خود می بیند و افق نگاه ها وسیع تر می شود.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان در پایان گفت: دین اسلام کامل ترین نسخه الهی برای بشریت است و از زمان بعثت خضرت رسول تا بحال حدود ۱۴ قرن حکومتی اسلامی به آن شکل صورت نگرفته است و عدالت به معنای واقعی در زمان حضرت علی(ع) شکل گرفت و علت آن ضعف تئوریک بود که نتوانست حکومت اسلامی را به آن معنا اجرا کند.

ویژه در خصوص۲۷ امین جشنواره کودک و نوجوان اظهار داشت؛  زمان برگزاری جشنواره در سال‌های اخیر همزمان با روز جهانی کودک در مهرماه بود و سال گذشته تاریخ برگزاری جشنواره به دلیل شیوع کرونا تغییر کرد و به تاخیر افتاد.
وی با بیان اینکه جشنواره بیست‌وهفتم یکم تا ششم تیرماه در کهن‌شهر همدان برگزار خواهد شد گفت؛  شعار جشنواره امسال «تئاتر، پرواز پروانه‌های خیال» است.

وی افزود: هدف از این شعار حمایت از آثار هنری خلاق و‌ تربیت نسل آینده بر اساس اصول ایرانی، اسلامی است.

وی جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک‌و‌نوجوان همدان را جزء ۱۶ رویداد معتبر بین‌المللی در حوزه تئاتر دانست و گفت: برگزاری جشنواره به لحاظ دیده شدن استان و شهر همدان و جذب اعتبارات بین‌المللی نقطه عطفی است.
ویژه در ادامه به دو‌ بخش رقابتی و غیررقابتی جشنواره اشاره کرد و افزود: گروه رقابتی شامل بخش‌های خردسال، کودک، نوجوان، خیمه شب‌بازی و نمایشنامه‌خوانی و گروه غیررقابتی شامل بخش‌های بین‌الملل، تئاتر فراگیر، میهمان، پژوهش، کارگاه‌های آموزشی، ‌نقد و بررسی است.
رییس بیست و هفتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان همدان با اعلام اینکه در این دوره از جشنواره پنج کشور ایتالیا، ارمنستان، یونان، ترکیه و عراق حضور دارند، بیان کرد: حدود ۷۰ گروه نمایشی به بیست‌وهفتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک‌و‌نوجوان همدان راه یافته‌‌اند.
وی با تأکید بر اینکه تمرکززدایی از مرکز استان و گستردگی نمایش آثار در تمام شهرستان‌ها یکی از اهداف جشنواره است، عنوان کرد: در طول جشنواره توجه ویژه‌ای به هنرمندان بومی داریم و برای ارتقای سطح هنری آنها برنامه‌های جانبی در نظر گرفته شده است.
ویژه بزرگ‌ترین هدف جشنواره را اشاعه شور و‌ نشاط کودکان عنوان کرد و گفت: حضور شخصیت‌های بین‌المللی در جشنواره فرصت خوبی برای ارتقا سطح علمی و آموزشی هنرمندان استان است.
وی اضافه کرد: اجرای نمایش‌های خیابانی، ‌بخش‌های اصلی، پخش همزمان جشنواره از طریق تلوبیون و پخش زنده برنامه‌های گفت‌وگو محور در فضای مجازی و برخی از شبکه‌های تلویزیونی از ویژگی‌های این دوره از جشنواره است.
ویژه در ادامه مطرح کرد: ۱۰ سالن اجرای نمایش در سطح شهر همدان و ‌۹ سالن در تمام شهرستان‌ها برای اجرای نمایش‌های بیست‌وهفتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک‌و‌نوجوان در نظر گرفته شده است.
وی با بیان اینکه دو ‌محوطه نیز برای تئاتر خیابانی در نظر گرفته شده است، افزود: ۳۱ خردادماه مراسم افتتاحیه مردمی و ۶ تیرماه آیین اختتامیه برگزار خواهد شد.

انتهای پیام/آ

دیدگاه شما

پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری
سفیر عشق